Aripiprazol - Wątek ogólny

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 35 / / 0

witam
Mam podobne pytanie co kolega powyżej.Czy ten lek działa najmniej zamulająco i czy aktywizuje???
Czy to prawda ze najmniej podnosi prolaktynę?

brd

• 171 / 4 / 0

Powinien aktywizować, ale może być różnie, arypi ogólnie dupy nie urywa i jeśli podkręca to niezbyt naturalnie i nieprzyjemnie.

Tak, najmniej podnosi prolaktynę.

Rozregulować nic nie rozreguluje, należy to traktować jako pomoc w lekkich stanach depresyjnych. Podniesienie dopaminy praktycznie od pierwszych dni powinno być czuć, 3,75mg to śladowa dawka, pij w 7,5-15mg. Jeśli wystąpi niepokój ruchowy, ślinienie - odstaw, bo to nie minie. IMO znacznie lepiej pójść w niskie dawki amisulprydu, sulpirydu, albo flupentiksolu, efekt na pewno będzie wyraźniejszy, przy czym trzeba pamiętać, że w/w 3 leki to rozwiązanie sprawujące się góra 3 miesiące.

"Agresja na Polskę była dla Niemców polem doświadczalnym dla siły metamfetaminy"

Teresa Kowalik i Przemysław Słowiński, autorzy książki „Dragi i wojna – narkotyki w działaniach wojennych” w wywiadzie dla serwisu wPolityce.pl

Przymusowa wyprowadzka poza Uniejów środkiem w walce z alkoholizmem

Pomysł może wydawać się kontrowersyjny, ale czy na pewno?
  • 32 / / 0

brd pisze:
Powinien aktywizować, ale może być różnie, arypi ogólnie dupy nie urywa i jeśli podkręca to niezbyt naturalnie i nieprzyjemnie.

Tak, najmniej podnosi prolaktynę.

Rozregulować nic nie rozreguluje, należy to traktować jako pomoc w lekkich stanach depresyjnych. Podniesienie dopaminy praktycznie od pierwszych dni powinno być czuć, 3,75mg to śladowa dawka, pij w 7,5-15mg. Jeśli wystąpi niepokój ruchowy, ślinienie - odstaw, bo to nie minie. IMO znacznie lepiej pójść w niskie dawki amisulprydu, sulpirydu, albo flupentiksolu, efekt na pewno będzie wyraźniejszy, przy czym trzeba pamiętać, że w/w 3 leki to rozwiązanie sprawujące się góra 3 miesiące.
Tak więc wrzuciłem dziś abilify, narazie 3.7 jutro 7.5.. Czy dobrze rozumiem z mechanizmu działania aripiprazolu że inaczej zadziała na schizofrenika inaczej na nerwicowca a inaczej na depresanta? Temu obniży temu podwyzy tak to działa,? Wrzuciłem rano fajnie pobudzal kilka godzin teraz oczy opadają

21.05.2018
Teraz popołudnie i czuję się jak przycpany po fecie.. To normalne? Jeszcze mam pytanie bo chce pobrać 7.5mg przez 2 tygodnie żeby zobaczyć na ile pomoże w moich problemach z odrealnieniem, jak nie pomoże to będę chciał odstawić, nic mi nie będzie jak odstawie z dnia na dzień?

scaliłem DexPL

brd

• 171 / 4 / 0

Nie, inaczej! Na każdego działa w nieco inny ale nadal zbliżony sposób, niezależnie od zaburzenia. Można odstawić z dnia na dzień jeśli jest się na 7,5. Teraz jest sporo generyków i dawkowanie może być jeszcze bardziej precyzyjne, np. 5mg/d.
  • 32 / / 0

brd pisze:
Nie, inaczej! Na każdego działa w nieco inny ale nadal zbliżony sposób, niezależnie od zaburzenia. Można odstawić z dnia na dzień jeśli jest się na 7,5. Teraz jest sporo generyków i dawkowanie może być jeszcze bardziej precyzyjne, np. 5mg/d.
Nie doświadcze wyrzutu dopaminy przy odstawieniu? Czytałem że jak się odstawia neuro można dostać psychozy
  • 7241 / 726 / 0

22 maja 2018brd pisze:
Teraz jest sporo generyków i dawkowanie może być jeszcze bardziej precyzyjne, np. 5mg/d.
Najpierw, zeby zejsc do 5mg/d trzeba wiedziec, ze na 100 % jestesmy w pelnej remisji.
To bardzo mala dawka, tzw. dawka podtrzymująca.

brd

• 171 / 4 / 0

Może wywalić psychoza jeżeli odstawisz monstrualną dawkę metodą cold turkey albo masz skłonności do psychozy nawracającej, ale w tym drugim przypadku musisz brać jakieś neuro do końca życia.

Dawka podtrzymująca przy schizofrenii to na ogół 15mg/d, arypiprazol ogólnie jest słaby na objawy wytwórcze, natomiast nieco lepiej radzi sobie w przypadku negatywów takich jak anhedonia, apatia, brak napędu etc.

Ogólnie lek b. średni, na pewno nie aktywizuje w taki sposób, jakiego oczekiwałby narkoman wpieprzony w stimy, jednak stosowany odpowiednio długo może być pomocą w ułożeniu klepek i efekt będzie widoczny nawet po odstawieniu. Wiadomo, samo działanie psychotropowe się wyłączy, ale jest szansa, że po paromiesięcznym traktowaniy lekiem wszystko wejdzie na właściwy tor. W przypadku dużej depresji Abilify stosuje się tylko jako dodatek do innego antydepa, po którym nie uzyskaliśmy zadowalającego efektu.
  • 618 / 30 / 0

Z testowałem z kawą 15mg, pół i ćwiartkę tabletki i rzeczywiście działa pobudzająco. Jak na pierwszą cenę w starych latach 400zl bez refundacji to się nie dziwię. Dalszych testów nie zamierzam z tym neuro robić, ale parę tabletek zostawię. To taki gral w sumie, chlorprotiksen najbardziej uspokaja a ten najbardziej pobudza takie małe porównanie, no ale co osoba to inna reakcja.
  • 7241 / 726 / 0

Mnie Aripiprazol w ogole nie pobudzal, czulem tylko zamulke i nic wiecej.Bralem okolo 2 miesiace i bez efekty ''stymulującego.''
  • 32 / / 0

Ja biorę 4 dni dawkę 7.5 i chce ją odstawić. Mogę tak po prostu przerwać?
Wróć do „Neuroleptyki”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata