Antydepresanty - Odstawienie

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 436 Strona 36 z 44
Rejestracja: 2013
  • 563 / 57 / 0

To odstawienie SSRI typowe,powrot tylko go dojebie.
Rejestracja: 2019
  • 20 / / 0

Po dwóch dniach bym miał zaraz nawrót?

Współpracujemy przy projekcie badawczym Stowarzyszenia Substytucyjnego Leczenia Uzależnień "MAR"!

Otrzymaliśmy (jako portal Hyperreal) zaproszenie do współpracy przy projekcie badawczym, szczegóły w treści newsa!

Przebierali się za dostawców pizzy i szmuglowali narkotyki. Interpol ostrzega przed nową plagą

Kierowcy z całego świata dostarczający jedzenie mogą być wykorzystywani przez struktury przestępcze do przewozu narkotyków i innych zabronionych towarów – czytamy w komunikacie wydanym przez siedzibę Interpolu w Londynie.
Rejestracja: 2018
  • 17 / 4 / 0

Też miałem po odstawieniu sertry (50mg/dzien) zawroty głowy, lekki niepokój ale minęło po tygodniu całkowicie. Problemów ze snem nie doświadczyłem.
Rejestracja: 2019
  • 20 / / 0

problemów ze snem nie mam, rano jest wszystko ok. najgorzej jak wychodze z pracy po 15stej. Jestem 3 dzien na odstawce, zawroty jakby mniejsze, ale jeszcze się pojawiają.

**************

Witam ponownie! Jestem 4 dzien na odstawieniu ssri, jest okropnie, zawroty glowy sa nie do zniesienia, pojawiła się derealizacja. Czy to nadal są objawy odstawienne?

Scalono. misspill
Rejestracja: 2016
  • 2718 / 719 / 0

To już może pukać zaburzenie do Twojej głowy, ostrożnie i powoli!
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Proszę od pomoc. Odstawiam wenlafaksyne, Oriven. Mam takie pytanie, czy postępuje prawidłowo redukując dawkę poprzez odsypywanie kulek z kapsułki? W kapsulce 75 mg znajduje się 6 takich kuleczek. Czy to.znaczy, ze jesli wezmę 3 kulki to tak jakby 37,5 mg? W ulotce jest napisane aby nie dzielic kapsulek. Wizytę u lekarza mam za 2 tyg, chcialabym już zacząć trochę schodzić z dawki.
Rejestracja: 2016
  • 2718 / 719 / 0

3 kulki 37,5mg przez tydzień i zejdziesz. Na siłę jakby kombinować 4 dzień odstawki 2 kulki, od piątego do siódmego (ostatniego dnia) - 1 kulka. To nic takiego skomplikowanego, chociaż dla wyjątkowo wrażliwych odstawienie ostatniej dawki może wiązać się z komplikacjami, ale to odstawianie przy dawkach rzędu 375mg, nie 75.
Powodzenia!
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Dzięki wielkie! Zacisne zeby i jakoś to przetrwam. Jeszcze jedno pytanie, czy na drugi dzień po zaprzrzestaniu przyjmowania Orivenu wenlafaksyny mozna przejsc bezpiecznie na Citronil citalopram i czy zlagodzi to ewentualne efekty odstawienne wenli? Dodam ze przed wenla bralam właśnie Citronil

Używamy nazw substancji nie handlowych! misspill
Rejestracja: 2016
  • 2718 / 719 / 0

Tak, może złagodzić to efekty odstawki i powinno. Raczej nie przewiduję sytuacji, że citalopram zaatakuje Cię od początku ubokami i będzie ciężej.
Rejestracja: 2019
  • 3 / / 0

Przyznam się, ze zapytałam juz po fakcie. Prawda jest taka , ze schodze ze 150mg wenli juz ok 1,5 miesiąca, po rocznej kuracji. Zmniejszalam stopniowo dawke co 2 tygodnie. Mimo zmniejszania o naprawde minimalne ilosci, bo o dwie kulki zawarte w kapsulce, czulam czesto zawroty głowy, mdłości... Dopiero w momencie, gdy czulam, ze jest lepiej i organizm się przyzwyczaił schodzilam dalej w dół. Na koniec bralam nawet jedną taka kuleczke, aby oszukać głowę. Nie mialam rozpisanego przez lekarza planu odstawki, ale podeszlam do tego rozsądnie i przeczytalam wszystko co sie dalo. Ostatnie dwa dni kiedy zeszlam na 0 byly bardzo nieprzyjemne. Zawroty głowy, wręcz utrata równowagi, tak jakby głowa nie nadazala za tym co widzą oczy, silne mdłości, wczoraj pojawil się tez smutek, lęk, łzy.... Pojawila się w głowie taka myśl, ze moze w tej kapsułce "kulka kulce nie równa" i moze źle postepowalam. Dlatego też napisalam na forum i zostalam uspokojona :-) Dziś wzięłam odrobine citalopramu , na razie utrzymują się zawroty głowy, takie ciężkie oczy. Mam nadzieję, ze nie będzie gorzej. Przez 3 dni będę brala polowe polowy tabletki 20 mg , nastepnie połowę. Pozniej wizyta u psych. Wenla byla dla mnie za ciężka. Pojawiły się problemy hormonalne, trądzik, przyrost masy, częste oddawanie moczu, mialam wręcz wrazenie chorego pęcherza, co po odstawce ustapilo, dodatkowo bol wątroby, czego tez juz nie odczuwam. Jednak psychicznie nie bylo źle. Na pewno lek pomógł na depresje i lęk, ale jednocześnie pobudzal, aktywizowal, co mam wrażenie czasami właśnie lęk potegowalo. Takze mam mieszane uczucia. To mocny lek, a odstawka jest trudna, jednak do wytrzymania.
Posty: 436 Strona 36 z 44
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1211 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: NiebieskiLis, Pan Cietrzew 69, pawelpabianice, rooney i 6 gości