Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych a także o substancjach pochodzących z organizmów zwierząt.
ODPOWIEDZ
Posty: 34 • Strona 2 z 4
  • 2634 / 1448 / 34
Re: Berberyna
Nieprzeczytany post autor: AnnaS »
Tak pod warunkiem zmniejszenia ilosci obydwu roślin.
Po 14 dniach powinno zrobić się przerwę ponieważ Berberyna jest odkładana w mózgu, wątrobie i sercu wiec dawka i przerwa wskazana.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 32 / / 0
polecisz dobrą dakwę tego mixu po ile tego i tego? dla 50 kilogramowej ;)
  • 2634 / 1448 / 34
Re: Berberyna
Nieprzeczytany post autor: AnnaS »
Berberyna jeśli nie bierzesz leków na receptę w tym antydepresantów to 1 pipete lub 8 kropel.
po 7dniach dorzuć ok. 3 lub 5g korzenia (ogólnie jest 6 do 7g ale trzeba najpierw mniej)
Ashwa może pobudzać i usypiać nie stosuj z lekami z grupy barbituranów.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 105 / 14 / 0
Chyba się tym porobiłem. Dziś jest czwarty dzień mojej suplementacji (nalewka 1:1, 1 do 1,5ml dziennie) i efekty rosły z dnia na dzień. Najbardziej zauważalne (i przebijające działanie innych substancji ze stacku) jest wspomniany agonizm sigma. Czuć się jak po zejściu/na wejściu dysocjanta albo po mikrodawce 2C-B. Jednak jasność myślenia nie jest zaburzona, mam szybki "dostęp do danych", jednak dzieje się to jakby przedświadomie - nie zdaję sobie sprawy z procesu wywoływania z głowy jakiejś informacji, jakiegoś słowa. Wzmocniona motywacja i łatwość wkręcania się w jakąś czynność. Dobry focus, humor poprawiony. Trochę zmniejszona otwartość do innych, ale w żadnym razie nie ma mowy o lęku społecznym, to raczej skupienie na tym, co się w danej chwili robi przeważa nad chęcią zagadania innych (bo gdy już zacznę z kimś rozmowę to nie mam zbytnio ochoty jej przestać czy wręcz dać sobie "odebrać" rozmówcę przez inną osobę). Lekko przyspieszona akcja serca. Postawiłem na dawki podzielone (po pół lub 3/4 ml dwa razy na dobę) i za jakąś godzinę wezmę drugą porcję. Dodatkowo wczoraj wyszedłem na towarzyskie piwko i dawno alkohol zadziałał na mnie tak euforycznie. Kac znikomy.

@AnnaS Czy poza slimaryną polecasz coś do miksu/zwiększenia wydajności?
  • 2634 / 1448 / 34
Z sida cordifolia, sida acuta,efedryna, gorzka pomarańcza , zen szeniem,agmatyna,kakao, Zielona herbata i biała, kanna (Sceletium tortuosum ), ginkgo biloba , wit z grupy B,rozencem górskim, cytryncem chińskim.
Z tymi suplementami laczylam nie wszystko na raz oczywiście tylko ogólnie.
Teraz pójdę w kanna plus sida cordifolia(albo ephedra, efedryna lub pseudoefedryna , sida acuta) i gorzka pomarańcza oraz nalewka z Berberysa.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 3652 / 982 / 2
Analizując badania potwierdzające jej skuteczny wpływ na redukcję masy ciała, spalanie tkanki tłuszczowej, cukrzycę, wątrobę, odporność, układ sercowo – naczyniowy oraz poziom lipidów i glukozy we krwi nie sposób nie zgodzić się, że berberyna to niesamowity i cudowny suplement. Szczególnie, że stosowana jako „lek” nie wykazuje toksyczności. Jednak to nie wszystkie cechy, które można przypisać temu związkowi. Dlaczego jeszcze jest taka cudowna?

berberyna poprawia funkcje kognitywne

wpływa pozytywnie na memoryzację

usprawnia działanie pracy szlaków cholinergicznych

działa neuroprotekcyjnie

przywraca odpowiedni poziom BDNF (czynnik odpowiedzialny za poprawę pracy istniejących neuronów oraz wspierający agregację i powstawanie nowych jednostek, odpowiada także za pamięć długotrwałą)

zapobiega uszkodzeniu neuronów! (także w przypadku ograniczonego przepływu krwi, także przy niskiej podaży tlenu, które jest charakterystyczne w przypadku zakrzepów czy zwężenia ścia naczyń krwionośnych raz zatorów)

poprawia pracę istniejących neuronów

udokumentowana została neuprotekcja berberyny nawet po udarze mózgu (poprzez hamowanie kaspazy i kinazy oraz aktywacja szlaku białek Akt/GSK3β/ERK1/2

berberyna oprócz świetnego wpływu na pamięć, ma także wpływ na regulacje pracy jelit i wyściółkę jelitową, szczególnie polecana osobom borykającym się z nieszczelnymi jelitami i chorobami autoimmunologicznymi, co automatycznie z nieszczelnością jelit jest powiązane

berberyna ogranicza ilość stanów zapalnych! (również ma znaczenie przy chorobach z autoimmunologii np. Hashimoto)

buforuje poziom patogenów w jelitach!

wpływa na wytwarzanie większej ilości SFA – krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, które silnie wpływają na aktywację kinazy AMPK, ta z kolei pobudza czynnik PGC1-alfa, jeden z elementów epigenetycznych wpływający na szereg istotnych procesy metabolicznych w organizmie

może być stosowana jako łagodny środek antydepresyjny

wpływa na enzym odpowiedzialny za rozkład serotoniny potocznie zwany hormonem szczęścia

zmniejsza ilość bakterii beztlenowych w jelitach

berberyna działa antybakteryjnie, antywirusowo, antypasożytniczno

badania naukowe z 2016 roku potwierdzają jej skuteczność w hamowaniu choroby Alzheimera!

Korzystnie wspomaga walkę ze stresem oksydacyjnym
Szczególnie te AMPK, Aniu
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
  • 2634 / 1448 / 34
Właśnie plus coraz więcej osób piszę mi ,że jej działanie im przypomina działanie 2C-B , 2C-D lub dyso oczywiście chodzi o mikrodawki tych środków.
Nalewka z Berberysu będzie aktywna bo Berberyna plus substancje wspomagające rozpuszczaja się w alkoholu.
Dirty Summer 2023 edition echinops ritro przegorzan pospolity babe
  • 706 / 23 / 0
Jaka lepsza siarczan czy HCL?
  • 2104 / 458 / 37
Z czym nie można tego łączyć? Chcę to razem z sunifiramem i f-piracetamem zamówić i wolę uniknąć jakiś nieprzyjemnych interakcji. Z adaptogenów to biorę cały czas tylko macę i ashwagandhę.
Lubisz koks?
  • 3652 / 982 / 2
Z sunifiramem bym tego nie łączył. Zbyt duży kaliber. Coś może racetamów, chociażby piracetam, najbardziej lajtowy, myślę, że by do tego pasował.
Gdy możesz być kim chcesz. Bądź sobą. No chyba, że możesz być Son Goku, wtedy zawsze bądź Son Goku.
Posiąść wszelką wiedzę leży w zasięgu możliwości człowieka ~ Leonardo da Vinci
Szukaj mnie na: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/
ODPOWIEDZ
Posty: 34 • Strona 2 z 4
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.