Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3509 • Strona 343 z 351
  • 504 / 17 / 0
12 grudnia 2022kropka855 pisze:
Jaki lek podniósł Wam pewność siebie ?
paroksetyna
  • 9 / 1 / 0
12 grudnia 2022Uszkodzonabania pisze:
@kropka855 mi sertralina wręcz aż za dobrze.
W jakiej dawce i przez jaki czas brałeś? No i co oznacza że za bardzo? :D
  • 191 / 15 / 0
@Tom7 to było 10 lat temu dawka 100 mg brałem przez 9 miesięcy, działanie było mocno widoczne po 6 tygodniach za bardzo to znaczy się że byłem mocno pewny siebie robiłem praktycznie co chciałem i nie czułem wstydu ani strachu, szkoda że od tamtego momentu już nic na mnie nie działa, jakbym wiedział co mnie czeka to bym nigdy tej sertraliny nie odstawił.
  • 9 / 1 / 0
A na co brałeś i po jakim czasie takie działanie zniknęło?
Próbowałeś większe dawki lub inny lek?
Jestem aktualnie na 100mg za jakieś pół roku będę odstawiał no i ciekaw jestem czy utrzyma się efekt terapeutyczny bo lek zadziałał bardzo dobrze przy zaburzeniach lękowych.
Może u Ciebie też dobrze wtedy zaskoczył i pewność siebie wzięła się z zaleczenia zaburzeń.
100 mg to jednak połowa max dawki
Pozdro
  • 191 / 15 / 0
@Tom7 posłuchaj mnie dobrze i dam ci radę już nigdy w życiu nie schodź z tych leków chyba że chcesz skończyć jak ja z całkowitą lekoopornością na każdy lek silną depresją, lękami, fobią itp, jak już jesteś na tym leku to i działa dobrze to po co go odstawiać i ryzykować sobie zmarnowanie życia jak ja ?
  • 1 / / 0
Witajcie, od 20 lat cierpię na zaburzenia odżywiania (bulimia), do tego mam silną nerwicę. Od lat leczę się SSRI. Testowałam chyba już wszystkie SSRI. Cierpię też na silną nerwicę lękową. Obecnie przyjmuję 100 mg sertraliny oraz 300 mg pregabaliny (2x 150 mg). Dodatkowo lekarz przepisał mi 200 mg Tegretol. Mimo tego wciąż mam takie napięcie w ciele, jakby mi prąd przez ciało przechodził:). Od pasa w górę, tj. związane z napięciem lękowym, tak jakby te leki nie do końca tłumiły lęki. Najgorzej jest z głowa, gdyż utrudnia to myślenie i koncentrację.
Mam zatem serdeczną prośbę o radę - jaki lek może mi pomóc zmniejszyć/zlikwidować to napięcie? Pregabalina nie pomaga do końca.
Czy paroksetyna ma silniejsze działanie przeciwlękowe niż sertralina?
  • 10 / 1 / 0
Siema, jakie leki pomogly wam w walce z derealizacja? U mnie sprawa wyglada tak ze po 10 miesiacach ciaglego zycia we snie dostalem setraline oraz hydroksyzyne ktore derealizacje zredukowaly do kilku stanow odrealnienia dziennie.
  • 719 / 11 / 0
Mam pytanie czy papierosy zmniejszają stężenie anafranilu?
  • 92 / 15 / 0
Gdzieś czytałem że stężenie klomipraminy duloksetyny i olanzapiny jest zmniejszone przy paleniu tytoniu.
  • 185 / 8 / 0
Miał ktoś tak, że duloksetyna nie działała albo słabo a za to wenlafaksyna okazała się strzałem w dziesiątke ? Zastanawiam się nad przejściem na wenle
ODPOWIEDZ
Posty: 3509 • Strona 343 z 351
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.