Dział dotyczący roślin zawierających substancje wywołujące in vivo uspokojenie organizmu, m.in. kratom i sałata jadowita.
ODPOWIEDZ
Posty: 563 • Strona 56 z 57
  • 30 / 5 / 0
Jednak myliłem się co do braku związku alkaloidów sałaty z receptorami opioidowymi :P
Sałata jadowita i sałata kompasowa działają przez hamowanie aktywności obojętnej neuropeptydazy, biorącej udział w rozpadzie enkefaliny. Dlatego działa przeciwbólowo. Sałata jadowita powoduje nagromadzenie (kumulację) enkefalin. Enkefaliny to pentapeptydy, które łączą się z receptorami w układzie nigroneostriatalnym i limbicznym (wiążą się z nimi również alkaloidy opium). Enkefaliny działają przeciwbólowo, niestety w normalnych warunkach są szybko rozkładane przez enkefalinazy, karboksypeptydazy i aminopeptydazy. Lactuca opóźnia ten rozkład.
Ta roślina zaskakuje mnie coraz bardziej xD
  • 15 / 1 / 0
Jakoś zeszłego lata przy okazji spaceru udało mi się nazbierać sporą ilość mleczka z sałatki, wysuszyłam cały zbiór na parapecie w południowym słońcu :) i zrobiła się z tego całkiem spora brązowa kulka, spłaszczyłam toto na jako taki "placek" i dawaj jarać ze sreberka ;D nie miałam w tamtym momencie żadnego lepszego sprzętu :P Dymek miły i łagodny dla oskrzeli, czuć było "coś" co ciężko jest opisać, niby to sedacja, niby chill ale to wszystko takie nijakie i bardzo lajtowe. Nie testowałam sałatki pod kątem przeciwbólowym być może w tym kontekście sprawdzi się lepiej, nie skreślam całkowicie tej rośliny, przyjdzie lato, potestujemy, zobaczymy.
"We've been living in the flames
We've been eating up our brains" BOC
  • 263 / 21 / 1
Stosował ktoś na świadome śnienie i może się wypowiedzieć?
Jaka forma konsumpcji ekstraktu jest najlepsza?
  • 5 / 1 / 0
23 lutego 2021NTM3689 pisze:
Stosował ktoś na świadome śnienie i może się wypowiedzieć?
Jaka forma konsumpcji ekstraktu jest najlepsza?
Polecam przygotowac sobie wywar z 250g dobrze posiekanehjadowitej wycisnąć pół cytrynki wygotować tak z pół godzinki ustawić sobie budzik na 2 w nocy i mieć przy łóżku przygotowany napój w kubku wypić, i jak najszybciej zasnąć świadome spanko bardziej niż gwarantowane :nos:
  • 64 / 6 / 11
Ktoś coś gdzie ową sałatę można znaleźć, czy to sklepy czy miejsca najczęściej występujące. Podzielcie się swoimi historiami po zażyciu
Panie Boże a jak dorosnę to ja najbardziej na świecie chciałbym zostać opiowrakiem
  • 193 / 33 / 0
W sklepach to ja nie wiem, ale jak znajdziesz kompasową to i jadowitą. Kompasową często można znaleźć przy drogach, rowach bliskiej wsi, także przy polanach i polnych drogach.
A do identyfikacji sałaty jadowitej poszukaj jakieś apki na googleplayu bo często się ją myli. Kompasowa dosyć łatwa w identyfikacji tylko więcej mleczka musiałbyś zebrać ale to nie problem, z jednej rośliny jak poucinasz lekko łodyżke i listki to zapchasz do połowy łyżeczkę jak się wysuszy. Ale to tylko jeden ze sposobów, możesz też poszukać anglojęzycznego filmiku na yt jak to zrobić z jadowitą(tak samo można chyba zrobić z kompasową, ale nie wiem czy może się różnić składem, więc odradzam). Dużo więcej byś miał. W sumie jakbyś spróbował tego z filmiku to daj znać.

Edit:
Dodałem tu ten filmik
https://youtu.be/vwNmxxPYcaU

Pierwsze trzy-cztery minuty pokazują, reszta to nie wiem co to.

Można też zrobić na samym końcu sposób na zrobienie z tego czegoś do palenia, ale radzę uważać, bo to tylko moje kombinowanie i możecie odnieść poważne problemy ze zdrowiem, ponieważ nie wiem ile po przerobieniu zawiera to substancji. Może wam 1 gram tego wyrobu zrobić wielką szkodę.
Wystarczy rozsmarować ilość do jednego użycia na papierku (papierek taki jak do żywicy z konopii lub o podobnym zastosowaniu) na tacy tak aby była jak najcieńsza. Ustawić piekarnik na 30-40 stopni, lub wystawić na słońce. Popróbować co jakiś czas, czy da się to normalnie palić.
(nie wiem też, czy by się nie utleniły te związki pożądane, gdybyśmy tak wysuszyli w piekarniku, czy na łyżce wszystko)

A na łyżce chyba można - podgrzewać zapalniczką tak nie za mocno/ dać na słońce- i też następnie zapalić.
  • 50 / 6 / 0
Uwaga chce wszystkich ostrzec, bo ja wczoraj się przejechałem na „sałacie”

Poszedłem zebrać sobie sałatę, bo znalazłem sobie fajne miejsce w którym sporo jej rosło. Wróciłem do domu ze sporą garstką, jak wtedy myślałem, sałaty. Tymczasem okazało się ze zbierałem mlecze.... po spożyciu zamiast oczekiwanych efektów zaczął mnie bolec brzuch i głowa a na koniec dostałem sraki.
Czując, ze coś jest nie tak pobrałem aplikacje do rozpoznawania roślin (PictureThis) i zrobiłem zdjęcie mojej „salacie” i wtedy wyszła prawda co zebrałem i zezarlem. Tragedia naprawdę uważajcie i skanujcie aplikacją swoje zbiory żebyście nie zjedli mleczy jak ja albo czegoś gorszego

Edit: chodzi oczywiście o mniszka lekarskiego (taraxacum) a nie mlecza (sonhus)
  • 21 / 4 / 0
Prośba do wszystkich, którzy sądzą iż znaleźli sałatę jadowita - czy macie może zdjęcie?
Kompasowej w brud, wszędzie, gdziekolwiek da się ją znaleźć, ale jadowitej nie uświadczyłem.
Pytałem nawet Pana Łuczaja (Dr. Hab. Nauk biologicznych, botanik) i sam stwierdził iż Virosa jest niezwykle rzadka.
Mam podejrzenia, że wielu z was mylnie sądzi, że miało okazję ja znaleźć.
Chyba, że we własnej uprawie..
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą".
Marek Aureliusz
  • 1698 / 284 / 0
@foliage To ostrzegasz nas przed własnym idiotyzmem, a nie przed sałatą.

@up Pytałeś prof. Łuczaja prywatnie? Nie doradzil ci w jakich miejscach konkretnie szukac? (Nie pytam o region kraju czy świata tylko o to jakie stanowiska lubi)
Uwaga! Użytkownik Vetulani44 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 21 / 4 / 0
W zasadzie pytałem ówcześnie o rozróżnianie kompasowej(Serriola) a jadowitej(Virosa)
One często, szczególnie w początkowych stadiach rozwoju, potrafią wyglądać bardzo podobnie, ale zazwyczaj jest to jednak kompasowa, i tak też odebrałem tę odpowiedź co do tego jak je rozróżnić tj. jeśli mam wątpliwość (brak pewności) czy to jadowita zakładam, że jednak kompasowa.
W sumie otrzymałem tylko informacje, że Virosa jest niezwykle rzadka. Niepotrzebnie wspominałem.. szczególnie merytorycznej odpowiedzi nie dostałem (bodaj pod którymś filmikiem p.Łuczaja na YT pytałem)
Ta kompasowa rośnie wszędzie i wygląda różnie. Reaguje na słońce, liście prostopadle niemal do ziemi w słoneczne dni ustawia.
Wydaje mi się, że Virosy nie udało mi się jak narazie spotkać, ale nie wykluczam, że to mój błąd, słaba identyfikacja roślin, lub nieumiejętność rozróżnienia obu - szukam być może czegoś bardziej różnego w moich oczekiwaniach niż jest w rzeczywistości.
"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą".
Marek Aureliusz
ODPOWIEDZ
Posty: 563 • Strona 56 z 57
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.