Jak nie chcesz to podrzuć próbke, ja bardzo chętnie w zamian napisze piękny TR :-D
natknąłem się na wikipedi na taką oto ciekawostkę ,, Bufotenina w śladowych ilościach występuje również w skórce banana, wytrącając się z niej podczas ogrzewania go w wysokiej temperaturze (200-300 °C) ''
i tu moje pytanie zna ktoś jakiś sposób na wyizolowanie tej substancji z skórki z banana ?
thclower pisze:podobno jest w sladowych ilosciach w skurce banana,tak mowi wiki,tylko czy ktos wie jak wyciagnac sama bufo z tych skurek?sam bym chetnie ztestowal? wie ktos moze w czym to sie moze rozpuszczac?bo myslalem zeby najebac skurek do pojemnika pocietych i zalac jakims rozpuszczalnikiem a potem odparowac rozpuszczalnik i zebrac co tszeba i zarzucic
Prawdę mówiąc wątpię w to. Szukałem długo, ale nic nie potwierdza obecności bufoteniny w skórce banana. Lepiej upoluj ropuchę Bufo bufo, albo pobaw się z nasionami colubriny.
Łapcie zatem przepis na syntezę ;] , przetłumaczony przeze mnie stąd https://www.dmt-nexus.me/forum/default. ... sts&t=1934
Technika otrzymywania cytrynianu bufoteniny przy użyciu acetonu
* Grubo zmielić 100 g nasion vilca (Anadenanthera colubrina).
* Dodaj 1 część wapna gaszonego (wodorotlenek wapnia) i mieszać w wystarczającej ilości wody, aby uczynić go wilgotnym. :finger: UWAGA: węglan sodu działa jako substytut wapna na wszystkich etapach tej technologii ekstrakcji.
* Mieszać przez około 10 minut i pozostawić do wyschnięcia całkowicie. Ma być ZERO wody przed przejściem do następnego kroku.
* Rozpuścić mieszankę w 500 ml suchego acetonu. Odfiltrować zawiesinę. Powtórz z większą ilością acetonu aż aceton będzie prawie czysty.
* Odparować aceton do około 100 ml.
* Dodać 10% roztwór kwasu cytrynowego do acetonu aż do całkowitego widocznego wytrącenia. To zajmie około 30 ml 10% roztworu kwasu cytrynowego na 100 gram nasion. UWAGA: aby zrobić roztwór kwasu cytrynowego, Rozpuść 10 g kwasu cytrynowego w 100 ml suchego acetonu. To trochę potrwa zanim kwas cytrynowy rozpuści się w acetonie, więc przygotuj ten roztwór kilka godzin przed czasem. :finger:
* Ostrożnie wylej acetonu pozostawiając osad. Wyrzuć aceton.
* Osusz całkowicie osad pozostawiając surowy cytrynian bufoteniny i inne śmieci. Cytrynian bufoteniny jest maziowaty i mało aktywny. Nie chcemy go w tej formie.
* Powoli mieszaj w wapnie, aż maź stanie się suchym proszkiem. Następnie dodaj wodę, aby uczynić mieszankę mokrą i mieszaj przez około 10 minut i niech mieszanka całkowicie wyschnie. I znów mamy całkowicie pozbyć się wody.
* Rozetrzeć mieszankę do proszku. Rozpuszczamy w 100 ml acetonu i odfiltrowujemy substancje stałe. Powtórz z większą ilością acetonu aż aceton będzie prawie czysty.
* Odparuj zgromadzony aceton, aby uzyskać prawie czysty freebase bufoteniny.
* I korzystamy z owoców naszej ciężkiej pracy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Skolopendra_olbrzymia
Skolopendra jest zwierzęciem jadowitym, silnie toksyczny jad zawiera acetylocholinę, histaminę i serotoninę,
Niemcy w obliczu "fentanylowej fali". Eksperci biją na alarm.
„Wokół marihuany medycznej wciąż jest wiele stereotypów, a największą bolączką jest dezinformacja”
Nowe Światło na Marihuanę: Badania potwierdzają jej rolę w walce z uzależnieniami.
CBŚP i NCA w walce z syntetycznymi opioidami – współpraca w ramach EMPACT
W Birmingham odbyło się kluczowe spotkanie platformy EMPACT NPS/Narkotyki Syntetyczne, które zgromadziło przedstawicieli CBŚP, brytyjskiej NCA i innych kluczowych partnerów. W jego trakcie omówiono strategie zwalczania zagrożeń związanych z syntetycznymi opioidami, a współpraca przyniosła wymierne rezultaty.
Zapalił skręta na poczekalni Komendy Policji. Skończył w areszcie
Szczycieńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Szczytna, który przyszedł do komendy, żeby wyjaśnić wątpliwości związane ze wcześniejszą interwencją z jego udziałem. Czekając na funkcjonariuszy w poczekalni wyciągnął i podpalił skręta, co nie uszło uwadze policjantów.
Oferował w sieci muchomory czerwone. Odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu
Oferował w sieci suszone kapelusze muchomora czerwonego, a także nalewki i ekstrakty z innych roślin. Odwiedzili go policjanci i inspektorzy sanepidu. - Każda forma wykorzystania muchomora czerwonego w tej chwili jest już nielegalna - informuje dr Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny.