Aripiprazol - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 206 Strona 20 z 21
Rejestracja: 2016
  • 2164 / 393 / 0


Jest agonistą receptorów D2, ale nie jest w żaden sposób rekreacyjny, jako zamiennik amfetaminy się nie nadaje, jedynie aktywizuje tych, którzy ostro używali i nie mogą wstać z łóżka bez. Podobnie amisulpryd i flupentiksol.
Rejestracja: 2018
  • 1457 / 231 / 154


Racja, zamiast stimów to się nie nadaje, ale u mnie wywoływał skutek uboczny właśnie w postaci strasznego nakręcenia. Nie ćpałam wtedy nic, ale po arypiprazolu nie tylko nie mogłam spać i udawał mi się zasnąć o np. 3 nad ranem, ale też dostałam akatyzji, i to chyba nawet bardziej uporczywej niż na SSRI.

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Szukasz dobrej pracy? Zrób „dyplom z marihuany”

Amerykańskie uczelnie otwierają nowe kierunki studiów związane z legalizacją marihuany. Po ich ukończeniu przyszli absolwenci mogą wybrać karierę w laboratorium czy handlu
Rejestracja: 2018
  • 34 / 3 / 0


Lekko pobudza w tym mnie, no i niektórym pomaga na zaburzenia. Na mnie działa lepiej Olanzapina. Tyje po niej niestety, ale jest skuteczna na urojenia ksobne w moim przypadku.
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Hej.
Jestem w szpitalu z powodu CHAD i lęków. No mniejsza z tym. Wcześniej brałem olenzapine i lamotrygine. Teraz dorzucili mi apre i pregabaline.
Czytałem trochę o zespole pozapiramidowych.
Ale do sedna. Zbliża się sylwester i chciałbym strzelić pare piwek.
Wiem ze każdy organizm jest inny ale pragnę was zapytac się jak groźne jest mieszanie alko z tymi tabletkami?
Rejestracja: 2016
  • 2164 / 393 / 0


Może pojawić się nadmierna senność, większych sensacji nie należy się spodziewać.
Rejestracja: 2018
  • 1457 / 231 / 154


[mention]misspill[/mention] A przy samym arypiprazolu bez alko też może ,,normalnie'' pojawić się nadmierna senność? Ja na tym leku miałam wręcz odwrotnie - akatyzja, bezsenność, pobudzenie. I ponoć to częste, ze względu na częściowy agonizm arypiprazolu względem D2. Mój kumpel miał podobnie.
Rejestracja: 2016
  • 2164 / 393 / 0


Tak, przy 30mg/d.
Rejestracja: 2018
  • 15 / / 0


Przy małych dawkach 0 efektu, przy dużych (5mg/doba wzwyż) koszmarna, niemal uniemożliwiająca pracę sztywność przedramion, uczucie takie że na dupie nie można wysiedzieć i to ze zmęczenia, nie z podkręcenia. Akatyzja + objawy pozapiramidowe w pigułce. Słuch o tych, co po arypiprazolu czuli się jak po czyściochu sprawia, że chce mi się płakać. Spróbuję jeszcze podjęzykowo mikrodawki, może razem z sertraliną spotęguje stymulacje po niej?
Rejestracja: 2016
  • 2164 / 393 / 0


5mg to jest niska dawka, lek nie dla Ciebie po prostu, ot co. W przypadku psychotropów niewiele jest uniwersalnych efektów, ale akatyzja występuje bardzo często w przypadku arypiprazolu.
Rejestracja: 2018
  • 15 / / 0


Taki Abilify to Jankesi biorą w dawkach 2 mg / doba, ale zaznaczam że jako wzmacniacz do antydepresanta.

Zarzucony samotny okruch (+- 3 mg Arypi) pod język dał po minucie ciekawe wyostrzenie wzroku i lekkiego speeda, ale szybko minęło.

Nie wiem, czy w akatyzji człowiek czuje się jakby ziemia przyciągała go 3x silniej i marzy tylko o tym, by położyć się z zamkniętymi oczami i nie być. To bardziej pozapiramidowe objawy były IMO.
Posty: 206 Strona 20 z 21
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 48 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość