Dyskusja o głównym alkaloidzie opium, oraz jego półsyntetycznej pochodnej.
Więcej informacji: Morfina w Narkopedii [H]yperreala,Heroina w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 368 • Strona 35 z 37
  • 1986 / 103 / 0
@JonhyBravo Co do czasu - zależy jak bardzo cię skręca :) Znam takich co twierdzili że i w 15 min się uwiną. Generalnie, wszystko zależy jak dobry bezet, i jak dobrze doczyściłeś produkt przed - acetylowanie pokruszonej tabletki zawsze będzie bardziej chujowy niż czystej m.

@AmadeuszSkarabeusz ale czekaj, bo się pogubiłem, acetylowanie czego, po co ten wodorowęglan sodu czy amoniak? Robił majkę z tabletek, czy robił normalną robotę na kationicie? Bo alkalizacja jest raczej etapem przy tym drugim, no chyba że chciał wytrącić majkę freebase, nie wiem, tego nigdy akurat nie robiłem.

Co do acetylacji, raczej nie powinno być problemu że się bezet chwilę zagotował, na pewno nie na tyle żeby produkt był zauważalnie słabszy. Ciężko powiedzieć który etap poszedł źle, bo nawet nie wiadomo co i z czego robiliście :cojest:
  • 1958 / 186 / 0
07 lutego 2021jacok pisze:
acetylowanie pokruszonej tabletki zawsze będzie bardziej chujowy niż czystej m.

raczej nie powinno być problemu że się bezet chwilę zagotował, na pewno nie na tyle żeby produkt był zauważalnie słabszy.
1 - acetylowanie pokruszonej tabletki to bardzo chujowy pomysł.
2 - bezet może się zagotować.

Uwinąć się w 15 minut? Jest to możliwe, jak się spieszyłem pól godziny wystarczało mi, żeby strzelić, jak jeszcze miałem żyły. Ale żeby zrobić porządnie potrzeba więcej czasu.
  • 1504 / 152 / 0
Ano właśnie, najwięcej czasu zabiera sedymentacja wolnej morfiny, gdy roztwór jej soli potraktuje się wodorowęglanem sodu ("sodką"). Warto osadzoną morfinę przemyć jeszcze wodą, żeby wypłukać resztę sodki. Trochę czasu zajmuje też acetylacja, jeśli robimy wszystko lege artis, w kolbce z chłodnicą zwrotną.
Ostatnio zmieniony 10 lutego 2021 przez stary dziad, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1504 / 152 / 0
26 grudnia 2019mniemanolog pisze:
Można, ale zawsze kiedy mamy do czynienia z solami (chlorowodorkami, siarczanami), należy zalkalizować (podwyższyć pH do ~9, odwrotność zakwaszenia), by wytrącić wolną zasadę morfiny (czyli można by rzec, czystą morfinę, taką, która występuje w opium).
Człowieku, nie pisz bzdur, morfina w soku mlecznym maku występuje tylko w postaci SOLI,głównie kwasów mlekowego, mekonowego i siarkowego. Doucz się dziecko, i nie chrzań.
  • 17 / / 0
@stary dziad, @jacok, czy mozliwe jest otrzymanie AcM traktujac jedynie pokruszona tabletke MST bezetem? Obilo mi sie gdzies o uszy, ze wystarczy zalac tabletke bezetem i otrzymamy mocniejsza wersje majki. Nie jestto super calkiem zacetylowana majka, ale ponoc dziala przynajmniej 2 razy mocniej niz majka. Mozna tak na szybko zacetylowac majke samym bezetem czy potrzebne sa rowniez inne odczynniki jak amoniak czy wodorowegaln sodu?
Moglibyscie napisac po krotce jak wyglada przerobka majki w waszym przypadku? Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • 1986 / 103 / 0
@JonhyBravo Coś tam się pewnie zacetyluje, ale zdecydowanie nie polecam. Po pierwsze, kupa zanieczyszczeń z masy tabletkowej. Po drugie mega słaba wydajność reakcji. Po trzecie, marnujesz dużo bezetu, który nie zawsze tak łatwo zdobyć. Czyli w skrócie, niewydajne, niezdrowe, niebezpieczne i do tego nieopłacalne.

Ja już chwile nie przerabiałem, ale kilka rad jeśli chodzi o taki "bieda setup" mogę dać.

Po pierwsze, im czystsza majka, tym lepiej, więc standard, odfiltrowanie masy tabletkowej, w zasadzie to samo co byś robił do podania majki, choć można użyć nieco więcej wody.

(2A) Przeprowadzenie w majkę freebase bardzo mocno wpłynie na wydajność acetylacji. Można to zrobić przy użyciu jakiejś łatwo dostępnej zasady, może być soda(wodorowęglanu sodu), bo jest zasadniczo (hehe) bezpieczną zasadą.

(2B) Sól też można teoretycznie "acetylować", ale musisz oczywiście pozbyć się wody. Da się ją odparować, na koniec można jeszcze powstałe z tego procesu chuj wie co rozpuścić w odrobinie acetonu i odparować. Ten proces i tak jest słaby, łatwo zepsuć produkt albo zostawić go zbyt wilgotnym itp.

Jakby nie było, powinieneś mieć po tych krokach coś w miarę suchego, zawierającego bliżej nieokreśloną ilość majki i również bliżej nieokreśloną ilość zanieczyszczeń. To coś zalewa się bezetem i ma nadzieję, że uda się ugrzać bez zrobienia sobie krzywdy.
  • 2 / 1 / 0
27 listopada 2013gazyfikacja plazmy pisze:
pizdodrom petarda pisze:
A na sucho be acetonu? Na sucha zasada bzt i podgrzewac?
"Da sie. Trzeba użyć więcej bezetu, kiedy szuszysz morfione np. na chochli to tego bz trzeba uzyc naprawdę dużo, wszystko musi byc zamoczone. Jak dajesz aceton to wystareczy odrobina bz, na gram morfiny nawet 1 cent styknie (w np. 20ml acetonu). Reakcja zachodzi szybciej, wystarczy odparować aceton, potem dosuszyc bz i tyle, majac z 10ml bezetu musiałbyć użyć chyba maski gazowej albo robic to na balkonie :) Jak sie uprzesz mozesz majke zeskrobac, ułożyć kupkę i to zalac bz Stary dziad woli zawsze dać więcej bz, ale testowałem i wcale tak duzo nie trzeba. Zamiast acetonu można użyc benzen, toluen, ksylen i wiele innych, ale aceton łatwo odparować, nie trzeba robic ekstrakcji."
Cent bezetu na tabsa, no szok, jeśli to sprawdzałeś to oki, ale cent potrafi robotę spalić; jeśli acetylujesz w środowisku rozcieńczalnika to tym bardziej, po co taka ilość bezetu...wejście to ciepło, bo o szpilkach mowy nawet nie ma przy takiej ilości, ale ja się bardziej o stan obawiam
JUDAS62
  • 1504 / 152 / 0
Ja zawsze uważałem tak: jeśli się majka dobrze w bezwodniku rozpuści, to wiadomo, że efekt końcowy będzie właściwy.
A acetylowanie pokruszonej tabletki, to głupota, której nie umiem nazwać. Co powstaje w wyniku reakcji bezwodnika z masą tabletkową, nie wiem, ale nie sądzę, by były to zdrowe rzeczy.
  • 4 / / 0
podczas acetylacji morfiny , trzeba tą morfine z bezwodnikiem i acetonem mieszać ?
  • 53 / 9 / 0
Acetylacja pokruszonej tabletki, nie wierze co ja czytam. Ugh. Ostatnio przeprowadzałam acetylacje po dłuższej przerwie. Kosior wyszedł. Zadowolona jestem max z efektu, jedynie żałuje ze pozwoliłam mst przerobić do rr znajomemu bo wosku zostało nie potrzebnie. Swoją droga tez mnie to zdziwiło rok ponad przy garach stałam po x razy na dzien i ani razu nie zostało mi tyle wosku żebym to była w stanie zauważyć. No ale ja tez staram się potwornie zawsze. Ale warto. Bo dobry hel robie.
ODPOWIEDZ
Posty: 368 • Strona 35 z 37
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.