Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 181 • Strona 15 z 19
  • 8676 / 1647 / 2
15 lipca 2018stivler pisze:
najważniejsze pytanie to, o którym środku mówimy. Antydepresanty to nie jest jednolita grupa. SSRI i neuro "imo" nie uzależniają. bupropion i Tianpentyne można nazwać narkotykami, czy uzależniają? Nie wiem, nie brałem. No i jest jeszcze słynny przypadek szczęśliwca, który uzależnił się od fenelzyny.
Przyjrzyjmy sie samym tabelkom (nie patrz na wzor) i powiedz mi ktora subst bedzie bardziej upierdzielajaca?

http://www.swisstargetprediction.ch/res ... mo_sapiens

http://www.swisstargetprediction.ch/res ... mo_sapiens

http://www.swisstargetprediction.ch/res ... mo_sapiens
Wchodzić i głosować
https://hyperreal.info/talk/viewtopic.php?t=77897&start=700
Mile widziane krótkie uzasadnienie.
  • 3072 / 576 / 0
U mnie funkcjonuje takie uzależnienie, że jak na początku choroby, (chociaż całe moje życie chyba jest chore) czułem się kurewsko zle, to leki przyniosły mi ulgę od ciężaru jakim była ta choroba i jej symptomy. Jeśli idziesz na karę śmierci i jakaś białogłowa przykryje Ci głowę chustką i powie "mój ci on" co uratuje Ci życie, to jest stuprocentowa pewność że ją pokochasz. :-)
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 220 / 10 / 0
@Stteetart
nie mam pojęcia, nie znam się. Wiem jedynie, że bupropion i escitalopram to zupełnie różne szufladki.
@AnnaS
antydepresanty nigdy nie będą dostępne bez recepty. Chodzi o prawo, za duże pole do wykręcania się od odpowiedzialności i zwalania winy na "leki" bez recepty i odpowiedzialność producenta.
  • 243 / 39 / 0
Może inaczej:
Przede wszystkim trzeba by było przedefiniować termin uzależnienie
Mam wrażenie że obie strony. mają rację
1.tak mogą wywoływać objawy odstawienne
2.przy dużym nasileniu objawów choroby podstawowej występuje stach i niechęć ich odstawienia
3 bywa że są taką poduszką psychiczną
4.owszem zmieniają osobowość i postrzeganie rzeczywistości( ale to drugie akurat na + bo chodzi o to żeby rzeczywistość przestała przerażać i przygnębiać )
5.Napewno nie jest to takie uzależnienie jak przy opiatach ( skręty) ani stimach ( silna zależność psychiczna)
6.Bardziej można to porównać może do nierekreacyjnych środków przeciwbólowych albo przeczyszczających ( ? tu nie jestem pewna , chodzi mi o to że organizm nie działa potem tak samo jak przed)
7.PROSZĘ ŻEBY PAMIĘTAĆ O ISTNIENIU DEPRESJI ENDOGENNEJ - NAM ANTYDEPY RATUJĄ ŻYCIE bo jest to rodzaj depresji która od niczego nie zależy po prostu nosi się ją w sobie i naprawdę są rodziny w których w każdym pokoleniu ktoś kończy na linie. Ten rodzaj depresji w przypadku zaniechania lecznia prawie zawsze kończy się śmiercią
8.so jak jesteś chory i lekarz pisze Ci leki to je bierz.
A jak marudzisz bo w szkole/ pracy Ci nie idzie ,druga połowa Cię zdradza, nie ma jasy itp.to się ogarnij i spróbuj coś zmienić zamiast brać tabletki.

Obecnie jestem w remisji, zostało mi z 6 opakowań ssri i jakoś nic się nie dzieje chociaż ich nie biorę
  • 1279 / 125 / 0
Martwa_dziewczynaGratuluję remisji , ciężko tu na forum o o pozytywne posty. Nie wiem czy nie doczytałem , ale w twojej liście brakuje ;mnie'' Tolerancji na lek, nadużywanie leków co np przy SSRI czy TLPD nie ma miejsca, zdobywanie leków, czarny rynek lub wyłudzania recept od lekarzy


Edit sorki twoja lista zaadresowana była do antydepresatów.
  • 243 / 39 / 0
Istotnie taki punkt powinien się na liście znaleźć.
W sumie tak naprawdę to nie ważne czy uzależniają czy nie. Istotne natomiast jest czy w danym przypadku ich zażywanie jest uzasadnione i pomocne czy nie
  • 1279 / 125 / 0
Teoretycznie uzależnienie psychiczne może być przy NASA mirtazipina lub starsza mianseryna, są osoby co bez tych leków nie śpią, mają one istotny wpływ na sen, co za tym idzie funkcjonowanie społeczne.
  • 243 / 39 / 0
Teoretycznie to kawa i cukier też mogą uzależniać aczkolwiek nie sądzę że uzależnienie od kawy wywołuje taki bajzel w funkcjonowaniu społecznym jak np.opio czy stimy
Bynajmniej nie neguję możliwości występowania obj. odstawiennych
Ale sorry to raczej nie ta skala
  • 3072 / 576 / 0
Jak jest nawrót choroby po odstawieniu leków, to najprostszym skojarzeniem co zrobić z tym, to ponowne podjęcie terapii tymi samymi lub zmienionymi antydepresantami. Słowo klucz to choroba, i wtedy to może przypominać mechanizm uzależnienia. Nie słyszałem żeby typowych antydepów ktoś zdrowy używał do osiągnięcia jakiejś tam fazy. Jeśli leki pomogą w chorobie to ulga może spowodować euforię i to miesza w głowie odnośnie interpretacji co jest uzależnieniem (IMO)
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1279 / 125 / 0
Znam kilka osób co nie wyobrażają się życia bez SSRI, ominięcie już jednej dawki SSRI jednej dawki SSRI jest u nich nie do wyobrażenia, Ogólnie osoby z lękiem , a sam nią jestem, są strasznie drobiazgowi, jeśli chodzi o leki.
Antydepresanty ogólnie nie uzależniają w żadnym wypadku nie mogą być porównywalne z opiatami czy benzdwuazepinami.

Antydepresanty mają wiele wad, jak spóżnione działanie, nie wielką przewagę nad placebo w zaburzeniach lękowych, w silnych lękach same nie dają rady potrzebny jest neuroleptyk lub pregabalina. dużo osób odczuwający poprawę, osiągają tylko częściową poprawę. Nie są skuteczne w uzależnieniach. Firmy farmaceutyczne dotyczy to szczególnie SSRI , SNRI , wymyśliło całą gamę zaburzeń,na które SSRI lub SNRI powinny działać jak np fobia społeczna, czy GAD czy działają sami sobie odpowiedzcie
ODPOWIEDZ
Posty: 181 • Strona 15 z 19
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.