Alkohol - Uzależnienie

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 340 / 44 / 0

Meetingi AA mają tą przewagę że jest ich wszędzie pełno...NA jest mniej, ale z reguły jest w nim więcej młodych osób które nie są tak zafiksowane na punkcie boga, a myślę że narkomani bez problemu przyjmą alkoholika, bo traktują alkohol jak zwyczajny narkotyk, natomiast w drugą stronę słyszałem różne historie.
Tak czy owak meetingi to świetne miejsce aby szukać trzeźwych znajomych, przyjmą Cię tam z otwartymi rękami i cieszą się, gdy przychodzi ktoś nowy kto chce zerwać z nałogiem.
  • 33 / 1 / 0

A Anticol pròbował ktoś? Bo mam receptę i nie wiem czy wykupić? Pomaga coś?

Zastosowanie substancji psychoaktywnych w medycynie

Czasami działanie psychoaktywne jest skutkiem ubocznym substancji, a czasami właśnie ten wpływ jest pożądanym działaniem sprawiającym, że dana substancja jest lekiem.

Dramat polskich marynarzy w Meksyku po ujawnieniu ładunku kokainy

Polscy marynarze trafili do meksykańskiego więzienia po tym, jak odkryli, że na ich statku pod cypryjską banderą ktoś przemyca narkotyki. Załoga powiadomiła służby, te splądrowały statek i aresztowały cały personel.
  • 7 / / 0

Anticol inaczej disulfiram,tabletki i wszywka, działanie to samo, jedno jesz codziennie a drugie wszywasz w dupsko.Lek ma powodować bardzo poważne problemy po napiciu się,dlatego to jest straszak a nie tabletka od której odechce Ci się pić.Żeby rzucić picie trzeba tego bardzo chcieć,nie dla rodziny ,pracy,dla siebie samego.Ja dopiero będąc po czterdziestce stwierdziłem,że mam tego całego picia,kaca giganta,tracenia kasy na ciągach (tak ja piję tylko ciągami przez pięć dni co parę miesięcy) dość i zacząłem szukać sposobów na wyjście z tego.
  • 22 / 1 / 0

Hydrogen jakis czas temu wspominales ze byles zaszyty o ile dobrze pamietam?
  • 33 / 1 / 0

Ja wiem co to jest,pytam czy to w jakiś sposób działa czy działanie jest odczuwalne ?jaki sposób znalazłeś?

mun

• 58 / 13 / 0

22 września 2019Baltimore pisze:
Jutro ważny dzień - redukcja do zera. Obecnie piję od sześciu do ośmiu piw na dobę, z czego każde to dziewięcioprocentowy sikacz z najniższej półki. Pijąc w przeszłości więcej, bo do piętnastu takich piw na dobę, skręt za każdym razem był nie do przejścia "na sucho", występowały bowiem majaczenie alkoholowe i szereg objawów somatycznych - niepodlegające samowolnej zmianie skulenie ciała, garbienie się, wymachiwanie rękoma oraz bóle w okolicy wyrostka mieczykowatego i neuralgie międzyżebrowe i nadciśnienie tętnicze krwi. W ubiegłych przypadkach doskonale radziła sobie pregabalina, teraz mam osiem miligramów klonazepamu. Zejść do zera chcę nie tylko dla własnego komfortu, ale także ze względu na relacje pomiędzy mną a narzeczoną oraz pracę, do której przygotowujące mnie szkolenie rozpoczynam w poniedziałek (dostałem się na stanowisko Eksperta Marki - Specjalisty ds. Sprzedaży w Philip Morris International). klony, klony - i odstawiamy alkohol. W razie podwyższonego ciśnienia tętniczefo krwi mam propranolol (ostatnio podczas głodu alkoholowego, to znaczy po wypiciu jedynie jednego przed dwunastą w południe piwa miałem 169/134 i tętno 135 - jakiś koszmar!).

Wszystkim braciom alkoholikom życzę powrotu na właściwe tory. Pozdrawiam,

Baltimore
Uważaj przy redukcji, bo walenie takich ilości nie skończy się bezboleśnie z dnia na dzień. Masz objawy takie jak ja po ostrym kasacyjnym ciągu. Mi dochodzenie do siebie na sucho zajmowało tydzień, a i tak jeszcze przez 3 kolejne przyjebany byłem, jakby mnie ktoś młotkiem w łeb pierdolnął.

Benzo pomoże, ale na cuda nie licz. Zresztą, ja bym poszedł na detox na Twoim miejscu. Branie klonów w takim stanie może doprowadzić do upierdolenia się klonami i nawywijania przypałów. A i pomysły by się dopić mogą się pojawić i przypał gwarantowany.
Użytkownik zbanowany
  • 62 / 14 / 0

Przewiduję nowotwór za 4...3...2...1
Gościu odstaw te Sterny to już dla żuli którzy i tak zdrowia nie mają. Fajnie, że zostałeś handlowcem w korporacji ale jak ci siądzie zdrowie to żadnej pracy nie utrzymasz.
  • 1461 / 199 / 0

@kacpergx, o kurczę, młody jesteś bardzo! Przejdź się może do psychiatry. Spojrzy na Twój przypadek i da Ci skierowanie do psychologa i/lub na odwykówę (ośrodek albo oddział odwykowy przy szpitalu, w każdym razie COTUA/WOTUW, może OLAZA). Tylko, że tam trzeba po prostu chcieć przebywać, zdawać sobie sprawę z tego, że niby młody, ale już wjebany i że to może być tylko gorsze wpieprzanie się, jeśli zostawi się to samopas - może nie zaleje pały tak bardzo, a jeśli tak, to przecież tylko dlatego, że to okazja była.

Swoją drogą, Ty żyjesz z rodzicami czy jakimiś innymi współlokatorami? I co oni na to - wiedzą o Twoich poczynaniach, które są uzależnieniem, czy raczej traktują jak młodzieńcze szaleństwa i błędy, na których jeszcze się nauczysz? Bo jeśli jesteś nieletni. Nie wiem, czy w takim razie jedyną opcją nie będą tylko dobrowolne meetingi AA gdzieś przy ośrodkach leczenia uzależnień czy nawet przy kościołach, a nie zaraz terapia w ośrodku, taka, gdzie po prostu mieszkasz w nim przez 2-3 miesiące i codziennie masz zajęcia, terapie, pogadanki, filmy, zadania typu przeczytać tę książkę i ten artykuł, porobić z niego notatki i wypisać swoje przemyślenia, etc. Aż takiej wiedzy w tej kwestii nie mam, bo nigdy nie miałam do czynienia z nieletnim uzależnionym, ale takim, który nie wymaga koniecznego detoksu.
  • 25 / 2 / 0

@Hexe Bylem u wielu psychiatrow psychologow mialem skierowania do osrodkow kilka razy ale to stanowi dla mnie bardzo duzy opor byc zamknietym gdzies na dlugi czas. Mieszkam z rodzicami staram sie pic tak zeby wiedzieli jak najmniej do tego kurator jest u mnie co 2 tygodnie. Zazwyczaj przychodze raz na tydzien mocno najebany to im mowie ze jednorazowa akcja i wiecej sie nie powtorzy juz sie przyzwyczaili wiec nic z tym nie robia. W szkole tez pytali czy nie mam problemow bo widzieli jak pije na przerwach. Narazie drugi dzien jestem trzezwy zobacze ile sie uda.

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn
  • 33 / 1 / 0

22 września 2019matthewx pisze:
Hydrogen jakis czas temu wspominales ze byles zaszyty o ile dobrze pamietam?
Zgadza się w marcu zeszłego roku bodajże ostatni raz,mam możliwość spróbować tabletek kiedyś pracowałem z gościem który pił oporowo,zaczął brać i nie pił 1,5 rok z tego co pamiętam,nie mam z nim kontaktu dlatego pytam tutaj czy ktoś brał i coś może powiedzieć,z wszywką wytrzymałem 8-9 ,6 I 2-3 ? miesiące?
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata