Ayahuasca - zorganizowane ceremonie

Napój o działaniu psychodelicznym, zawierający DMT – sposoby przyrządzania, opisy rytuałów, rady i wątpliwości.
Więcej informacji: Ayahuaska w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 195 Strona 15 z 20
Rejestracja: 2009
  • 1877 / 16 / 0

Beeman co do moich doświadczeń to na chwilę obecna poznałem najróżniejsze tradycje
od praktyk brazylijskiego Santo Daime , po holenderskie Santo Daime , tradycje kolumbijskie , ceremonie u Shipibo , diety z "teacher plants" oraz hybrydowe rodzaje pracy z medycyną w Brazylii jak i Europie , najbardziej do mnie przemawia jednak to co wspominałem wcześniej ewolucja jeszcze raz ewolucja , dlatego blisko mojemu sercu jest przecieranie szlaków , łączenie ściezek ( bo dlaczego nie?) czyli hydbrydowe techniki pracy z medycyną . Co do twojego pytania
"Pozostaje pytanie co jest trwalsze:
- czy doświadczenia podczas ceremonii Ayi?
- czy wieloletnia praktyka medytacyjna?
W obu esencja ta sama tkwi lecz drogi są różne. Learry i McKenna pisali że LSD/DMT dają to co wieloletnie odosobnienia, lecz żaden z nich nie był na kilkuletnim odosobnieniu ;)
Faktem jest, że po obu substancjach (uogólniając po psychodelikach) można sięgnąć stanu "bez-ego", poczuć pustkę umysłu. Niestety nie jest to stan trwały! Moim zdaniem tylko codzienna głęboka praktyka pozwala osiągnąć stały poziom wglądu, aby nie oglądać swojego umysłu tylko doświadczać natury zjawisk! Czego wszystkim Wam polecam - mądrych i głębokich doświadczeń!"
Nie ma co rozgraniczać osobiscie mam za soba masę ceremonii , na tej drodze testowałem najróżniejsze techniki , odosobnienia z vipassana a od 1,5 roku intensywnie praktykuje Kundalini Jogę ( tak btw tą sciezke dla siebie odkryłem przez wizje ayahuascowe ) , jest to moja codzienna praktyka jak mycie zębów i co zauważyłem?
Łączenie ze sobą tych rzeczy może dać tak naprawdę znacznie więcej niz same ceremonie czy tylko wieloletnia praktyka medytacyjna, więc nie ma co się ograniczać. Łączyć i jeszcze raz łączyć :D
Żyjemy w niesamowitych czasach , gdzie mamy dostęp do całego spektrum technik.
Należy również pamiętać żadne doświadczenie z Ayahuasca nie będzie trwałe bez integracji w życiu codziennym ;-) Więc trwałośc jest nierozerwalna z integracją.

zek

Rejestracja: 2013
  • 46 / 8 / 0

BeeMan pisze:
hej to przykre co piszesz - a "dolewki" nie było?

szaman nie dawał "rappe z DMT" ?
była dolewka ale dosłownie pare kropli tam było.
po dolewce był jeden wymiot i cośtam jakby jakby zaczęło się dziać ( :kotz: ) ale nic szczególnego
była jeszcze druga dolewka ale było na nią masa chętnych i jakoś nie chciało mi się dla kolejnych paru kropli przełamywać nudności (po pierwszej dolewce nudności wystąpiły - po pierwszej porcji w zasadzie nic)

jakoś mnie to zniechęciło do dalszych prób - dużo zachodu do efektu - ale porozmawiałem w międzyczasie z kimś kto był na ceremonii z tym szamanem i był z innym i chyba po prostu trafiłem w inne miejsce niż powinienem

Dlaczego antydepresanty działają dopiero po kilku tygodniach? Oto, co wiemy o smutku w mózgu

Czy wiesz, dlaczego hipoteza serotoninowa wylądowała [?] na cmentarzysku idei naukowych? I do jakich wniosków doszli naukowcy poszukujący smutku w mózgu? Przedstawiamy fragment książki Marca Dingmana „Twój mózg bez tajemnic”.

Maryśka z Cirlce K. Rusza sprzedaż jointów na stacjach benzynowych

Cirlce K zacieśnia współpracę z Fire & Flower, sklepami sprzedającymi rekreacyjną marihuanę. Kilka dni temu w Kanadzie pojawił się pierwszy punkt, w planach są kolejne. Wszystkie mają być zlokalizowane w pobliżu stacji paliwowych. Docelowo mają działać na całym świecie, choć oczywiście tam, gdzie konopie są legalne.
Rejestracja: 2015
  • 1 / / 0

Witam,
Czy mógłby ktoś z forumowiczów podać mi informacje na priv na temat ceremonii w Polsce?

Z góry dziękuję
Rejestracja: 2015
  • 1 / / 0

Witam,
ja również byłbym zainteresowany taką ceremonią w PL z racji miejsca zamieszkania-na północy kraju. Będę niezmiernie wdzięczny za taką informację.
Rejestracja: 2015
  • 97 / 4 / 0

Ja rowniez z polnocy kraju i rowniez prosze o info na priw.
Rejestracja: 2015
  • 1 / / 0

Jako świeży na forum, pozdrawiam wszystkich..
Świeży mój stan umysły, dopiero co po degustacji ayi, nadal opanowany przez wizję pani w zieleni i kolory wszelkie.
Jednakże przyłączam się do pytań poprzedników mych czy i kiedy ceremonia ayahuasci w Pl się odbędzie? Jestem na angielskiej ziemi, odbywają się ceremonie tutaj, jednak chcę kraj narodzin swych nawiedzic a i połączyć to z aya byłoby super.
Rejestracja: 2009
  • 334 / 13 / 0

Nie zdziwiłbym się jak zacznie się teraz nagonka na zorganizowane ceremonie picie ayahuaski. Dzisiejsza prasa w Anglii podaje, że w Peru podczas seansu Kanadyjczyk zadźgał nożem Brytyjczyka, podobno w obronie własnej.
http://www.theguardian.com/world/2015/d ... ian-amazon
Rejestracja: 2012
  • 610 / 103 / 1

xaviivax pisze:
Nie zdziwiłbym się jak zacznie się teraz nagonka na zorganizowane ceremonie picie ayahuaski. Dzisiejsza prasa w Anglii podaje, że w Peru podczas seansu Kanadyjczyk zadźgał nożem Brytyjczyka, podobno w obronie własnej.
http://www.theguardian.com/world/2015/d ... ian-amazon
Chcącemu nie dzieje się krzywda. Każdy kto bierze udział w takich ceremoniach powinien wiedzieć, że jemu, albo komuś może coś odjebać :-D :-D Nie widzę powodu żeby robić nagonkę na picie wywaru, ale pewnie tak będzie, bo ludzie są głupi.
Rejestracja: 2007
  • 3982 / 278 / 935

https://hyperreal.info/news/brytyjczyk- ... -ayahuaska - po polskiemu, jakby komuś było wygodniej

ges

Rejestracja: 2015
  • 59 / 2 / 0

nie rozumiem tworzenia aury mistycyzmu wokól ayahuaski - ten cały szamanizm, rytuały są jak dla mnie zupełnie zbedne, (a nawet niebezpieczne i niekomfortowe - nie lubie niczego zazywac w cudzej obecnosci) tak jakby nie mozna było zazyć jej jak zwyklego dragu. Nic nie tracisz na braku ceremoni, a wygląda mi to na skok na kasę turystów.
Posty: 195 Strona 15 z 20
Wróć do „Ayahuaska”
Na czacie siedzi 1329 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Wittmann i 0 gości