3,4-MDMAR; 3',4'-metylenodioksy-4-metyloaminoreks

Heterocykliczne substancje psychoaktywne, m.in. 4-MAR i BZP.

Moderator: Stymulanty

Posty: 10 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2013
  • 1655 / 171 / 0


[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
2-amino-5-benzo[1,3]dioksol-5-ylo-4-metylooksazol

Pojawiło się coś takiego, a przynajmniej publikacja o tym związku:
https://www.researchgate.net/publicatio ... orex_MDMAR

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? :cheesy:
Ostatnio zmieniony 14 marca 2016 przez surveilled, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: dodano polską nazwę systematyczną
Rejestracja: 2012
Użytkownik nieaktywny
  • 761 / 11 / 0


Może być niezła bomba. Szkoda, że to nie N-metyloaminoreks- 3,4 MDDMAR. metamfetamina, MDMA i dimetyloaminoreks w jednym. Czekam, czekam.

Były policjant: konferencje prasowe z narkotykami to szkodliwa szopka

„Miarą policyjnej skuteczności jest spadek przestępczości i występku, a nie dowody na podjęcie akcji policyjnych mających na celu zwalczanie przestępczości i występku”.

Na sprzedaży narkotyków mogli zarobić co najmniej 2,5 mln zł

Policjanci CBŚP zatrzymali sześciu podejrzanych o udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcję i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wcześniej na podstawie informacji CBŚP, zlikwidowano plantację konopi indyjskich i zabezpieczono marihuanę w Hiszpanii.
Rejestracja: 2010
  • 1451 / 10 / 0


Tylko, żeby na niezła bomba nie okazała się furtką do ZS. Ale fakt faktem. Ciekawy związek. Jak okaże się wypałem to myślę, że N-metylowa siostra może być przełomem na tym i tak nic nie wartym ze strony prochów RC rynku. Jam siadam i czekam.
Rejestracja: 2013
  • 1358 / 44 / 0


Czekam. Mój mózg się pali na sam dźwięk nazwy związku, jeszcze czymś takim sobie nie ryłem bani. Niech w końcu jakiś oksazol się pojawi w szerszym obiegu. Skąd ta obawa przed ich wprowadzeniem? Po ketonach raczej nikt nie schodzi, a aminorexy są bardziej ryzykowne? Czy raczej problematyczna synteza?
Rejestracja: 2014
  • 2772 / 213 / 0


Po aminorexach ludzie schodzili. Chociazby bo dmarze stwierdzono kilka zgonow.
Rejestracja: 2010
Użytkownik zbanowany
  • 2400 / 63 / 0


Te zgony to akurat była bardziej kwestia głupoty pewnych kretynów którzy postanowali pierwszego ogolnodostepnego aminorexa na rynku RC wjebać do piguł, w masakrycznie sporej ilości 4`4-DMAR w jednej pigule..

A czemu nadal taka bida aminorexów na rynku RC to przedewszystkim koszt produkcji wyższy niż b-k które som zajebisice tanie w produkcji a schodzom w tonach , wiec po co menczyć sie z syntezami aminorexów ktore som napewno trudniejsze aniżeli b-k , no i jeszcze pozostaje kwestia dostępności co niektórych prekursorów/pół produtków wymaganych do syntezy. No i jeszcze chyba zostaje kwestia rozdzielenia kilku izomerów w koncowych produkcie ? ale nie jestem pewien czy to sie tyczy wszystkich związków z tej grupy czy tyko niektorych ? Poniżej dokładniejsze info:
Wadą tych związków jest konieczność bardzo dokładnej separacji izomerów cis od trans, gdyż jedne działają jako releasery monoamin, a drugie jako inhibitory wychwytu zwrotnego - mieszanka obu wykonana przez "beztroskiego chemika" to śmierć i to w męczarniach spowodowana silnym przełomem monoaminowym.
Rejestracja: 2013
  • 1655 / 171 / 0


Modyfikowany Bigos pisze:
[...]A czemu nadal taka bida aminorexów na rynku RC to przedewszystkim koszt produkcji wyższy niż b-k które som zajebisice tanie w produkcji a schodzom w tonach , wiec po co menczyć sie z syntezami aminorexów ktore som napewno trudniejsze aniżeli b-k[...]
I tak zostanie dopóki któraś z kolei pochodna katynonu nie osiągnie takich rozmiarów, żeby nie była w stanie przekroczyć bariery krew-mózg... Serio. Szkielet katynonu będzie jeszcze eksploatowany dobre kilka jak nie kilkanaście lat z coraz to gorszym skutkiem. Za dwa lata to już zostaną chyba same pochodne a-PVP.
Rejestracja: 2010
Użytkownik zbanowany
  • 2400 / 63 / 0


Mnie i zapewne wielu alfiarzy te info ze za jakis czas pozostaną same pochodne a-PVP niezmiernie cieszy :D tyko ciekawe czy znajdą sie jeszcze jakieś perełki typu a-PiHP / a-PHP ? :huh:
Rejestracja: 2010
  • 2642 / 127 / 0


artur019 pisze:
I tak zostanie dopóki któraś z kolei pochodna katynonu nie osiągnie takich rozmiarów, żeby nie była w stanie przekroczyć bariery krew-mózg... Serio. Szkielet katynonu będzie jeszcze eksploatowany dobre kilka jak nie kilkanaście lat z coraz to gorszym skutkiem.
Gorsze skutki już są obecnie, gdzie sporo x-cxc w działaniu bardziej przypomina zatrucie a nie chociaż średnią fazę. Do tego liczba modyfikacji jest ograniczona - nie wszystkie grupy/pierścienie dodane do szkieletu będą aktywne biologicznie, a nawet jeśli to nie mogą mieć za dużo skutków ubocznych, kolejnym choć pewnie nie ostatnim kryterium jest cena syntezy (o-demetylotramadol mimo bycia bardzo dobrym związkiem właśnie przez nią nie jest i nie będzie popularny na rynku). Myślę że jeszcze jedna, maksymalnie dwie generacje chujowych b-k i na tym się zakończy historia tych związków.

Szkoda że aminorexy nie są powszechnie dostępne. Z jednej strony to niby dobrze, bo jakby się pojawiły na stronach dla gimbusów typu alefazajapierdole.com to liczba zgonów poszła by szybko w górę, z drugiej gdyby to wprowadzili do sprzedaży poważni vendorzy to ludzie by się na to rzucili. A nie trudno jest odróżnić jakiegoś sebę co chciałby to pchać jako "zajebisty kryształ" od odpowiedzialnego człowieka, który będzie wiedział jak się z tym bezpiecznie obchodzić.

Skoro już poleciałem trochę offem to jeszcze dopytam: skoro czwórka była mocno serotoninowa, to trójka jest jeszcze bardziej. Możliwy (i w miarę realny jeśli chodzi o trudność syntezy/cenę) jest jakiś aminorex działający głównie dopaminowo, z ewentualną nutką (a nie wypierdolem) noradrenaliny ? Skoro 3,4'-DMAR to aminoreksowa wersja 3-MMC to ja chciałbym zobaczyć "aminoreksową wersję metamfetaminy" :*)
Rejestracja: 2016
Użytkownik nieaktywny
  • 376 / 30 / 0


The recent occurrence of deaths associated with the psychostimulant cis-4,4'-dimethylaminorex (4,4'-DMAR) in Europe indicated the presence of a newly emerged psychoactive substance on the market. Subsequently, the existence of 3,4-methylenedioxy-4-methylaminorex (MDMAR) has come to the authors' attention and this study describes the synthesis of cis- and trans-MDMAR followed by extensive characterization by chromatographic, spectroscopic, mass spectrometric platforms and crystal structure analysis. MDMAR obtained from an online vendor was subsequently identified as predominantly the cis-isomer (90%). Exposure of the cis-isomer to the mobile phase conditions (acetonitrile/water 1:1 with 0.1% formic acid) employed for high performance liquid chromatography analysis showed an artificially induced conversion to the trans-isomer, which was not observed when characterized by gas chromatography. Monoamine release activities of both MDMAR isomers were compared with the non-selective monoamine releasing agent (+)-3,4-methylenedioxymethamphetamine (MDMA) as a standard reference compound. For additional comparison, both cis- and trans-4,4'-DMAR, were assessed under identical conditions. cis-MDMAR, trans-MDMAR, cis-4,4'-DMAR and trans-4,4'-DMAR were more potent than MDMA in their ability to function as efficacious substrate-type releasers at the dopamine (DAT) and norepinephrine (NET) transporters in rat brain tissue. While cis-4,4'-DMAR, cis-MDMAR and trans-MDMAR were fully efficacious releasing agents at the serotonin transporter (SERT), trans-4,4'-DMAR acted as a fully efficacious uptake blocker. Currently, little information is available about the presence of MDMAR on the market but the high potency of ring-substituted methylaminorex analogues at all three monoamine transporters investigated here might be relevant when assessing the potential for serious side-effects after high dose exposure.
Copyright © 2014 John Wiley & Sons, Ltd.
Posty: 10 Strona 1 z 1
Wróć do „Oksazole, piperazyny”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości