Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3605 • Strona 346 z 361
  • 39 / 10 / 0
@SlodJeczmienny

Zyban to właśnie bupropion, o którym wspomniałem. Jest w dużo tańszej wersji - Welbox 30 tab. 150 mg za ~80 pln. Niektórym pomaga rzucić palenie (mnie szlugi smakowały jak z tektury).
bupropion ma wyraźne działanie stymulujące. Działa na noradrenalinę i dopaminę. W przeciwieństwie do serotoninergików nie stwarza ryzyka brain fogów czy apatii objawiających się podczas terapii. Często przepisuje się go pacjentom, u których SSRI się wykrzaczyło albo którzy nie chcą spłycenia emocjonalnego.

Kwestia tylko objawów lękowych. Mówisz, że wenla powodowała rozdrażnienie. Może to efekt noradrenaliny? Dodatkowo brak alko może tutaj tworzyć niekomfortową mieszankę mentalną.

Dlatego dobrze, jakbyś dostał ten alprazolam i zobaczył, czy wraz z poprawą nastroju zmniejszają się objawy lękowe. Jeśli sam antydep Ci tego nie zapewni, to może na dalszym etapie chciałbyś wrócić do pregabaliny?
  • 256 / 25 / 0
@Encefallus
Tak. To był efekt noradrenaliny. Spróbuję rozegrać to tak, że powiem o braniu fluoksetyny. Przestała działać po kilku miesiącach i powodowała odwrotny skutek. Poproszę o afobam "na początek leczenia dopóki się antydepresant nie rozkręci, bo poprzedni lekarz mi to wypisał i pomagało doraźnie. Jak wypisze snri to odmówię, bo skutki uboczne były na tyle nieprzyjemne, że musiałem odstawić po tygodniu - co jest prawdą.

Ten bupropion mógłby być strzałem w dziesiątkę.

Jeśli chodzi o pregę to ani mnie to ziębi, ani mnie to grzeje. Odrobinę znosi lęk. Na telepanie po alko nie pomaga. Czy alprazolam może pomóc w odstawieniu alko?
%-D
  • 39 / 10 / 0
@SlodJeczmienny Życzę powodzenia :)

Na odstawianie alko każde benzo może pomóc, ale najlepsze są te, które długo pozostają w organizmie, jak diazepam. Używa się go na detoksach. alpra stwarza takie ryzyko, że przerzucisz uzależnienie z alko na benzo. Ale jeśli będziesz trzymał się dawkowania i minimalizował, mogłoby wyjść, ale dużo wysiłku trzeba włożyć, żeby samemu się kontrolować z coraz mniejszymi dawkami.

Czasem też używa się baklofenu. To tylko sugestia, ale ja poszedłbym do 2 lekarza i wprost powiedział, że chcę odstawić alko ale nie na oddziale. I musiałby być niehumanitarny, żeby rolek na msc nie wypisać.
  • 256 / 25 / 0
@Encefallus
Dzięki kolego. Chociaż teraz już nie wiem czy prosić go o alpre i bupropion, czy powiedzieć wprost, że potrzebuje rolek na odstawienie alko. Myślę, że z dawkowaniem nie byłoby problemu bo żona będzie mi wydzielać dawki. Kwestia tego, żeby nie zachlać. Sam preferował bym rolki i do tego ewentualnie jakiś antydepresant.
%-D
  • 2548 / 392 / 0
alprazolam przez swoje doskonale działanie uzależnia i jak stracisz kontrolę, odrzucisz pomoc żony, a pewnie tak będzie to będziesz walic to i to.
A rolki dostaniesz najprędzej mówiąc że jesteś wjebany w duże dawki benzo, wtedy jest szansa że dostaniesz nawet 6op z dawkowaniem na 4 tyg. To książkowe więc każdy psychiatra powinien tak zrobić chyba że pazerny na kasę.
Ale jak zachlejesz to po tobie.

bupropion może na początku brainfoggi powodować i lęki
https://youtu.be/XJPAk9ctb-Q

"Mówiłem nigdy więcej, a czas mi przyniósł plaster
Zagoiło się nieźle skoro goiło z otwartej
Zasypiam w pół do pierwszej, zasypiam w pół do czwartej
Albo znów kurwa nie śpię przez co jeszcze nim zasnę..."
  • 5 / / 0
Czy gdyby połączyć bupropion z np. fluoxetyną to efekt byłby jak SNDRI (podobny do koko)?
  • 541 / 50 / 0
Ciężko powiedzieć. Jak dla mnie to niezbyt połączenie, za dużo będzie z tego stymulacji. Ja znalazłem badanie naukowe, że wellbutrin i sertralina to bardzo dobre połączenie w leczeniu ciężkiej depresji.
  • 16 / 2 / 0
Siema, biorę aktualnie fluwoksaminę 50mg i 2.5mg olanzapiny . Lekarka chce żebym brał zamiast olanzapiny 75 trittico . Odczuję różnice jeśli chodzi o przymulenie? te 2.5 olanzy dużo robi ?
  • 256 / 25 / 0
Odstawiam alko na diazepamie. Mam go brać przez 8 dni łącznie z redukcją dawek. Lekarz przepisał mi także Escitalopram oraz Flupentyksol (Fluanxol). Antydepresanty mam zacząć brać gdy odstawie rolki. Pytanie czy trzymać się zaleceń lekarza czy mogę zacząć brać już antydepresanty? Wększość ssri potrzebuje czasu żeby się rozkręcić. rolki pewnie zredukowały by skutki uboczne o ile takie wystąpią. Co myślicie?
%-D
  • 124 / 10 / 0
W Czwartek mam wizytę u Psychiatry . Obecnie 100 serty biorę 200 amisulprydu . 25 kwety na spanie 50 trazodonu i 25 hydro .

Miałem brać też prege 150-150-75.
Natomiast robię wyskoki na niej zamiast się nią leczyć . Dokładam tez ostatnio baklo , tak mniej więcej 75 mg.

Wczoraj tylko 150 pregi . Pojawił się smutek, wycofanie , zły nastrój . Dzis obudziłem się w złym stanie i lękami .
Wziąłem 75 baklo i 600 pregi .

Chciałbym ograniczyć baklo i prege .
Brać tylko okazjonalnie , jednorazowo .

Mam zamiar pogadać o dołączeniu Tianeptyny do serty i może wyłączyć Amisulpryd . Gdyż nie pobudza już tak jak za pierwszym razem z ta substancja .

Będzie dobrze współgrać Tiana z sertralina ?
A może spytac o inny neuroleptyk aktywizujący ?
Tianeptyna , może by zniwelowała chęć na gabanergiki i aktywizowała trochę ?!
ODPOWIEDZ
Posty: 3605 • Strona 346 z 361
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.