Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 341 • Strona 33 z 35
  • 683 / 97 / 0
Niedawno zwiększyłem arypiprazol z 7,5 mg na 10 ale nie zauważyłem żadnej różnicy. Ogólnie biorę też antydepresanty a arypiprazol od kilku miesięcy na zmianę z amisulprydem, do tej pory zdawało mi się że daje to dobre efekty ale teraz chyba najlepszym pomysłem byłoby odstawienie neuroleptyków w ogóle na dłuższy czas, żeby zwłaszcza dopamina wróciła do "normy" i te leki znowu dawały dobre efekty. Arypiprazol początkowo naprawdę konkretnie na mnie podziałał, otworzył mnie na ludzi, zamiast izolować się szukałem z nimi kontaktu, między innymi dlatego udało mi się poznać świetną babkę:)
  • 23 / 2 / 0
Można łączyć z DXM? Gdzie znaleźć takie informacje? W ulotce?
  • 245 / 7 / 0
Ile trwa senność po tym leku? Biorę 10mg 4ty dzień i oprócz pobudzenia czuję nieustanną senność tak mniej więcej co 3 minuty się pojawia

biorę do tego rispolept jeszcze i pramolan (1mg rispoleptu i pramolanu jakas mniejsza dawka też)

co 3 minuty czuje senność a jak się położę, to zaraz się wybudzam
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 245 / 7 / 0
I dodatkowo, czy pomaga coś na lęki społeczne też? Widzę agonizm 5HT1A, ale pytanie jak to wygląda w praktyce?

PROSZĘ O scalenie
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 2200 / 346 / 0
Hej,
mam pytanie odnośnie farmakokinetyki Arypiprazolu względem stosowanych dawek.

Czy zastosowanie najmniejszej dawki tj. 10mg na dobę w systemie 5mg-5mg-0, będzie działać w sposób antydepresyjny, i jako aktywizator skoro dojdzie do odhamowania dopaminy?
Z tego co wiem, to neuroleptyki atypowe mają to do siebie, że mogą tak działać, jeśli stosuję się małe dawki.

W jakimś badaniu przeczytałem, że Arypiprazol stosuje się nawet przy neuroleptykach, aby zbić prolaktynę.
Tam..tutaj, jestem no tak, hehe xd
  • 683 / 97 / 0
@OdwiertKorzenny ja wcześniej brałem 7,5 mg i byłem naprawdę zadowolony z efektów. Jakiś czas nie brałem arypiprazolu ale od dwóch dni znowu biorę, tym razem 5 mg. Dzisiaj już czyli od razu praktycznie czuję różnicę na plus, trochę lepszy nastrój i otwartość na ludzi.
  • 2200 / 346 / 0
@zburzony dziękuję za odpowiedź, czy możesz się jeszcze wypowiedzieć w kwestii Arypiprazolu w tej małej dawce jako aktywizatora do działania?
Rozumiesz, po prostu taki booster energii.
5 mg to dawka poranna?
Tam..tutaj, jestem no tak, hehe xd
  • 683 / 97 / 0
@OdwiertKorzenny ja biorę na stałe jakieś antydepresanty od zawsze a arypiprazol dostałem na aktywizację i poprawę nastroju i spisał się zajebiście, od pierwszej tabletki czułem różnicę, lekkie pobudzenie, może też trochę niepokój ale to szybko przeszło. Największa zmiana to otworzenie się na ludzi, zacząłem szukać kontaktu ze starymi znajomymi, udzielać się w necie itp. W ten sposób poznałem nawet kobietę i zaliczyliśmy romans. Wtedy brałem 7,5 mg raz dziennie rano. Teraz biorę tylko 5 mg też raz dziennie a do tego wenlafaksynę 225 mg.
  • 245 / 7 / 0
ja nie rozumiem tego trochę jako aktywizatora do działania - póki co działa na mnie tak, że czuję pewne pobudzenie, takie nieprzyjemne ale dodatkowo do tego nic mi się nie chce. Kończy się tym, że oglądam youtube albo robię jakieś inne proste nieproduktywne rzeczy.

miał ktoś tak? w sensie, że się nie chce nic wymagającego wysiłku robić? przechodzi to jakoś szybko w miarę?

do kontaktów z ludźmi faktycznie mam wrażenie, że aktywizuje jakoś w pewnym sensie. Szkoda tylko, że to lenistwo tylko w strefie produktywności się właśnie włącza
"Drugs are so fucking good... they're soo good. They're actually so damn good that they'll ruin your life. This is how good they are!" Louis C.K.
  • 683 / 97 / 0
@ergoSum ja brałem i biorę arypiprazol razem z antydepresantami, obecnie z wenlafaksyną i sertraliną. Jakiegoś nieprzyjemnego pobudzenia nie odczuwałem ani na 7,5 mg ani 5. Ale ogólnie, poza pracą, jestem bezproduktywny raczej w domu i też głównie siedzę przed YouTube albo TV. Najważniejsze w tym leku jest dla mnie to otwarcie się na ludzi.
ODPOWIEDZ
Posty: 341 • Strona 33 z 35
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.