Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3517 • Strona 342 z 352
  • 723 / 11 / 0
22 listopada 2022tajemniczy25 pisze:
@ziomekzlomek ja swego czasu brałem trazodon nasennie.Nasennie nie działał wgl ale co dziwne właśnie wyłączał mi ten śnieg optyczny.Ten śnieg po prostu trzeba olać,im bardziej się na tym skupiasz tym gorzej i robi się derealizacja i depersonalizacja.
I jak tam co teraz zazywasz?
  • 572 / 94 / 0
@deoodeoo od 26 dni nie biorę żadnych leków
  • 391 / 151 / 0
29 października 2022Pracz6Szop6Pracz pisze:
Siema! biore od kilku tygodniu ketrel 50/50/50, velafleksyne 75mg i tritico 65 czy 75mg chciałem zapytac czy kiedyś nastąpi poprawa lub o jaki innne leki poprawić lekarza?
Pracz6Szop6Pracz - Siema, ja Wenlafaksyne biorę od ok. 6 miesięcy oraz Pregabaline. Wena bardzo mi pomaga na depresję, lęki ale w dawce 225 mg/doba, zaczynałem od dawki 150 mg i pomagała również, ostatnio odstawiałem amfetaminę po ponad rocznym ciągu i 225 mg bardzo mi pomogło na depresję, lęki a Pregabalina 2 x 150 mg to moja ukochana, pomaga na pewność siebie, daję gadane jak amfa (prawie:)),zmniejsza lęki ogólnie, tolerancja szybko wzrasta ale równie szybko maleje i jest to najlepszy lek na świecie moim zdaniem. Przerobiłem w życiu wiele wiele leków na różne zaburzenia. Każdy z nas jest inny. Ale na mnie obecnie wena i prega mix działa zajebiście :) pozdro
Bóg rozdaje karty.. diabeł je miesza...
  • 197 / 15 / 0
Wy też tak macie jak schodzicie z antydepresantów do zera to często chorujecie grypy, anginy itp ? czy tylko u mnie tak ?
  • 572 / 94 / 0
@Uszkodzonabania aktualnie właśnie to przechodzę,większość osób chyba tak ma
  • 59 / 10 / 0
Mam taką rozkminkę,
ludzie którzy biorą ssri/snri skarżą się, że przestaje im stawać - czyli przed braniem stawał.
A jak komuś przed braniem nie staje - to po braniu co jest ? Zaczyna stawać?
Wiem ze każdy jest różny itpitp.
Ale czytał ktoś o takim przypadku ? I co tam wyczytał.
Oświećcie mnie.
Uwaga! Użytkownik ziomekzlomek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 39 / 10 / 0
Trochę inaczej to wygląda. Można brać SSRI np. krótkodziałającą dapoksetynę na przedwczesny wytrysk. SSRI/SNRI nie ma jak fizjologicznie ułatwiać erekcji.

Za to trazodon - SMA (tj. serotonin antagonist & reuptake inhibitor) Może pomóc. Tylko tu interesuje nas antagonizm alfa-1 klinicznie. I to że jest słabym SRI, więc nie zepsuje erekcji. Może zaś powodować priapizm, tj. patologicznie przedłużoną erekcję. Przez ten antagonizm alfa-1.

Zaś bupropion pomaga niektórym przy osłabionym libido po SSRI. Tak samo metylofenidat czy agoniści dopaminy. Przez to że wzrost stężenia serotoniny w synapsach powoduje spadek przewodnictwa dopaminergicznego w korze przedczołowej. Stąd i apatia i spadek libido.

Z doświadczenia wiem, że pomaga również mirtazapina.
  • 541 / 50 / 0
Biorę 375 wenli, chciałbym spróbować dodać trazodon 175, bo tu się zaczyna działanie antydepresyjne tego leku. Wizytę mam dopiero pod koniec stycznia. Teraz można erecepte kupić, sporo jest takich ogłoszeń. Tylko jak tu zagadać, żeby dali?
  • 92 / 15 / 0
Jaki lek podniósł Wam pewność siebie ?
  • 197 / 15 / 0
@kropka855 mi sertralina wręcz aż za dobrze.
ODPOWIEDZ
Posty: 3517 • Strona 342 z 352
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.