Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 536 • Strona 53 z 54
  • 75 / 3 / 0
gdzieś tu na forum ktoś pisał że kurkuma pomaga w odstawce, ciekawe czy to prawda
  • 572 / 94 / 0
Słuchajcie mija 3 tyg jak zrezygnowałem z leków i prądy,nudności zamiast się zmniejszać to są jeszcze większe plus ta potworna bezsenność.Nawet biorąc clonazepam i tak się wybudzam a w głowie zgrzyty.Czy zarzucanie mirtazapiny na sen przez kilka dni nie wpłynie jakoś znacząco na mają detoksykację całkowita od leków?Pracować trzeba a człowiek jak zombie wygląda z sińcami pod oczami z braku snu.
  • 6 / 2 / 0
22 listopada 2022tajemniczy25 pisze:
13 dzień nie brania leku i jest tylko gorzej niż było,gdyby nie clonazepam to bym chyba umarł.Prądy w głowie,uderzenia gorąca a zaraz zimno i dreszcze,jakieś dziwne mrowienie skóry jakby coś po niej łaziło.Nigdy więcej snri
Brzmi jak odstawienie duloksetyny po ponad roku brania... (zgadłem?) Współczuję ;_;
Z doświadczenia, na takie objawy pomocny jest np. moklobemid, trazodon, buprenorfina. Tylko zamiennie, nie wszystko na raz i nie jeden środek dłużej niż kilka dni. Z tym, że moklobemid jest teoretycznie niezalecany zaraz po SSRI/SNRI, ale z autopsji, to daje nawet ulgę przy objawach dyskontynuacji po SSRI/SNRI, ale no, podobno jest to ryzykowne (potencjalny zespół serotoninowych). Natomiast trazodon lub buprenorfina się całkiem nieźle sprawdzają przed snem, można bez problemu spać, a za dnia się utrzymuje neutralizacja tych efektów po odstawieniu SNRI. Tylko te dwa środki lepiej brać zamiennie, bo łatwo przyzwyczaić organizm do jednej nowej substancji, a później ponowna zabawa z odstawianiem tego. No i schodzenie w dół z dawką tych środków zamiennych, tak aby finalnie móc funkcjonować normalnie.
Powodzenia~!
  • 572 / 94 / 0
@ShulginHR ogólnie 3 lata na lekach a ostatni właśnie to duloksetyna.Co do trazadonu to lipa bo wgl na mnie nie działa nasennie.Dzis zażyłem 15 mg mirtazapiny bo muszę się w końcu wyspać.Mija 21 dzień a to wszystko tylko narasta a w robocie jak zombie.Myślisz że takie kilkudniowe wspomaganie się mirtą nie wpłynie jakoś znacząco na ta cało detoksykację? Ogólnie biorę ashwagandhe i dziurawca ale to chuya daje przy odstawce tego diabelstwa.
  • 6 / 2 / 0
@tajemniczy25 na wstępie Cię ostrzegam, że to będzie dłuuuga odpowiedź..
Spoiler:
Utworzono spoiler dla lepszej czytelności — CATCHaFALL
  • 572 / 94 / 0
@ShulginHR prądy są na zasadzie gdy poruszam gałkami ocznymi albo np. jak po prostu idę a nagle boom w głowie że aż mam zachwianie równowagi a do do snu ciężko zasnąć + wybudzam się co 2h a potem np. nawet wgl nie śpię tylko leże jak zombie.Niezla lekturę dałeś po tym 3cmc.Dziś prądów brak i nastrój spoko ale to chyba zasługa mirtazapiny.Dziś mi doszedł bromantanan bo na pewnym forum wyczytałem że gość po paroksetyne miał właśnie mega prądy i po bromantananie jak ręką odjął
  • 16 / 2 / 0
Witam, przyjmuję jakoś 1-2 miesiące fluwoksaminy 50mg (większych dawek nie toleruje) + 2.5 mg olanzapiny na sen. Jak z tego zejść? Wiem ,że taka dawka antydepresantu to niewiele, ludzię biorą nawet i po 300.
25 mg przez 7 dni to dobra opcja na odstawienie? czy wydłużyć jakoś to czasowo?
  • 13 / 1 / 0
Cześć Wam. Podzielcie się doświadczeniami w jaki sposób bezpiecznie odstawić neurolepleptyk, konkretnie chloroprotixen, który przyjmowałem przez 5 lat w dawce 50 mg. przed snem.
  • 197 / 15 / 0
@Tomek1979 czy bierzesz coś jeszcze dodatkowo do tego chlora ?
  • 13 / 1 / 0
Na osłonę mam Brintellix antydepresant. Na spanie diphergan i na lęki cloranxen - benzo.
Z dawki 50 zszedłem w pięć dni do 30 mg chloroprotixen i już mam lęki. Nie daję już rady.
ODPOWIEDZ
Posty: 536 • Strona 53 z 54
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.