Alprazolam - Wątek ogólny

Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.

Moderatorzy: GABA, Leki

• 2227 / 698 / 0

możesz już dorzucać kolejną dawkę, jeśli chcesz odpowiednio przedłużyć efekty, bo działanie poprzedniej powoli będzie wygasać. alprazolam działa jakieś 4-6 godzin, mówię tu o moim przypadku, większe dawki zazwyczaj dłużej czuję.
  • 221 / 27 / 0

Z kilku źródeł dochodzą mnie słuchy, że coraz trudniej dostać alprę 2mg/50tab w słoiczku (braki w hurtowniach). Czy ktoś może potwierdzić to info?

Nie takie halucynogeny straszne, jak je malują

Związki halucynogenne kojarzone są przede wszystkim z ich rekreacyjnym przyjmowaniem. Jednakże informacje zarówno na temat mechanizmu działania, jak i właściwości farmakologicznych halucynogenów są znacznie mniej rozpowszechnione. Większość dotychczasowych badań skupiała się na spektakularnym działaniu związków halucynogennych, pomijając ich interesujące właściwości uzyskiwane poprzez zastosowanie niższych dawek, tzw. mikrodawkowanie. Obecnie obserwuje się nawrót zainteresowań związkami halucynogennymi w zastosowaniach medycznych, o czym świadczy wiele publikacji naukowych.

Już oficjalnie: IQOS-ów pod względem szkodliwości dla zdrowia nie można stawiać obok papierosów

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zmieniła status popularnych podgrzewaczy tytoniu typu IQOS, przyznając, że są produktem tytoniowym o zredukowanym ryzyku (MRTP).
  • 2895 / 1187 / 1

Od dłuższego czasu są braki w hurtowniach w różnych częściach kraju. Podobnie zaczyna się robi z 1mg.
  • 8912 / 1207 / 0

Trochę dziwi mnie fakt, że jest (czy był) u nas Alprazolam w dawce 2 mg (target market jest chyba jasny :)), a nie ma Diazepamu 10 mg.
  • 782 / 130 / 0

Zgadza się chyba najbardziej i najszybciej uzależniające opio jest dostępne w różnych dawkach i formach, a rolki, które mają jak dla mnie prawie zerowy potencjał rekreacyjny (nawet przy braku tolerancji - jest przyjemnie, ale trzeba przyjąć nieporównywalnie więcej od innych bzd dla podobnego efektu), tylko w jednej dawce, w dodatku bardzo często słyszę, że jest trudniej dostać od lekarzy, bo chyba uważany jest za ćpuński lek %-D Albo nie chcą pisać z innego powodu. A wy jakie macie doświadczenia z otrzymywaniem rolek w porównaniu do innych benzo, szczególnie klonów, lorka, czy alrpy?
  • 141 / 18 / 0

Piolun pisze:
Biorę alprę 1/1,5 mg co 1-2 dni . W stanach silnego lęku napadowego max. 2,5 mg. Czuję że po 1 mg trzyma działanie prospołeczne i przeciwlękowe i jest okej ale po dwóch dniach bez kolejnej daeki pojawia się zjazd odstawienny i jest nieciekawie delikatnie mówiąc.. Jak będzie wyglądać sytuacja półtrwania alpry w przypadku 1 mg SR, jaka będzie różnica półtrwania o przedłużonego uwalnianiu w przypadku wyrobionej tolerki na 1 - 1,5 mg
A nie wystarczy rozgryźć takiej tabletki SR, by substancja sie normalnie uwalniala?
  • 8912 / 1207 / 0

Relanium jest w dawkach 2 i 5 mg - przy czym 2 mg to chyba dla szczurów : )
Lekarze bardzo niechętnie wypisują ten lek. Nie mam pojęcia z czego to wynika, ale Relanium odmówią i zaproponują Alprazolam (który dla nich jest często benzo "pierwszego rzutu").
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 15 / 0

Po prostu producenci Diazepamu nie postarali sie na pozyskanie polskich lekarzy szkoleniami płatnymi hajsem i innymi profitami. Stąd na rynku nie mamy 10tek a lekarze jako benzo 1 rzutu traktują alprazolam. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze.
  • 221 / 27 / 0

Sorry za offtop ale mocno jest odczuwalna różnica w rozluźnieniu mięśni między alprą, lorazepamem i diazepamem? Działanie amnezyjne lora praktycznie uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie w pracy na drugi dzień przy nawet dawce 1,25. Z kolei diazepam żeby zadziałał czytałem że trzeba przyjmować duże dawki i szybko schodzi blister w związku z tym jest nie opłacalny, nie brałem go nigdy a zależy mi na efekcie rekreacyjnym w kontekście rozluźnienia fizycznego. Może ktoś napisze że alpra nie działa rozluźniająco ale ja wyraźnie czuję że czuję się fizycznie zluzowany. Ile Diazepamu trzeba wziąć żeby porównanać do działania alpry 1 mg i jaki jest okres półtrwania tych dwóch substancji zakładając 1 mg alpry i 1,25 lora?
  • 2895 / 1187 / 1

Starsi lekarze nie chcą wypisywać diazepamu (Relanium) bo ten lek w latach 80 i 90 był powszechnie stosowany przez miliony polaków do eliminacji skutków chujowego życia w komunizmie i w początkach demokracji. Lekarze w związku z tym kojarzą relanium - drag dla chcących się ućpać. Natomiast Alprazolam jest także dzięki szkoleniom uważany za normalmny lek na uspokojenie itd.

Natomiast młodzi lekarze dzielą się na 4 grupy.
1. nauczona przez starych lekarzy -Rolki to zło
2. nauczona na szkoleniach - alpra to dobro!
3. benzo to zło
4. Kasa za wizyty to dobro!
Wróć do „Apteczne”
Na czacie siedzi 1331 uczestników Wejdź na czata