Dział poświęcony licznej grupie pochodnych katynonu, oraz jemu samemu. Podstawą ich budowy jest 2-amino-1-arylopropan-1-on.
Więcej informacji: Beta-ketony w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 8 z 10
  • 4603 / 2155 / 1
[mention]A-CoA[/mention]
[mention]Stteetart[/mention]


Tak, słyszałem o tym, tylko nie widziałem żadnej literatury fachowej dotyczącej tego wielkiego zagrożenia o którym jest mowa. Że zawał pewny, niedokrwienie, zatrzymanie pracy serca itd.
jeżeli by tak było, to było by mnóstwo literatury fachowej, opisy przypadków klinicznych, informacje dla SOR i OIOM ze wskazaniami dotyczącymi leczenia zatruć stimami.
Mój pierwszy pacjent, który przedawkował stimy był o 2001 roku. Od tego czasu widziałem ich no nie przesadzając pewnie ponad tysiąc. Każdemu z nich lekarze zapisują właśnie beta blokery. Ten tak zakazywany propranolol, bisocard. Nie widziałem żadnego przypadku zawału. Ba, nawet migotania które już były ustawały. Te leki stosuje się masowo, na bardzo szeroką skalę, jako leki pierwszej linii z wybou przy przedawkowaniu nieznanych stymulantów.

PS. We wspomnianym artykule jest link do tematu anglojęzycznego. ale nawet w tym temacie jest jasno napisane, że nie ma przypadków praktycznych takiego złego działania.

Jak mówię, nie neguje, że może tych leków nie można łączyć, ale podajcie proszę jakiekolwiek opracowania fachowe, opisy przypadków klinicznych itd. Wtedy z chęcią odszczekam wszystko, to co napisałem i będę nowonawróconym wyznawcą tej forumowej religii.
  • 8294 / 1536 / 2
Zrobimy tak.
Kontynuujmy dyskusje tutaj a ja wieczorem posty przeniose.

Dla Was mam cos ciekawego.
Zalacznik E16
Tabelka.
https://www.sendspace.com/file/c7wi2z
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 948 / 273 / 2
Ok, doczytam pewnie masz rację, rzadko bazuję na wiedzy zaczerpniętej z hyperreala, a w tym wypadku tak właśnie było.

Up, link nie działa
Uwaga! Użytkownik A-CoA nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 8294 / 1536 / 2
[mention]A-CoA[/mention] wrzucilem na sendspace.
  • 4603 / 2155 / 1
Tabela VIII. Wskazania do natychmiastowego obniżenia
ciśnienia tętniczego przy zastosowaniu leków blokujących
receptory b-adrenergiczne
Tabela VIII. b-blockers indications for in hypertensive
emergencies
• Konieczność zabiegu chirurgicznego
• Stan po zabiegu chirurgicznym
• Tętniak rozwarstwiający aorty
• Rzucawka porodowa i stan przedrzucawkowy
• Stan po operacyjnym leczeniu choroby niedokrwiennej (by-pass wieńcowy)
• Zawał serca
• Niestabilna choroba niedokrwienna serca
• Interakcje leków i pokarmów z inhibitorami monoaminooksydazy
• Zatrucie lekami sympatykomimetycznymi (amfetamina, kokaina)
• Przełom po odstawieniu leków nadciśnieniowych


Tak sobie jeszcze przypominam, że w stosunku do potwirdzonych przedawkowań kokainy, 20 minut po betablokerach (propranolol i bisocard) często podajemy Doksazosynę (preparaty Apo-Doxan i Doxaratio) Albo podawane są leki we wlewie dożylnym.
oczywiście jest też podawanych wiele innych leków, ale raczej żaden z nich przy tych receptorach nie grzebie się. Zrobię tak, że sprawdzę leczenie faceta co był 2 tygodnie temu leczony po przedawkowaniu kokainy. Będzie informacja praktyczna.

PS. [mention]Stteetart[/mention], może przenieść dyskusję do własciwego tematu o betablokerach i stimach?
  • 8294 / 1536 / 2
05 sierpnia 2018Stteetart pisze:
Zrobimy tak.
Kontynuujmy dyskusje tutaj a ja wieczorem posty przeniose.
  • 609 / 16 / 0
Nie demonizujcie beta blokerów. Przypominam, że w przypadku przewidywanego PTSD/czasem przy fobii społecznej/tremie przed wystąpieniami podaje się np. Nedal.

Już tłumaczę po co. W przypadku PTSD psychiatrzy czasem podają beta bloker, by nie dopuścić do powstania PTSD. Gdzieś na wykładzie miałam procentową skuteczność tego działania, ale nie pamietam, ile to było. Ważne jest, aby lek podać max. do 15 minut od traumatycznego zdarzenia. Serce nie będzie tak walić, ciśnienie się obniży, u niektórych wystąpi senność, więc mózg odbierze to, co się stało jako mniej niebezpieczne i traumatyczne niż było w rzeczywistości. Coś też pamiętam, że żołnierze na misjach mają ze sobą Nedal albo inny lek.
Zresztą, gdy już PTSD wystąpi, to też czasem sięga się po beta blokery. PTSDowcy, gdy dostają benzo, zażywają je na potęgę.

W przypadku fobii społecznej, to tu działa psychoterapeuta z lekarzem. Podaje się fobikowi lek i zabiera na miasto/w miejsce, gdzie dojdzie do konfrontacji z ludźmi. Oczywiście zabieg ten powinien być poprzedzony psychoterapią, żeby ten ktoś zdawał sobie sprawę z mechanizmów fobii i tego, jak to błędne koło przerwać. jak beta bloker zaczyna działać, to znowu - objawów fizjologicznych paniki brak. Więc mózg myśli sobie - aha, czyli sprawa wygląda tak, że się nie pocę, nie muszę zrobić kupy, ręce mi się nie trzęsą, serce nie wali, zatem nie ma się czego bać.

To samo w przypadku tremy.
Uwaga! Użytkownik punk6 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 8294 / 1536 / 2
Tu najlepiej dzialaja blokery reniny.
Nie rzuce nazwami, bo mi o tym pisal znajomek ktory jak mial podejsc i komus cos powiedziec to zalewal go pot, policzki robily sie czerwone itd.

Zapewne to wynika z pokreconego ukl hormonalnego i problemow z angiotensyna II i/lub wazopresyna a ddalej to juz problem z aldosteronen.
A to znow wynikalo z szeregu zaniedban...

Fajnie to widac przy ludziach naduzywajacych kofeiny i alko + ew innych uzywek w ktorych spada osmolalnosc krwi.
Do tego *ujowy tryb zycia i dramat gotowy.
Oczywiscie przy naduzywaniu subst to czasowe (schodzi subst teoretycznie wszystyko wraca do normy).
  • 609 / 16 / 0
Wiesz, czasem niektóre rzeczy wynikają z psychiki, a nie z pokręconych układów.
Uwaga! Użytkownik punk6 jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1873 / 170 / 0
Dostałem od lekarza na zbicie ciśnienia lek Amlozek 5mg i Polpril 2.5mg

To chyba nie Beta-blokery, co? W przypadku wzięcia stima nic się nie stanie?

Druga kwestia, mowa tutaj o zbijaniu tętna i ciśnienia już po wrzuceniu stymulanta, a jeżeli delikwent normalnie w ciągu dnia bierze blokery, a potem zarzuci stima?
Zakonnik Wielu Zakonów
Tak zwany Wielozakonnik
Z tytułem Zakonnego Doktorka
ODPOWIEDZ
Posty: 96 • Strona 8 z 10
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.