Pochodne dwuazepiny, które produkowane są jako preparaty lecznicze.
ODPOWIEDZ
Posty: 11003 • Strona 1092 z 1101
  • 87 / 3 / 0
Alprazolam a znieczulenie ogólne ? czy ktoś miał narkozę pomimo zażywania go i obyło się bez powikłań?

Biorę go obecnie w schemacie 0,25 mg - 0,25 mg - 0,5 mg dziennie (czyli łącznie max 1 mg na dobę) od kilku tygodni.
Za kilka dni czeka mnie krótkie, dożylne znieczulenie ogólne do kolonoskopii - prawdopodobnie podadzą połączene fentantylu + midazolamu albo mniej prawdopodobnie propofol (bo to dają częściej do gastroskopii)
Ponoć nie jest to jakaś mocna narkoza, bo nie intubują ani nic z tego co wiem a całość trwa kilkanaście minut.

Zastanawiam się czy branie alpry w w/w dawkach jest bezpieczne i udanie się na zabieg? chodzi mi o jakieś ew. powikłania i interakcje z lekami do narkozy :/ typu depresja oddechowa, zapaść itd...

Nie wiem, co w tej sytuacji jest lepsze:
a) czy odstawić nagle alpre z dnia na dzień na te kilka dni przed zabiegiem i narkozą , albo ew dzień przed (ale wtedy i tak resztki metabolitów będą nadal krążyć w krwioobiegu) i nie mówić nic anestezjologowi
b) czy nadal brać w takim schemacie, jak biorę lub ew. zmniejszyć dawkę do np. tylko chociażby 0,5 mg na noc i powiedzieć anestezjologowi że biorę alprę - ale nie wiem czy ta opcja nie podwyższy ryzyka narkozy??

Co byście zrobili w takiej sytuacji? chyba , że te dawki są na tyle małe że na luzie mogę iść i się niczym nie przejmować? xD
  • 2 / 2 / 0
miałem operacje , kiedy bylem w ciągu na alprazolamie . Było to znieczulenie ogólne ( prostowanie kichawy )

poprostu najlepiej powiedz anestezjologowi , ze przyjmujesz alprazolam w takiej i takiej dawce , nie ukrywaj nic
  • 340 / 69 / 4
Anestezjologowi i ratownikom medycznym zawsze bezwzględnie trzeba powiedzieć dokładnie co się brało/bierze i bardzo to polecam, mimo że jesteś na dość małej dawce. Myślę że jak powiesz lekarzowi to najwyżej dopasuje dawki i będzie ok :)
Just a perfect day, you made me forget myself
I thought I was someone else, someone good
  • 87 / 3 / 0
Dzięki za odpowiedź i podzielenie sie swoim doświadczeniem, będę teraz spokojniejszy :D i po prostu powiem anestezjologowi i tyle, on sobie na pewno poradzi z doborem znieczulenia
  • 111 / 10 / 0
Też mnie ta kwestia zastanawia, walić to, nie bede robil gastroskopii, kolonoskopii na zywca. Wiec jakbym byl zmuszony to tylko w znieczuleniu ogolnym, w sumie z tego co czytalem to przy tym tez sie stosuje opioidy a to chyba slabe polaczenie xD Ale raczej zakladalbym ze przy takich znieczuleniach stosuje sie inne srodki, nieuzywane w lecznictwie ambulatoryjnym, benzodiazepiny wydaja sie raczej uzyteczne w premedykacji. Ale tym bardziej nie znam interakcji w takich skomplikowanych przypadkach.
W sumie to mam też wypadanie zastawki dwudzielnej, ale to jest niby kosmetyczna wada, więc wątpię żeby miała znaczenie przy sedacji.
Uwaga! Użytkownik Trep nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 23 / 8 / 0
Dziś Pierwszy dzień dziś odstawiania 8-9mg Alpry na dobę. Działania 3mg nie czuje wręcz wcale, jedynie zjazd omijam.

Zatem i noc dała sobie we znaki, spocona cała kołdra, prześcieradło od góry do dołu, a koszulka - zobaczcie sami ;)
B445E5D1-1FB9-43E5-9687-9E040E6DA8F5.jpeg
Będzie ciężko, bardzo ciężko.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 lutego 2023 przez HayaKuza, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 18 / / 0
No dobra ... Jaki jest przelicznik zwykłego xanaxu a Sr w sensie jak jadłem 1.50alpry dzień a teraz lekarz mi każe jeść 2x0.50sr to mi głowę rozwala brać to 2x1mg czy jak ? Bo chyba czuje odstawienne i lęki w chu... Czy brać jak kazał i wspomagać się zwykła alpra
  • 468 / 89 / 0
Postać o przedłużonym uwalnianiu będzie gdzieś o połowę słabsza, niż to co było brane wcześniej.
Zwróć też uwagę na czas osiągania maksymalnych stężeń dla wersji zwykłej i sr-ki - może być i tak, że tej "nowej alpry" zbytnio nie poczujesz.
  • 18 / / 0
No to lipa bo muszę jakoś funkcjonować w dzien a mam te cholerne ataki paniki ... No nic może dzisiaj spróbuję 1mg rano i zobaczę jak zadziała ... Ale tak jak mówisz czuje że działa inaczej słabiej i wydaje mi się że bardziej kładzie do łóżka a po zwykłej mam ,,powera,, na robienie czegokolwiek bez lęku
  • 174 / 26 / 0
@HayaKuza i jak idzie?
czas zwolnić
ODPOWIEDZ
Posty: 11003 • Strona 1092 z 1101
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.