Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 545 • Strona 55 z 55
  • 856 / 138 / 0
Ja nie miałem nigdy problemu z odstawianiem antydepresantów, ale to w głównej mierze z tego powodu że zawsze praktycznie zamieniałem jeden na drugi, z dnia na dzień. Raz tylko przechodziłem koszmar kiedy zabrakło mi wenlafaksyny, to było chyba nawet gorsze od uzależnienia od benzo. Ale też na przykład raz po kilku latach brania paroksetyny po prostu skończyła mi się i byłem cholernie wystraszony co to będzie, ale o dziwo nie działo się kompletnie nic, nawet brain zappsów nie miałem chociaż tyle naczytałem się o nagłym odstawieniu paro. Inna rzecz że szybko wrócił lęk i wszystkie objawy fobii społecznej. Dlatego między innymi należę do tych ludzi, którzy zamierzają brać leki na stałe, choćby i do końca życia. Nie zaryzykuję już powrotu do mrocznych czasów, poza tym jestem lekomanem i zwyczajnie lubię łykać tabletki ;)
  • 2988 / 413 / 0
A ty depresanty odstawienie dobry temat ale powiem wam szczerze że nie polecam odstawiania antydepresantu jak już wiesz to jesz jest cały czas i lepiej jest cały czas.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 856 / 138 / 0
@Mefistofeles1945 też tak uważam, zwłaszcza że te leki nie "leczą" na stałe tylko maskują objawy, może i niekiedy na długo po odstawieniu ale gówno zawsze wraca. Trochę inaczej mam z neuroleptykami, teraz kolejny raz biorę arypiprazol 7,5 mg, co jakiś czas odstawiam i wracam do niego kiedy czuję że znów się przyda. To samo robię z amisulprydem.
  • 5 / / 0
Witam, schodzę z trittico (trazodon), na początku brałam 150mg, potem przez 3 mies 100 i było bardzo git, nie odczułam żadnych negatywnych objawów. Potem przyszła kolej na zmniejszenie do 50 i tutaj zaczęły się problemy ze snem, mimo tego ze wcześniej chodziłam spać 23-24 zaczęłam zasypiać dopiero ok 2, tydzień później odstawiłam całkowicie, problemy ze snem są jeszcze większe, jest 04:25 a ja nadal nie mogę zasnąć. Minęło już ponad 2 tyg od całkowitego odstawienia, myślałam ze muszę się przemęczyć i po czasie minie ale nie widzę żeby było lepiej, a jest nawet gorzej!! Wspomnę jeszcze ze przed rozpoczęciem brania leków nigdy nie miałam problemów ze snem i brałam trittico na depresje/stany lękowe. Aktualnie biorę 150mg pregabaliny wiec nie możliwe żeby jakieś leki mnie aktywizowały, kofeiny codziennie nie pije, raz na jakiś czas małego energetyka gdy potrzebuje, ale nigdy nie na wieczór. Również aktualnie nie palę więc tez nie możliwe ze to przez używki. Psychiatra mówił ze jak będą problemy ze snem to żebym dalej brała, ale bardzo chciałabym zejść ze wszystkich leków, a tym bardziej boli mnie fakt ze kiedyś zasypiałam jak kamień, od razu. Co robić?
  • 24 / 3 / 0
Hej, jak zejść z dawki 20mg escitalopram brane przez 3 miesiące? Od razu rzucić czy stopniowo zmniejszac dawkę?
ODPOWIEDZ
Posty: 545 • Strona 55 z 55
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.