Dział poświęcony przede wszystkim chorobom i nadzwyczajnym skutkom kombinacji tychże z substancjami psychoaktywnymi.
Regulamin forum
Uwaga! Dział zawiera wątki na temat chorób, gdzie osoby dotknięte daną chorobą mogą dyskutować o szczególnych dla siebie problemach!
Nie jest to dział, w którym właściwe są wątki "czy XYZ powoduje ABC-emię" – takie pytania należy kierować do działu/wątku o substancji XYZ!
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 4 z 7
  • 1112 / 15 / 0
Nieprzeczytany post autor: leiche »
Tu chodzi o reakcję histaminową. Nikt Ci nie zagwarantuje, że to bezpieczne. Nie można wykluczyć efektów ubocznych w postaci wyrzutu histaminy i nasilenia astmy. Ja np. mam astmę zewnątrzpochodną i opiaty nigdy nie nasiliły objawów (a astmę mam taką, że nieraz zagrażała życiu). Ale mój przykład nie zagwarantuje bezpieczeństwa Twojej koleżance.
white trash get down on your knees, time for cake and sodomy
  • 486 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: circus »
Maxim pisze:
muszę wiedzieć, czy 150mg kodeiny na pewno nie zrobi jej krzywdy.
Może lepiej niech żyje w przeświadczeniu, że zaszkodzi, i na ma co nawet próbować?
Nowy smak Tymbark - jabłko homet!
  • 51 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Maxim »
Jeżeli chodzi o reakcję histaminową, to czy gwarancji bezpieczeństwa nie powinna zapewnić odpowiednia ilość antyhistamin?

circus, gdyby wszyscy mieli tak zdroworozsądkowe podejście, to forum nigdy by nawet nie powstało, a powstało właśnie po to żeby pomagać tym, którzy ze zdrowym rozsądkiem mają na bakier.
  • 1112 / 15 / 0
Nieprzeczytany post autor: leiche »
Maxim: niestety, nie. Skuteczność antyhistamin bywa niestety bardzo różna. Ale dość duże bezpieczeństwo zapewnią wziewne kortykosteroidy, które prawdopodobnie przyjmuje, jeśli jest stale leczona. Innym rozwiązaniem są leki wziewne z kromoglikanem sodowym, które blokują reakcję komórek tucznych. Zarówno pierwsze, jak i drugie nie mogą być przyjęte bezpośrednio przed kodeiną, muszą być przyjmowane od co najmniej dwóch tygodni.

Edit: literówka :(
Ostatnio zmieniony 04 grudnia 2009 przez leiche, łącznie zmieniany 1 raz.
white trash get down on your knees, time for cake and sodomy
  • 51 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: Maxim »
Nie używa niczego i nie ma obecnie objawów astmy (od lat nie zdarzył się jej żaden atak), jedyne problemy z oddychaniem występują przy wzmożonym wysiłku (jak u każdego zapewne). Objawy miała wyłącznie jak była mała i wtedy jedynie brała jakieś leki wziewne. Sporadyczne ataki duszności w późniejszym czasie miały podobno związek z alergią. Jak to widzisz?
  • 1112 / 15 / 0
Nieprzeczytany post autor: leiche »
Przecież nie mogę napisać, że nie ma ryzyka. Jak to sobie wyobrażasz? Ryzyko jest zawsze, nawet u osób zupełnie zdrowych. Można oczywiście założyć, że im mniejsza astma (i im mniejsza skłonność do reakcji alergicznych), tym mniejsze ryzyko. Niestety, decyzję musicie podjąć sami, w ciszy własnych adwentowych dusz.

Ale inhalator przeciwko dusznościom ma? Ostatecznie większość ataków astmy da się błyskawicznie stłumić.
white trash get down on your knees, time for cake and sodomy
  • 25 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: Fioletowy »
Przy astmie najlepszy będzie bieluń, serio serio.
Uwaga! Użytkownik Fioletowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1474 / 15 / 0
Nieprzeczytany post autor: Qlim »
Ja mam astme oskrzelową... Teoretycznie nie powinienem (z tego co wiem) zażywać kodeiny i dekstrometorfanu...
Brałem kode wiele razy a DXM jeszcze o jedno zero razy więcej i nigdy nie miałem objawów idących choćby w kierunku utrudnienia oddechu/wydychania nie mówiąc o ataku.
Co więcej po deksie wręcz poprawiały mi sie czynności oddechowe, nawet gdy coś mi się zaczynało dziać i myślałem czy czasem nie złapie duszności to po aplikacji nie tylko wszystko wracało do normy, ale było lepiej niż 'przed' :-)
A nie brałem antyhistamin. Więc tu nie ma reguły...
Zależy jak generalnie żyje się jej z chorobą, ale tak czy siak powinna zachować jak największą ostrożność choć to raczej oczywiste...
Uwaga! Użytkownik Qlim jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 25 / / 0
Kumpel jarał mj w ładnych ciągach mając ostrą astmę i żyje, podobno nawet lepiej mu się po tym oddychało.
  • 1 / / 0
ja mam astme oskrzelowa, a trzaskalem np dmx i kodeine i przy dmx nie mialem zadnych zaburzen oddechowych lecz po kodeinie juz tak...mialem ucisk w klatce piersiowej, lekkie dusznosci
ODPOWIEDZ
Posty: 64 • Strona 4 z 7
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.