Ayahuasca - zorganizowane ceremonie

Napój o działaniu psychodelicznym, zawierający DMT – sposoby przyrządzania, opisy rytuałów, rady i wątpliwości.
Więcej informacji: Ayahuaska w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 195 Strona 16 z 20
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 79 / 9 / 0

^^
Rytuały towarzyszyły nam od zarania dziejów, wraz z początkiem pierwotnej prawdy, czyli animistycznego spojrzenia na rzeczywistość.
Według mnie, są to rodzaje pomostów pomiędzy świadomością materialną a tym czymś wyjątkowym, nie skończonym, czyli duchem. W pewien sposób podkreśla to wyjątkowość stanu--sacrum z który się połączysz, jednocześnie okazując szacunek i pokorę wobec tak potężnej roślinnej świadomości.

Miałem szczęście spędzic w Peru kilka tygodni, głównie Pisaq i okolice Iquitos. Tradycja i ogólny kult związany z szamanizmem jest na porządku dziennym. Na bazarach masa magicznych eliksirów, a w niższych partiach Andów, spacerując po różnych szlakach można się natknąć na takie jakby małe piramidki z kamyków poprzekładanych liśćmi koki, jako forma ofiary dla duchów gór.

Podczas pobytu piłem wywar 3 razy plus jedno oczyszczanie z Kambo. Ceremonie nie były stricte Shipibo, ale raczej hybryda vegetalismo z buddyjskimi naukami %-D , jak dla mnie ok....

Powracając do samego wpływu ceremonii na doświadczenie..były to bardzo wyjątkowe chwile, które diametralnie różniły się od moich domowych sesji. Rośliny otworzyły mnie na bardzo wyjątkowy stan w którym odczuwałem totalną jedność z otoczeniem...dostrzegałem odbicie swojej świadomości w trawie, kwiatach, wietrze, a gdy spoglądałem na gory , widziałem twarze... w ten sposób manifestowała ich osobowość..

Podsumowując....uważam, że ceremonia/rytuał, jakikolwiek- najlepiej własnej produkcji, oparty na intuicji lub przekazach z zaświatów jest jak najbardziej zdrowy i ok....pracujemy z potężnymi istotami, zostaliśmy wybrani...a więc okażmy szacunek
Rejestracja: 2009
  • 1877 / 16 / 0

ges pisze:
nie rozumiem tworzenia aury mistycyzmu wokól Ayahuaski - ten cały szamanizm, rytuały są jak dla mnie zupełnie zbedne, (a nawet niebezpieczne i niekomfortowe - nie lubie niczego zazywac w cudzej obecnosci) tak jakby nie mozna było zazyć jej jak zwyklego dragu. Nic nie tracisz na braku ceremoni, a wygląda mi to na skok na kasę turystów.
A brałeś chociaż raż w jednej ceremoni Ayahuaski żeby tak sądzić?:) Moim zdaniem ceremonia daję znacznie więcej niz picie samemu bez żadnej struktury :) Oczywiście samemu tez można sobie zrobić ceremonię lub po prostu siąść i wypić to jak piwo , kto jak lubi ;-)
Durabolin - gdzie byłeś w Pisac na ceremoni ? U Diego Palmy czy Sananda Wasi? Bardzo ciekawe zauwazyłem ze energia tych gór wpływa znacznie na dzialanie Ayahuaski :) Doświadczenia są całkowicie inne niż te w dzungli i nie mówietu o samym wyglądzie ceremonii tylko nawet o działanie ayahuaski.
Btw Sacred Valley świetne miejsce , z tego co rozmawialem na miejscu z ludzmi rzekomo jest to teraz najsilniejsze energetycznie miejsce na naszej planecie , dlatego też bardzo dużo tam nowych hybrydowych ośrodków powstaje :)

Paula przez pół roku pracowała na nielegalnej plantacji zioła w Kalifornii.

"Najlepsi zarabiali 750 dolarów dziennie" - wywiad Noizz.pl

Mój brat zmarł, bo heroina była (i nadal jest) nielegalna

Paul z brytyjskiej organizacji Anyone’s Child opowiada, jak stracił brata i dlaczego dopiero kilkanaście lat po jego śmierci zmienił swoje zdanie o regulacji substancji psychoaktywnych.
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 79 / 9 / 0

Byłem u Diego i Milagros. Wywar był naprawdę mocny, a muzyka jaką grali przy każdej ceremonii po prostu wymiatała z butów-jedne z najlepszych sesji w moim życiu..
Tak jak wspomniałeś, Andy to naprawde wyjątkowe miejsce, jedynie wysokość dawała się we znaki przez kilka dni, ale mama koka spisywała się jak powinna..

Nie piłem w lesie i nie wiem czy dał bym radę z tą całą gorączką, pająkami i komarami.. osobiście dżungla mnie przerosła %-D , jednak mimo wszystko, fajnie było spędzić tam kilka dni, zdecydowanie podróż życia.
Rejestracja: 2007
  • 3978 / 276 / 935

https://hyperreal.info/info/blizsze-spo ... zej-smutne - takie psikusy w kraju wolności. Jakby kto nie wiedział ocb, to początek historii jest tutaj: https://hyperreal.info/news/legalna-aya ... l-zaprasza
Rejestracja: 2010
Użytkownik nieaktywny
  • 41 / 2 / 0

Niedawno usłyszałam z dwóch różnych źródeł o ceremoniach ayahuascy odbywających się w Polsce. Podobno raz na kilka miesięcy przyjeżdża na Mazury szaman z Peru żeby w sumie za 1000 zł odbyć dwudniową ceremonię. Może ktoś z was ma bliższe informacje na ten temat ?
Rejestracja: 2008
  • 13 / 2 / 0

Siema napisz Qbek@g.Pl z Peru szamana nie znam ale też jest zajebiście ;)
p.s. Ze mną też możesz pisać po Hiszpańsku . .Hasta Luego.
Rejestracja: 2015
  • 38 / 9 / 0

Z tego co wiem ceremonie weekendowe prowadzone są przez Polaków w Józefowie pod Warszawą (500 zł) oraz w Czechach (ceny nie znam). Łatwo ich znajdziesz wpisując w Facebooku słowo "ayahuasca' (grupy zamknięte).

W tych wszystkich zorganizowanych ceremoniach mi osobiście nie podoba się to, że są bardzo intensywne tzn. ceremonie organizowane są dzień po dniu bez chwili wytchnienia. A ja po każdej potrzebuję minimum 3 dni aby pozbierać myśli i dojść do siebie
Rejestracja: 2016
  • 4 / 1 / 0

Santo Daime jest rozpowszechnione na całym świecie i notuje szybką ekspancję i wzrost zainteresowania w ostatnich latach. Kościoły istenieją w Niemczech, Czechach, Włoszech, Hiszpanii, Portugalii a nawet Szwecji i Japonii i USA.
http://www.santodaime.pl/p/santo-daime-na-swiecie.html
Rejestracja: 2015
Użytkownik nieaktywny
  • 50 / 3 / 0

ceremonie są obecnie w Czechach na dość dużą skale jak na takie klimaty xD Parez ponad 600 zl to kosztuje chyba moze 800 3 dni jedzenie, spanie i dawki zapewnione pewnie jeszcze jakieś inne atrakcje, wycieczki po górach itd
Rejestracja: 2007
  • 3978 / 276 / 935

https://hyperreal.info/info/co-wlasciwi ... -turystyki

- o pewnych niepokojących aspektach rozwoju ayaturystyki w Ameryce Płd.
Posty: 195 Strona 16 z 20
Wróć do „Ayahuaska”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości