Amanita Muscaria - Wątek Ogólny

Dyskusja na temat grzybów halucynogennych, m.in. łysiczki lancetowatej i muchomora czerwonego.
Więcej informacji: Grzyby w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 3035 Strona 304 z 304
Rejestracja: 2016
  • 262 / 32 / 0


Rejestracja: 2018
  • 7 / / 0


Niestety mój bogatszy post przepadł, więc ten będzie z grubsza.
Grzybnię muchomora tworzy się najczęściej z suszonych, zmielonych kapeluszy - tzw. ożywanie. Ale mogą być też zarodniki i t.d. Które zaszczepia się w sterylnym soku winogronowym, ale ogólnie chodzi o soki cięższe i bogatsze, takie jak mąki z pełnego ziarna/ziarna przy cubensis - istotne są zbalansowane wartości odżywcze dla grzybni. Często ludzie robią np. na mętnym soku jabłkowym. Oczywiście 100%. Potem gotowy sok z grzybni (którą, analogicznie jak tą z agaru wykorzystuje się do następnego zaszczepienia, po wybraniu najlepszego fragmentu) trzeba w wyższej temperaturze podgrzać, zdaje się okolice ok. >80* i grzać pewną ilość czasu, a następnie dodać cukier, który dopełnia reakcję przemiany kwasu ibotenowego w muscymol (dekarboksylacja) - pod dodaniu zachodzi gwałtowna reakcja na powierzchni, cukier dodaje się w krótkich odstępach czasowych do momentu, jak już nie będzie zachodzić. Dawki odmierza się w szklankach, działanie zaczyna się po ok. 1h, co ciekawe bez dolegliwości żołądkowych, typowych dla grzybów. Działanie i odczucia typowo muchomorowe, ale ponoć "czystsze", i co ciekawe kumulujące, więc dopicie przy małej dawce ponoć wzbija wyżej.

Sama metoda pojawia się w wątkach o muchomorze sporadycznie (np. wiele razy na shroomery), w każdym razie jest sporo doświadczeń na różnych forach (w googlu pod nazwą tej metody, czy uprawy, grzybni amanity i t.d.). Najciekawszy wątek jest tutaj: http://www.entheogen-network.com/forums ... 6d1e116149
Mykolodzy, do których użytkownicy wysyłali próbki swoich grzybni, zauważyli osobliwą obecność innego, nieznanego grzyba, który współegzystował i tworzył jedną grzybnię z muchomorem. Ponieważ proporcje były różne, nawet dominacja tamtego grzyba w próbce, przy normalnym muchomorowym działaniu soku, wysuwają hipotezę, że żyje on w muchomorze w symbiozie i to właśnie produkuje muscymol lub/i kwas ibotenowy. Niestety wątek ucichł, a ponieważ grzyby są niszowe w nauce, więc nie wiadomo czy został zidentyfikowany na poważnie, czy to osobliwa struktura samego muchomora, więc to raczej taka ciekawostka.

Ładni chłopcy, brzydkie zabawy - o kinie, które nie potrafi zerwać ze swoimi narkotykowymi nawykami

W tym tygodniu Timothée Chalamet rozsypuje krystaliczną metamfetaminę w charakterze przynęty na filmowe nagrody. W przyszłym Clint Eastwood będzie przemycał koks w ramach odważnego komentarza do bieżących problemów społecznych. Kiedy kino skończy z nadużywaniem narkotyków?

Działania bydgoskiego CBŚP - zlikwidowane laboratorium oleju konopnego

Policjanci kujawsko-pomorskiego CBŚP w ostatnim czasie przeprowadzili dwie akcje wymierzone w przestępczość narkotykową. Zlikwidowali drugie w Polsce laboratorium, w którym produkowano olej konopny oraz dodatkowo przejęli m.in. 5 kg amfetaminy.
Rejestracja: 2012
  • 632 / 138 / 0


[mention]korrg1234[/mention] strasznie to chaotycznie napisałeś (albo to kopiuj wklej z translatora), ale nie słyszałem o tej możliwości i wydaje się ciekawa, jeżeli będziesz miał trochę czasu i ochoty napisz coś więcej na ten temat.
Rejestracja: 2010
  • 2531 / 203 / 0


Jeśli ma to być coś analogicznego do zaszczepiania cubensisowej grzybni w miodzie to w sumie czemu nie. Kapelusz to wszakże tez upakowana grzybnia jako, że mamy tutaj do czynienia z beztkankowcem. Pojawia się tylko pytanie czy w luźno rosnącej grzybni rzeczywiście będzie interesujące nas stężenie substancji aktywnych czy też grzyb produkuje m.in. muscymol tylko w owocnikach dla ich ochrony przed szkodnikami

I druga sprawa to sterylność. Najlepsze dla takich eksperymentów - w mojej opinii -byłoby zdobycie nóżki amanity, wysmarowanie jej na zewnątrz spirytusem, a potem (w gloveboxie) przekrojenie jej na pół i pobranie kawałeczka ze środka. Robiąc to w inny sposób miałbym pewne obawy tyczące się tego co właściwie może wyrosnąć w substracie
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


Poradnik jak zrobić holy grail https://www.youtube.com/watch?v=kj6d-UOeG24
Posty: 3035 Strona 304 z 304
Wróć do „Grzyby”
Na czacie siedzi 47 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości