Substancje z tej grupy, które w strukturze zawierają atom fluoru.
ODPOWIEDZ
Posty: 987 • Strona 1 z 99
 • 6065 / 422 / 12
[ external image ]
5F-JWH-018
1-[(5-fluoropentyl)-1H-indol-3-yl]-(naftalen-1-yl)metanon
http://en.wikipedia.org/wiki/AM-2201

AM-2201 to syntetyczna substancja psychoaktywna z grupy kannabinoidów - oddziałuje agonistycznie na te same receptory w organiźmie, co aktywne alkaloidy produkowane przez rośliny z grupy Cannabis. Po raz pierwszy opisali ją w 2001. roku dwaj naukowcy z Connecticut University - Makriyannis Alexandros i Deng Hongfeng.[1] Strukturalnie, jest to fluorowa pochodna innego kannabionidu - JWH-018, acz ich działanie różni się znacznie. AM-2201, wg. stanu prawnego na dzień 6.04.2013, nie jest kontrolowane regulacjami Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii[2] - jest zatem całkowicie legalne w posiadaniu i użytku.

Efekty w istocie podobne są do tych wywoływanych przez Cannabis, choć trwają krócej. Przy paleniu/waporyzacji pojawiają się od razu, najsilniej odczuwalne są przez pierwsze 15-20 minut od przyjęcia, po czym dość drastycznie zanikają. Lekkie działanie psychoaktywne da się jednak odczuć do 2 godzin od przyjęcia. Efekty psychoaktywne AM-2201 to:
 • umiarkowana stymulacja
 • polepszenie samopoczucia
 • gadatliwość (przy niskich dawkach, przy wysokich nierzadko się milczy)
 • zaburzenia percepcji ("szum wizualny", określany czasem jako halucynacje - zarówno przy otwartych,  jak i zamkniętych oczach)
 • zaburzona zdolność koncentracji
 • rozwinięte myślenie kreatywne
 • intensyfikacja bodźców
 • umiarkowana empatia
 • zredukowane poczucie bólu
 • intensyfikacja łaknienia ("gastrofaza")
 • "głębszy" odbiór muzyki
 • bezsenność
 • bladość twarzy i przekrwienie białek ocznych (narasta wraz z kolejnymi dawkami)
 • względnie często: tachykardia
 • sporadycznie: ból głowy
 • sporadycznie: stany lękowe (szansa na ich wystąpienie wzrasta z dawką
 • bardzo rzadko: wymioty
 • przy dużych dawkach: dysocjacja i depersonalizacja
 • przy częstym użytku: demotywacja i apatia
Dawkowanie zaczyna się od 1mg (dla osoby bez tolerancji). Górną granicę dawkowania cieżko określić, gdyż efekty nie przestają narastać wraz z dawką, a u użytkowników często wykształca się tolerancja (zmuszająca do zwiększania dawek). Na początek zaleca się jednak zaczynanie od jak najmniejszych dawek. Tolerancja wykształca się względnie szybko i sięga wszystkich substancji z grupy kannabinoidów, włącznie z THC. Dawka śmiertelna AM-2201 nie jest znana - można snuć jednak domysły, iż jest ona na tyle wysoka, że ciężko byłoby ją przekroczyć bez takiego zamiaru.

Najczęściej spotykane metody przyjmowania tej substancji to:
 • waporyzacja - podgrzewanie proszku, by ten przyjął formę gazową, następnie inhalacja oparami
 • nasączanie suszu roślinnego - forma tzw. "maczanki" - rozpuszcza się substancję w etanolu/acetonie/izopropanolu, po czym otrzymanym roztworem nasącza się susz roślinny, który po wysuszeniu pali się tak, jak tytoń. Więcej na temat tej procedury - w wątku Produkcja mieszanek ziołowych.
AM-2201 można także przyjmować doustnie. Dawkowanie wzrasta wtedy przynajmniej pięciokrotnie. Efekty pojawiają się po około 3 godzinach od spożycia i są bardziej psychodeliczno-dysocjacyjne, niż przy paleniu/waporyzacji. Czas działania jest dość mocno uzależniony od przyjętej dawki, ale zawsze znacznie przerasta trwałość efektów palenia/waporyzacji. Więcej na temat innych metod przyjmowania kannabinoidów - w wątku Kannabinoidy - inne metody podania.

Charakterystyczną właściwością AM-2201 są względnie ciężkie symptomy odstawienia, ujawniające się po zaprzestaniu przyjmowania substancji w tzw. "ciągu" (bardzo częste używanie, częściej niż raz dziennie). Należą do nich silna amotywacja, stany depresyjne, wahania nastrojów, dekoncentracja, zaburzenia pamięci krótkotrwałej, wzrost ciśnienia tętniczego, oraz tachykardia. Ich nasilenie i długość występowania są proporcjonalne do długości ciągu i przyjętych w tym czasie ilości. Przy racjonalnym, nieciągłym użytku nie ma powodu do obaw, że taka kondycja może wystąpić. Kwestia odstawiania szerzej omawiana jest w wątku AM-2201 - odstawienie.

Z własnego doświadczenia (w chwili pisania tego artykułu znam się z tą substancją ok. 8 miesięcy) powiedzieć mogę, iż należy unikać rzeczonych "ciągów" i przyjmować tę substancję, gdy jest ku temu stosowna okazja (nie palić z nudów, lub gdy byłoby to przeszkodą w wykonywaniu swoich zajęć). W ten sposób wykształca się nawyk racjonalnego palenia, łatwiej kontroluje się tolerancję, oraz nie marnuje się materiału.

Przypisy
[list=1][*]Makriyannis A, Deng H. "Cannabimimetic indole derivatives." Patent WO0128557, nadany 2001/04/26. Dostępny online.
[*]Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii - tekst jednolity. Dz. U. z 2005 r. Nr 179, poz. 1485 z późn. zm.Dostępny online.[/list]
by surveilled
dnia 2012/03/19
Ostatnio zmieniony 19 marca 2012 przez surveilled, łącznie zmieniany 5 razy.
 • 113 / / 0
Substancja dość ciekawa, ponoć 1 gram AM-2201 naniesiony (rozpuszczany w spirycie) na 60g działa bardzo dobrze. Więcej informacji:
Witam, podziele sie opinia na temat tego kanna. Moge smialo powiedziec ze bije cala serie JWH. Dla wszystkich poczatkujacych z tyn kanem proponuje naniesc 0,5g AM2201 na 30g suszu. Rozpuszczam w lekko podgzanym spirytusie co do ostatiej kruszyny.

+ 2 razy albo 3 razy mocniejsze od JWH-018 (zalezy od tolerki)
+ najbardziej wydajne z dotychczas poznanych
+ nie wystepuje silny bol glowy w polaczeniu z alkoholem jak w przypadku JWH
+ conajmniej 1 godzina dobrej fazy
+ nie tak mocno depresyjne i "paniczne" jak JWH

- podobno sie blednie, ale ja po sobie nie stwierdzilem
- przekrwione oczy po paru maszkach
- gastro
- smierdzi palone
- nie probowalem palic bez podkladu (czyste)
ŹRÓDŁO: http://forum.dopalamy.com/topic/2296-am-2201/
 • 414 / 3 / 0
Miałem okazje smakowac Am-2201.
To kana w moim przypadku nie powoduje "zacięcia" jakie odczówam po jwh'ach. Jak pisano wczesniej wchodzi dosyc szybko i praktycznie tak samo schodzi. Dziala jakies 1,5h z czego pierwsze 15 minut jest najlepsze, nastepnie 1h jest miło, a po 1,5h jestem trzezwy. Zdziwił mnie fakt, ze ani ja, ani znajomi nie zaobserwowali przekrwienia oczu, ktore wystepowalo praktycznie przy kazdym kanna... AM'a nie spotkalem w polskich sklepach, jednak mozna go dostac za ~25 $ za gram...
 • 36 / / 0
Ja to testowałem. Ściągałem aż z hameryki.

Jest to moim zdaniem dominator obecnie na rynku.

Jak do tej pory bylem zwolennikiem j210 jako najlepszego substytutu jarania to teraz 2201 jest moim faworytem.
Dobre rozkminy, fajna euforia itp. a zarazem brak zamuły. Jest chęć do działania.

Fajny kanna moim zdaniem. Radze dla początkujących startować z 1mg i zobaczyć jak na was podziała. Jak uznacie ,ze 'e tam chujowo nic nie czuje' to dorzuć jeszcze 1mg a poźniej kolejny. Nie radze przekraczać bez tolerki 4mg na początku.

Nie wykazuje on MOIM ZDANIEM krzyzowej tolerki z innymi kanna więc to czy jaraliście wcześniej coś nie będzie miało znaczenia i startujcie jak nowicjuesze.

Ponoć może to wywołowyać CEVy i OEVy ale ja tego nie doswiadczyłem.

Całośc trwa ok 1.5h najlepszej fazy a ładuje sie względnie szybko.

Co do 'drażnienia' w gardło to chuj prawda. Nie drażni bardziej niż inne jwh. Chyba ,ze damy podkład chujowy z szyszek albo kasztanów to może.
 • 1107 / 50 / 0
jakiego koloru i konsystencji było wasze am-2201 ?? Jaki ślad zostawiała po paleniu na folii ?? Był bardzo lepki ?? Zwaporyzowałem przed chwilą trochę am-2201. Poczułem pewną zmianę nawet przyjemną. Obiektywnie nie mogę jeszcze stwierdzić, bo paliłem jwh-210 godzinę przed am. Myślę jednak, że okaże się dobrym kanabinoidem ;) Jak stestuje solo to opisze dokładniej efekty. Pojawił się już w Polsce w detalu ;))
 • 36 / / 0
moj był koloru beżowo-pomarańczowego. Coś pomiędzy tymi 2 kolorami. Pewnie kobiety by odrazu powiedziały jak sie taki kolor nazywa ale ja nie wiem więc taki pomiędzy pomarańczą a beżowym.
 • 1107 / 50 / 0
Zalety jak dla mnie:

- nie zamulająca faza, dość energetyczna
- wchodzi niemal od razu, coś dla fanów wiaderek i mocnego pierdolnięcia :D

nie wiem jak z dawkowaniem, bo nie mialem profesjonalnej wagi, ale palone było w dawkach jak 1/2 czy 1/3 łepka od zapałki, więc chyba się zgadza.

wady:

-mogłoby być odrobinę mocniejsze i dłużej działać.
- śmierdzi to fakt, ale już taki urok związku :P

ogólnie kanabinoid godny polecenia. Jakość z nowego polskiego źródła b. dobra ;)
 • 2428 / 84 / 0
I jak z tymi rasowymi halunami ? miał ktos ? jak tak po jakiej dawce i z jaką tolerką :-)
Uwaga! Użytkownik Modyfikowany Bigos jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
 • 1107 / 50 / 0
Nie miałem wagi, więc nie jestem w stanie określić, ale były to ilości naprawdę malutki. Myślę, że jakbym rozjebał główkę od zapałki i wziął tego 1/3 tyle właśnie paliłem. A halOOny... dajcie spokój to tylko kanabinoid a halucynacje będą mieli Ci użytkownicy co mają po normalnym ziole.. czyli nie wiem kto :P
Chuj na kaczych łapach
 • 2428 / 84 / 0
Wiem , ale zauważ że Bob pisał "Przedawkowanie AM-2201 skutkuje" %-D i troche mnie to zainteresowało
Uwaga! Użytkownik Modyfikowany Bigos jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 987 • Strona 1 z 99
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.