Bezsennosc, problemy ze snem temat ogolny

Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.

Moderator: Zdrowie

Posty: 1334 Strona 129 z 134
Rejestracja: 2019
  • 16 / 2 / 0

Ja nie mogę spać bo mnie łóżko gryzie. Muszę sobie podkładać pościel pod bok i kolana, tak żeby podwyższyć i ustabilizować pozycję, ewentualnie podłożyć poduszkę ortopedyczną pod tyłek, bo inaczej nacisk na biodra, miednicę jest nie do wytrzymania.
Rejestracja: 2019
  • 89 / 21 / 0

05 maja 2021Matrix835 pisze:
Ja nie mogę spać bo mnie łóżko gryzie.
Jej, żywe łóżko?! 🧐 Wysyłam grupę badawczą!😅
Tak serio, to wystarczy porządnie popracować. 🙂

Co mi zrobisz jak mnie złapiesz – jak się zachować podczas zatrzymania przez policję z marihuaną

W skrócie: "Pamiętaj żeby wiedzieć co mówić, a nie mówić co wiesz" ;)

Apostolstwo Trzeźwości: trzeba zdecydowanych działań wobec pogłębiającego się pijaństwa

Pogłębiające się pijaństwo zaczyna zagrażać bytowi biologicznemu narodu – alarmują zaangażowani w Apostolstwo Trzeźwości. Na Jasnej Górze odbyła się 40. pielgrzymka zorganizowana przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. Przebiegała pod hasłem „Eucharystia uzdrawia i wyzwala”.
Rejestracja: 2010
  • 956 / 114 / 0

@czak97 Miałem epizody bezsenności, które wiązały się z nasiloną nerwicą i uwierz mi, że w takich cięższych stanach nawet porządne popracowanie nic nie daje.

Nawet praca na budowie od rana do wieczora nie sprawiła, że usnąłem (dopiero po wzięciu benzo/zolpi). Mimo, że byłem mega zmęczony i czułem każdy mięsień, bo na co dzień nie pracuje fizycznie, to po prostu leżałem i patrzyłem w sufit. Kiedyś po takim zmęczeniu, po położeniu się do łóżka usnął bym w kilka sekund.

Każdy kto zaznał takiej bezsenności się ze mną zgodzi. I wie jaki to horror, mimo ogromnego zmęczenia przeleżeć całą noc, a co jest rano to nie mówię. Człowiek dosłownie śni na jawie i czuje się jak na jakimś bad tripie.
Rejestracja: 2020
  • 158 / 14 / 0

Takie pytanie, nie wiem czy w odpowiednim topicu, ale kończą mi się benzosy i muszę na resztkach do środy dojechać.
Co oprócz melisy, difenhydraminy z apapu noc może pomóc zasnąć? (alko odpada) Czegoś aptecznego szukam, myślałem by dorzucić aviomarin ale może macie lepsze pomysły?
Rejestracja: 2019
  • 854 / 235 / 0

Jak jechałeś do tej pory na benzo, to żadne suple ani leki OTC raczej tu nie podołają.
Rejestracja: 2020
  • 158 / 14 / 0

Resztki benozo mi zostały. Z resztą wale SR a raczej walilem, jak cpalem stimy.
Ale wolę je zachować na sytuacje awaryjna. alkohol mi nie służy. Apap noc - fajna sprawa po filtracji. Ale boję się że go mam za mało. Tolerancja.
zolpidem - tolerancja plus krzywe akcje - zatem też odpada.
Więc zostaje mi jedna SR, wrzucić jakoś zaraz, parzenie melisy i chyba tyle. Nie wiem w sumie tylko czy jest sens jazdy na stacje benzynową po avio, jak zapodam apap noc - paracetamol.?
Rejestracja: 2021
  • 24 / 5 / 0

Nie wiem czy było poruszane, ale w moim przypadku na przykład problem z bezsennością zaczął się jakoś conajmniej 6 lat temu i trwa do teraz, obecnie to mam trochę przestawiony już zegar i chodzę spać koło 6 a wstaje o 17 plus mogłabym spać cały dzień. Byłam na Sobieskiego w Warszawie na oddziale zaburzeń snu, ale nic mi szczególnego nie stwierdzono. No i niedawno natknęłam się dopiero na termin, który mam wrażenie że mógłby pasować do mojego przypadku -revenge bedtime procrastination. Myślę, że to może się ze mną zgadzać i być może to było przyczyną od której się zaczęły problemy z bezsennością, a obecnie to może być już po prostu przyzwyczajenie i przestawiony zegar dobowy.
Chociaż często mam też tak, że cały dzień jak już nie śpię to jestem śpiąca, a gdy w nocy mam iść spać to dopada mnie energia i pobudzenie.
Rejestracja: 2019
  • 854 / 235 / 0

Może gaba spróbuj? Tzn. kwas gamma-aminomasłowy. @divorcedX
Rejestracja: 2020
  • 158 / 14 / 0

Próbowałem, co prawda wyrobu KFD, czy SFD czy czegoś takiego kupione na allegro, ale nie wiem na ile to placebo, na ile dbałem bardziej o higienę snu, więcej pracowałem a na ile było faktycznie skuteczne. Kupowałem jako teoretycznie jakiś tam stack nootropowy budowany dla siebie, zanim stwierdziłem, że to mocno grubymi nićmi szyte jest. Choć nie powiem ALCAR i acetylocholina na początku były wyczuwalne. GABA jako sama w sobie nic nie robiła specjalnego z kolei. Była brana też o różnej porze. Może jakby z lepszej półki?, muszę pomyśleć.
Rejestracja: 2020
  • 485 / 58 / 16

08 maja 2021divorcedX pisze:
Takie pytanie, nie wiem czy w odpowiednim topicu, ale kończą mi się benzosy i muszę na resztkach do środy dojechać.
Co oprócz melisy, difenhydraminy z apapu noc może pomóc zasnąć? (alko odpada) Czegoś aptecznego szukam, myślałem by dorzucić aviomarin ale może macie lepsze pomysły?
-Validol (sorry za nazwe, ale to miks) 6 tabletek
-waleriana krople (ale to chyba wiesz) 2-2.5 miarki
-Rumianek jak dużo myślisz przed snem (analiza, nauka, zmartwienie) 3 torebki
-5HTP ale nie codziennie 45 minut przed snem 200-300mg

Odejście od ekranów 2 godziny przed snem, uspokojenie się, nie leżenie w łóżku w dzień i pokój ochłodzony + przewietrzony.
Nie miksuj za bardzo rzeczy na sen, bo możesz wstać w nocy, żeby się wyrzygać.
Posty: 1334 Strona 129 z 134
Wróć do „Zaburzenia somatyczne, psychiczne i psychosomatyczne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość