Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 1598 • Strona 157 z 160
  • 48 / 4 / 0
Udało mi się na kilka miesięcy odstawić mianserynę (łykałem ją codziennie w dawkach 10-30mg).
Byłem czysty przez 2 miechy i teraz średnio raz na tydzień wróciłem do łykania miansy.
Jednak czuję, że to do doraźnego brania się nie nadaje, bo wali po tylu receptorach, że mam sinusoidę jesli chodzi nastrój i jakość snu. Błędne koło, a nie chcę też wracać do łykania na codzień.
Więc pytanie za 100 pktów - co będzie dobre na doraźne branie do spania i co w miarę nie uzależni - alpra się nada? rolki? Coś takiego, żeby też było łatwo rano wstać. Pytam o benzo bo one w przeciwieństwie do antydepów starszej generacji działają dosyć selektywnie (czyli tylko na Gabe co nie)?
  • 584 / 126 / 0
Błąd. Selektywnie działają z-drugsy, benzo uwala kilka receptorów i na rano zwykle jest kac. Przy odstawianiu jest ciężej, bo może pojawić się nieuzasadniony strach i nerwowość + drżenia. Nie potrzebujesz tego.
Jak już to idź w kierunku zetek, ale staraj się unikać zolpidemu.
Bardziej kieruj się w kierunku np zopiklonu, ewentualne zaleplonu.

A najpierw możesz sprawdzić, jak reagujesz na doksylaminę (Noctis Noc, Dorminox, Senamina w opakowaniach po 14 tabletek) - od pewnego czasu dostępna jest bez recepty. Jeśli na rano będzie Cię zamulać, to wtedy rozważ zetki.

@Detronizator2 Chyba nigdy nie spotkałem się z osobą, na którą zadziałał opipramol i w czymkolwiek pomógł. Popularny wśród lekarzy z 20 lat temu. Tu by trzeba dochodzić do dużych dawek. Blisko działania placebo, jak ktoś się uspokaja trzymając opakowanie w ręce... Zaszkodzić też nie zaszkodzi i to jedyny plus.
  • 981 / 204 / 0
@Tryq

Z benzo to najlepiej rolki 5mg bo mają długi T1/2, ale to tylko do doraźnego zasypiania jak czuje się ogromną potrzebę ale sen nie przychodzi z różnych względów i trzeba teraz zastanowić się z jakich, a najlepiej zacząć od jedzenia, wody, sportu, witamin, aminokwasów, z czasem wywalić całkowicie benzo i zastąpić je melatoniną z dzbankiem rumianku/szyszek chmielu.
A żeby łatwo było wstać z rana najlepiej mieć budzik z daleka od łóżka, jak już obudzi to musisz wstać żeby wyłączyć i najlepiej żeby to był dzwonek jak w szkole.
  • 48 / 4 / 0
Dzięki Pany,

U mnie bezsenność jest na tle lęków, ptsd, gad. Witaminki, sporty mi chooya dają. Im mniej szukam zewnętrznych rozwiązań tego że nie śpię tym lepiej mi się śpi.

Istna sinusoida ostatnio 10 dni spałem bardzo dobrze po Tryptofanie potem lęki wróciły mam wrażenie że nie śpię w ogóle od kilku nocy.

Ale nie chcę się wjebać znowu w leki, więc potrzebuję coś doraźnego , a w międzyczasie zacząć pracę na sobą.
  • 584 / 126 / 0
Jak nie ma być za mocno to melatonina, doksylamina z takich podstaw.
Nie ma w tym rekreacji, tylko ziewanie i efekt ciężkich powiek.
  • 2856 / 509 / 0
Ja to oprócz wieczornego zasypiania, chciał bym tak z miesiąc pociągnąć na bezsenności, aktualnie to za dużo śpię i dzień zbyt pózno mi się zaczyna. Mi by pasowało wieczorem ze 3 godzinki odcinki i wstawanie w nocy to żaden problem dla mnie.
JEŚLI 1000 RAZY COŚ CI NIE WYSZŁO,
NAUCZYŁEŚ SIĘ 1000 SPOSOBÓW JAK TEGO NIE ROBIĆ
  • 312 / 29 / 0
Próbowaliście ashwagandhy? U mnie 640mg standaryzowane na 46mg witanolidow działa lepiej niż alprazolam bo tak samo usypia ale przynajmniej budzę się rano i się wysypiam, nie to co po alprze a miałem potężne problemy ze snem
  • 584 / 126 / 0
Na benzo się nie wyśpisz, cały organizm "wstaje" powoli, a sen nie jest regenerujący. Długi, z pozoru mocny sen nie oznacza, że będzie odbudowujący. To jest uwalenie się, podobnie albo gorzej jak przy alko.
To już na zetkach bywa lepiej - z szansą wcześniejszego startu rano.
  • 19 / 3 / 0
@tryq
odświeżam trochę temat z przed miesiąca, ale mam podobną sytuację, z tym, że oprócz GAD, nerwic lękowych i myśli jeszcze schodzę z alpry - tera dziabam Trazodon i pomaga, ale uj z tym, jeszcze jak nie wszedłem w benzo to trazodon mi pomógł, po 3miesiącach constant brania już nie musiałem brać, sen się poprawił na dłuugi czas.
Jakoś z trazodon mam tylko dobre wspomnienia - no pomijając dość nieprzyjemne poranne pobudki i lekki nieogar.
@rs2096
Z czego wynikały problemy ze snem związane z alprazolam ? Tolerka, czy po odstawieniu ? Właśnie zjechałem sobie z dużych dawek do 0,5mg na noc 0,25mg rano, (nie cieszę się zbyt mocno, bo sny są realne i nieprzyjemne, ryją mi beret na pół bożego dnia, bo szybko zjeżdzam.
Podłączam się o pytanie o Ashw~, warto w to wchodzić? Czytałem raczej pozytywne opinie.
  • 2510 / 300 / 0
U mnie problem z snem powoduje problem " mechaniczny " czyli przez chorobe mam zwapnienia albo złogi wapna pod skórą które są rozmieszczone na 50% mojego ciała ( kręgosłup, szyja , barki , ramiona , przedramiona , reszta klatki piersiowej ) to powoduje straszny ucisk na ciało mięśnie itp przez co nie moge już spać ponad 8 lat i zadne leki nie potrafia sprawić by zasnął a jak zasne to max do 2godz i sie budzę i pozniej już uj do rana leze i patrze kiedy robi sie jasno .. człowiek jest bezsilny bo rano jestem bardziej padnięty niż wieczorem ..leków na sen przerobiłem dziesiątki.. i suple również.. rano potrzebuję z 2 godziny " by dojść do siebie "
ODPOWIEDZ
Posty: 1598 • Strona 157 z 160
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.