Antydepresanty - Odstawienie

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

Posty: 367 Strona 25 z 37
Rejestracja: 2017
  • 1501 / 313 / 0


zredukuj obecną dawkę o połowę i tak przez tydzień bierz i odstaw. ja zrobiłem coś podobnego - tydzień zajeby i z głowy. mówię oczywiście o sertralinie, bo z nią mam spore doświadczenie. nie wiem jak z resztą.

zminimalizuje to objawy odstawki, lepiej zrobić tak niż od razu rzucić.

nie znam twojej dawki i od kiedy bierzesz też nie wiem, więc trudno ocenić. każdy organizm jest inny.

pamiętaj też, że leki te powinno się stopniowo odstawiać, bo jeśli bierzesz np. 25mg kilka tygodni to objawów odstawieniowych nie uświadczysz. ale jeśli ciągniesz na tych syfach kilka lat w dawkach np. 100mg, to powinieneś zachować się ostrożnie, wspomagając się odpowiedzialnie benzo.
Rejestracja: 2017
  • 1501 / 313 / 0


więc odstawiaj ją stopniowo, zejdź na 50mg od nast. tygodnia, bierz tak ze dwa tygodnie, potem zejdź na 25mg i po dwóch tyg. spróbuj odstawić.

w ogóle to najlepiej jakbyś lekarza zapytał, bo on cie zna i coś o tobie wie.

Dlaczego poszukiwanie przyjemności staje się pułapką? Mózg uzależniony [REPORTAŻ]

Uzależnienie przechwytuje szlaki neuronowe mózgu. Naukowcy podważyli pogląd, że uzależnienia są skutkiem wad charakteru. Szukają metod leczenia dających nadzieję na wyrwanie się ze spirali cierpienia, w której tkwi dziesiątki milionów ludzi.

Coraz więcej narkotyków na „czarnym rynku". Policja skonfiskowała od stycznia blisko pół tony

Kujawsko-Pomorska policja zarekwirowała w tym roku już blisko 460 kg środków odurzających - to głównie marihuana i amfetamina. Wzrosła też liczba postępowań prokuratorskich dotyczących przestępczości narkotykowej.
Rejestracja: 2018
  • 25 / 1 / 0


Rozmawiałem z lekarzem powiedział dokładnie tak samo jak Ty;)
Rejestracja: 2014
  • 139 / 8 / 0


Wpadł mi do głowy ciekawy pomysł na łagodne odstawianie wenlafaksyny i innych preparatów w kapsułkach. Może komuś się przyda. Jeśli było, przepraszam/przypominam.

Kupujemy wagę 0,001g, często nawet 0,01g powinna wystarczyć. Ważymy zawartość kapsułki (bez samej kapsy) - często różni się od masy substancji aktywnej z uwagi na wypełniacze.

I teraz jeśli obniżenie dawki o 50% było dla nas zbyt męczące, za pomocą wagi możemy spróbować 66%, 75%, itp.

Jak usłyszycie kogoś nie wytrzymującego zapsów, dołączcie to do porad. Nasuwa mi się jedna osoba, ale nie mam pewności, a i trochę czasu minęło, więc nie wywołuję.
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0


Nie lepiej wenfle czy paro zastąpić na 2-4 tygodnie fluoksetyną która ma 0% skutków
odstawiennych , ze względu na bardzo długi okres półtrwania.
Rejestracja: 2014
  • 13 / / 0


25 maja 2018acojeslimak pisze:
Kupujemy wagę 0,001g, często nawet 0,01g powinna wystarczyć. Ważymy zawartość kapsułki (bez samej kapsy) - często różni się od masy substancji aktywnej z uwagi na wypełniacze.
Widziałem kiedyś filmik jakiegoś Amerykanina, który odstawiał wenlę w podobny sposób. Tylko on mozolnie liczył pellet z kapsułek i schodził o 10 chyba tych małych kuleczek. No i trzeba pamiętać, że poszczególne z nich mają różne czasy uwalniania (jedne są większe, drugie mniejsze), żeby przypadkiem nie odłożyć sobie samych małych np.

No i jeszcze dochodzi fakt, że większość preparatów z wenlą ma kilka dużych tabletek po 37,5 mg zamkniętych w kapsułce. Ja się spotkałem tylko z Pfizerem i jeszcze jakimś, które miały pellet w środku.
Rejestracja: 2014
  • 139 / 8 / 0


[mention]warsaw[/mention], jeśli dobrze wymieszamy granulki, pamiętając, że zwykle potrząsanie/mieszanie łyżeczką spowoduje opadnięcie tych najmniejszych na dno, a największych - odwrotnie, będziemy mogli uzyskać losowy zbiór. Wystarczy np. mieszać na płaskim talerzyku.

Przy kapsach 37,5 z tabletkami nadal można schodzić po 12,5mg, a to wciąż płynne przejście. O ile te tabsy nie różnią się tempem uwalniania.

Liczenie granulek wciąż jest dobre jak nie mamy wagi.
Rejestracja: 2018
  • 1194 / 95 / 0


Chcę wam się tak liczyć te granulki zamiast przejść płynnie na fkuoksetynę[
Rejestracja: 2015
  • 5 / / 0


No ja szczerze powiedziawszy próbowałam odstawić paroksetynę tylko raz... ostatnio mimo utrzymywania dawki na stałym poziomie drugi albo i trzeci rok widzę, że nie wystarcza bo objawy odstawienia powjawiaja się bardzo szybko (zawłaszcza jak wstane rano). Zaczęłam zażywać benzo zwłaszcza na noc i rano czuje się trochę lepiej, aczkolwiek wydaje mi się ze paroksetyna to chyba największe gowno jakie istnieje :cheesy: ludzie piszą o problemach z odstawieniem benzo, których ja brałam naprawdę konskie dawki i odbyło się to bez większych problemów :-D przy paroxinorze to jest po prostu masakra.

Re:

Rejestracja: 2015
  • 5 / / 0


05 marca 2009trzynastylistopad pisze:
osz w kurwe! to skoro Ty masz juz takie objawy po zaprzestaniu 3 miesiecznej kuracji.to co ze mna bedzie sie działo jak odstawie paroxetin.a biore juz 2 lata.ja pierdole to ja chyba umre po 2 dobach :'(
Wspolczuje.... ja to biorę od 19 roku życia aktualnie mam 25. Nie mogę odstawić mimo ze zredukowałam wszystko do zażywania POL TABLETKI! Jak próbowałam odstawić miałam typowy cold turkey, tzn prąd w głowie, dreszcze, zimne poty, wymioty itp. Czułam się jakbym miała grypę. Wytrzymałam w takim stanie 5 dni i wróciłam znów do zażywania... nie wiem czy ja to przechodzę jakoś tak ciezko bo te objawy w ogóle nie malały :wall:
Posty: 367 Strona 25 z 37
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Lucky12 i 7 gości