Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 340 • Strona 34 z 34
  • 721 / 11 / 0
Da rade to ogarnąć na e recke?
  • 681 / 96 / 0
@deoodeoo myślę że bez problemu, ja ogarnąłem sobie tak olanzapinę i kwetiapinę, z arypiprazolem chyba tak samo powinno się udać, zwłaszcza na tania-recepta, tam wszystko co potrzebne ogarniam.
  • 721 / 11 / 0
Ok dzięki
  • 43 / 10 / 0
Witam, mam stwierdzone OCD. Aktualnie schodzę z 187,5 wenlafaksyny (już tylko 37,5 mg). Będę wchodził od jutra na paroksetynę. Dodatkowo dostałem arypiprazol w dawce 5 mg rano oraz lamotryginę w dawce 25 mg rano, którą mam stopniowo zwiększać do 75 mg na dobę. Biorę także trazodon w dawce 150 mg na noc. Problem polega na tym, że po zmianie leków mam coś w rodzaju akatyzji (ludzie też się na to skarżyli w przypadku arypiprazolu, czytałem jeszcze przed zaczęciem brania tego i u mnie też się to pojawiło. Biorę to dopiero od tygodnia. Następna wizytę u psychiatry mam za 2 miesiące niecałe. Nie potrafiłem wysiedzieć dziś na wszystkich lekcjach (jestem w klasie maturalnej) i musiałem się zwolnić z tego powodu, że ciągle musiałem być w ruchu i zmieniać swoją pozycję, strasznie to było męczące. Pytanie jest takie, czy odstawić ten arypiprazol, czy dać mu czas, by może to minęło?
Nie ma, że za mocno.
  • 681 / 96 / 0
@lesdoxem jeśli potrafisz, spróbuj jeszcze wytrzymać na arypiprazolu. Kiedy brałem go pierwszy raz 7, 5 mg też odczuwałem coś w rodzaju akatyzji, ale nie w takim stopniu jak ty na pewno. Ale to minęło i później czułem się świetnie, otworzyłem się na ludzi, lepszy nastrój. Z tym że brałem go też z innego powodu, no nie ma gwarancji że ci pomoże ale może pogadaj z lekarzem i da ci coś co pomoże na akatyzję. Inna sprawa że bierzesz bardzo mało tej lamotryginy, ja brałem 200 a obecnie 300 mg. Najlepiej jak pogadasz z dr'em.
  • 43 / 10 / 0
@zburzony
To jak myślisz, po co mi ona przepisała to w tak małej dawce? (Lamotryginę). Odstawiłem ten arypiprazol w pizdu, w końcu czuję się normalniej dzisiaj.
Nie ma, że za mocno.
  • 681 / 96 / 0
@lesdoxem cholera wie, niektórzy lekarze tak robią nie wiadomo czemu a dla innych takie dawki to bezsens. Mój dał mi od razu 100, potem dołożył drugie i gra.
  • 318 / 8 / 0
Ktos zna jakis schemat odstawiania arypirazolu 15 mg tak zeby psychoza nie wrocila? Podobno schodzi sie co miesiac o jakis tam procent dawki ale jak co ile i po ile mniej to nie wiem...
Czy moze byc tak ze na 3 tygodnie zejde na 10 mg potem za nastepne 3 tygodnie na 7,5 mg a potem za 3 tygondnie na 7,5 mg co dwa dni brac i dopiero na zero??? Jak myslicie czy taki schemat jest dobry na odpowiednie odstawienie arypirazolu w dawce 15 mg?
  • 681 / 96 / 0
Uwielbiam ten lek, ledwo tydzień z hakiem biorę 7,5 mg i już jest poprawa, otworzyłem się na ludzi, nastrój w górę. Biorę jeszcze escitalopram między innymi, ale wyraźnie to arypiprazol zrobił różnicę.
  • 1 / / 0
18 kwietnia 2019Aripiprazole pisze:
Ten lek to coś strasznego. Benzodiazepiny przy tym to cukierki. Miał na mnie działać pobudzająco. Chodziło o usunięcie otępienia i większą jasność myśli a tu nagle niewyobrażalna senność, zmieniony smak w ustach (kwaśność), uczucie przeziębienia i osłabienia, łamanie w kościach... :alergia: Pobrałem dwa dni i basta. Myślę że to jest dobre dla ludzi którzy siedzą w domu albo na oddziałach - wtedy można eksperymentować, ale jak się żyje na codzien i chodzi do pracy to niestety nie jest to dobry wybór....
Mi po 2 dniach to akurat przeszlo
ODPOWIEDZ
Posty: 340 • Strona 34 z 34
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.