Aripiprazol - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 2752 / 609 / 0

Jest agonistą receptorów D2, ale nie jest w żaden sposób rekreacyjny, jako zamiennik amfetaminy się nie nadaje, jedynie aktywizuje tych, którzy ostro używali i nie mogą wstać z łóżka bez. Podobnie amisulpryd i flupentiksol.
  • 2009 / 365 / 154

Racja, zamiast stimów to się nie nadaje, ale u mnie wywoływał skutek uboczny właśnie w postaci strasznego nakręcenia. Nie ćpałam wtedy nic, ale po arypiprazolu nie tylko nie mogłam spać i udawał mi się zasnąć o np. 3 nad ranem, ale też dostałam akatyzji, i to chyba nawet bardziej uporczywej niż na SSRI.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Oto, czym okazał się największy "przemyt narkotyków" na lotnisku...

Brytyjska policja z Sussex pochwaliła się udaną, w ich mniemaniu, akcją na Twitterze. Dopiero po przeprowadzeniu testów okazało się, że...
  • 39 / 4 / 0

Lekko pobudza w tym mnie, no i niektórym pomaga na zaburzenia. Na mnie działa lepiej Olanzapina. Tyje po niej niestety, ale jest skuteczna na urojenia ksobne w moim przypadku.
  • 1 / / 0

Hej.
Jestem w szpitalu z powodu CHAD i lęków. No mniejsza z tym. Wcześniej brałem olenzapine i lamotrygine. Teraz dorzucili mi apre i pregabaline.
Czytałem trochę o zespole pozapiramidowych.
Ale do sedna. Zbliża się sylwester i chciałbym strzelić pare piwek.
Wiem ze każdy organizm jest inny ale pragnę was zapytac się jak groźne jest mieszanie alko z tymi tabletkami?
  • 2752 / 609 / 0

Może pojawić się nadmierna senność, większych sensacji nie należy się spodziewać.
  • 2009 / 365 / 154

[mention]misspill[/mention] A przy samym arypiprazolu bez alko też może ,,normalnie'' pojawić się nadmierna senność? Ja na tym leku miałam wręcz odwrotnie - akatyzja, bezsenność, pobudzenie. I ponoć to częste, ze względu na częściowy agonizm arypiprazolu względem D2. Mój kumpel miał podobnie.
  • 2752 / 609 / 0

Tak, przy 30mg/d.
  • 15 / / 0

Przy małych dawkach 0 efektu, przy dużych (5mg/doba wzwyż) koszmarna, niemal uniemożliwiająca pracę sztywność przedramion, uczucie takie że na dupie nie można wysiedzieć i to ze zmęczenia, nie z podkręcenia. Akatyzja + objawy pozapiramidowe w pigułce. Słuch o tych, co po arypiprazolu czuli się jak po czyściochu sprawia, że chce mi się płakać. Spróbuję jeszcze podjęzykowo mikrodawki, może razem z sertraliną spotęguje stymulacje po niej?
  • 2752 / 609 / 0

5mg to jest niska dawka, lek nie dla Ciebie po prostu, ot co. W przypadku psychotropów niewiele jest uniwersalnych efektów, ale akatyzja występuje bardzo często w przypadku arypiprazolu.
  • 15 / / 0

Taki Abilify to Jankesi biorą w dawkach 2 mg / doba, ale zaznaczam że jako wzmacniacz do antydepresanta.

Zarzucony samotny okruch (+- 3 mg Arypi) pod język dał po minucie ciekawe wyostrzenie wzroku i lekkiego speeda, ale szybko minęło.

Nie wiem, czy w akatyzji człowiek czuje się jakby ziemia przyciągała go 3x silniej i marzy tylko o tym, by położyć się z zamkniętymi oczami i nie być. To bardziej pozapiramidowe objawy były IMO.
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata