Alkohol - Uzależnienie

Alkohol etylowy pod każdą postacią.
Więcej informacji: Etanol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

• 489 / 46 / 0

21 lipca 2019Ankaaa pisze:
o prosze ! jak widac nie ma magicznych sposobow na walke z nalogiem, ale upor alkoholika kaze mu po raz n-ty wpasc z deszczu pod rynne ;) ta choroba juz tak ma.
Terapia substytucyjna baklofenem nie jest akurat magicznym sposobem, ale jak kazda wymaga pewnego poziomu motywacji i wspolpracy pacjenta.Setki tysiecy ludzi na swiecie sobie dzieki niej radza i sa to osoby,ktore nie potrafia z reguly utrzymac abstynencji w inny sposob.
W alkoholizmie chodzi o redukcje szkod,wiekszosc alkoholikow nigdy nie osiagnie calkowitej abstynencji i dla nich tez potrzebny jest jakis plan,ktorego w Polsce nie ma.
Jak pijesz to w ostatecznosci wylatujesz z terapii,niewazne ze na przyklad pijesz o 70% mniej

mun

• 46 / 8 / 0

Zgadza się, są osoby które nie są w stanie się ogarnąć w żaden sposób. Ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Tym podejściem to każdego alkusa będą uzależniać na dzień dobry od benzo itd. W końcu to działa, nie ważne że wystarczyłoby żeby alkus zacisnął poślady i trochę się postarał.

Takie terapie to według mnie ostateczność, nie warto tego proponować osobą które nawet nie próbowały terapii czy jakiegokolwiek sposobu pozbycia się nałogu.

Po pierwsze nie szkodzić? Nie, po pierwsze zarobić

Jan Smoleński rozmawia z osobami dotkniętymi kryzysem opioidowym w Wirginii Zachodniej.

Władze USA chcą przejąć aktywa El Chapo

Joaquin Guzman jest winny rządowi Stanów Zjednoczonych ponad 12 miliardów dolarów – powiedział prokurator federalny.
  • 489 / 46 / 0

Benzo nie dziala tak jak baklofen,ktory ma specyficzne dzialanie na glod alkoholowy.

Benzo nie powinno sie przepisywac alkoholikom, bo za chwile mamy alkoholika,ktory na dodatek jest uzalezniony od benzo czyli dwa razy glebiej w czarnej dupie;)
  • 4 / 4 / 0

ja co prawda nie próbowałem tych farmakologicznych sposobów, ale probowalem wysiłek fizyczny, nie być głodnym, odpoczywać i przyzerować sobie z pół litra wody gazowanej jak mam ochote się napić. ale po prostu jakaś sytuacja nastąpi że sie zdenerwuje lub jest taka akcja że muszę wykazać zimną krew i po prostu inicjatywe jakas wykazać, pokierować czymś no to wtedy myślę o wódce. nieraz odpuszczam też zrobienie czegoś w obawie przed porażka i wtedy jest pite. albo jest pite z powodu porażki
  • 268 / 29 / 0

A gdybyście spróbowali ograniczyć picie alkoholu a nie próbować całkiem przwstać pić? Może z ta świadomością ze od czasu do czasu się będziecie mogli sobie pozwolic nachlac sie byłoby wam lżej niż się zadreczac ze nigdy już się nie będziecie mogli napić choćby piwa. A poza tym wy nie macie pracy ze ciagle jesteście najebani?

mun

• 46 / 8 / 0

Ograniczenie picia nie działa na dłuższą metę. Wszystko jest fajnie, pije człowiek raz na tydzień lub dwa i po pewnym czasie włączy się ssanie. Nie mówię że to kwestia tygodni, miesięcy czy nawet lat. Prędzej czy później jak człowiek się delikatnie schleje, obudzi w sobie demona i leci na całego.

Tak czy siak piszę o swoich doświadczeniach, może na innych działa - chociaż po poznanych ludziach na terapii wnioskuje że wszyscy mają dokładnie tak samo. Wszyscy próbowali i wszyscy polegli %-D
  • 17 / 1 / 0

Robota to głupota picie to jest życie.😉
Mnie jak przyjmował to wiedział ze z problem alkoholowym, jak znikam raz na jakiś czas to już nic nie mówi, przyzwyczaił się chyba.
  • 945 / 99 / 0

^ jak ktos juz zachorowal na alkoholizm, to nie ma mowy o kontrolowanym piciu. Zawsze sie to konczy powrotem do punktu wyjscia.
  • 4138 / 517 / 11

Prędzej wyjdziesz z benzo i opio.
Z alko się nie wychodzi.
  • 489 / 46 / 0

Prawdziwy alkus z pogarda patrzy na benzowraki i opiozjeby :D

Poza tym bez przesady nie wychodzi to sie chyba z giebla,bo szkod malo a korzysci duzo, po alko jednak mozna miec zdrowo dosyc
Wróć do „Etanol”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata