Bacopa monnieri - wątek ogólny

Dział służący dyskusji o pozostałych odmianach roślin, np. afrodyzjakach, ziołach snu, czy ziołach o właściwościach uspokajających i sedatywnych.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Czy bacopa działa wedlug Ciebie?

67%
1.Tak
6
22%
2.Trochę
2
Brak głosów
3.Nie
11%
4.Działa ale po czasie.
1

Liczba głosów: 9

• 5 / 1 / 0

W wiekszości piszecie o wersji sproszkowawnej. A do jakiej ilości ciętego ziela bacopy można mniej więcej dojść? Mam na myśli wersje zaparzaną. Jedna łyżeczka, dwie?
  • 196 / 18 / 0

Ja zaparzałem dwie łyżeczki i było optymalnie. Jak brałem 300mg ekstraktu to było dla mnie za mocno.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Sejm na gazie. „Tu naprawdę można popaść w alkoholizm”

Zdarza się, że pod wpływem alkoholu uczestniczą w sejmowych posiedzeniach, a nawet udzielają wywiadu w mediach. O problemie alkoholizmu wśród polityków się nie mówi, ale to nie znaczy, że go nie ma.
  • 196 / 18 / 0

Wiem, że offtop ale na mnie bacopa ekstrakt bardzo źle wpływała jeżeli chodzi o sen. Krótki, płytki sen przerywany koszmarami...

Przenoszę offtop do odpowiedniego tematu. taurinnn
  • 3955 / 705 / 2

@up
O jakiej porze przyjmujesz Bacopę?
  • 196 / 18 / 0

Z 5 godzin przed snem. Rano mnie zamula i rozleniwia.
  • 26 / / 0

17 listopada 2018ludecki12 pisze:
Ja zaparzałem dwie łyżeczki i było optymalnie. Jak brałem 300mg ekstraktu to było dla mnie za mocno.
Co to znaczy - za mocna bacopa ?
  • 196 / 18 / 0

20 listopada 2018ckod pisze:
17 listopada 2018ludecki12 pisze:
Co to znaczy - za mocna bacopa ?
Jej negatywne działanie na sen. Przy dwóch łyżeczkach zaparzonych nie miałem żadnych uboków i stosowałem ją bardzo długo. Po przerwie zacząłem brać ekstrakt w dawce 300mg i jakość snu spadła dramatycznie. Testowałem ponad dwa tygodnie więc jestem w 100% przekonany, że to wina bacopy.
Budziłem się często w nocy, miałem koszmary i to takie naprawdę poryte ogólnie rano budziłem się w złym stanie. Zmniejszyłem do 150mg i jest ok.
  • 5405 / 753 / 0

20 listopada 2018ludecki12 pisze:
Z 5 godzin przed snem. Rano mnie zamula i rozleniwia.
Dorzuc cos co przebije serotoninowe dzialanie bacopy.

Zen-szen? Green-tee?
Moze cos co blokuje sero- tauryne lub bcaa.
20 listopada 2018ludecki12 pisze:
Budziłem się często w nocy, miałem koszmary i to takie naprawdę poryte ogólnie rano budziłem się w złym stanie. Zmniejszyłem do 150mg i jest ok.
Kuleja przekazniki przyjacielu.

zdrowy-sen-t52106.html

Choc moze kulec tez glikemia i np tarczyca.
  • 196 / 18 / 0

@up, dzięki za radę. Na pewno zagłębie się w temat jednak wydaje mi się, że to przez alkohol. Lata picia zrobiły swoje, teraz już nie piję tak jak kiedyś lecz wystarczy jeden dzień w weekend i trzy kolejne noce są kiepskie :). Ale nie róbmy offtopu :) Pokombinuje z bacopą bo ją bardzo lubię :)
  • 5405 / 753 / 0

skoro Ci nie sluzy to nie kombinuj z nia.
Zapraszam do tematu doping mozgu.
Wróć do „Inne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata