Wpływ metamfetaminy na jamę ustną

Metamfetamina (kryształ) ma udokumentowane szkodliwe działanie na różne rejony ciała, podczas gdy skutki uzależnienia od tej substancji na dziąsła i zęby długo nie były zauważane.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infodent24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

183

Metamfetamina (kryształ) ma udokumentowane szkodliwe działanie na różne rejony ciała, podczas gdy skutki uzależnienia od tej substancji na dziąsła i zęby długo nie były zauważane.

Metamfetamina jest najpowszechniej zażywanym syntetycznym narkotykiem w skali globalnej wg danych Office on Drugs and Crime przy ONZ . To bardzo szybko uzależniająca substancja, która silnie oddziałuje na układ nerwowy.

Najnowsze badanie skutków nałogu pochodzi z RPA, a konkretnie z miasta Cape Town, z którego pochodzi 98 proc. narkomanów zażywających metamfetaminę. Narkotyk ten może być podawany w postaci iniekcji, wypalany, połykany lub wciągany nosem. Palenie metamfetaminy to najbardziej szkodliwy sposób jej przyjmowania, gdyż narkotyk najszybciej wnika do mózgu i układu krwionośnego.

Zespół naukowców z wydziału stomatologii University of the Western Cape zajął się badaniem skutków jakie metamfetamina powoduje w jamie ustnej. Okazuje się, że typowa dla narkomanów jest zaawansowana próchnica i choroby przyzębia. Gdy tylko problemy stomatologiczne się zaczną, praktycznie są nie do zahamowania i często prowadzą do ekstrakcji wielu zębów. Na podstawie uzyskanych wyników naukowcy zalecają diagnostykę na jak najwcześniejszym etapie, aby zapobiec rozległym i szybko postępującym zniszczeniom. Kluczem do sukcesu jest także edukacja personelu medycznego i osób zajmujących się narkomanami, aby potrafili rozpoznawać stomatologiczne objawy wywoływane przez metamfetaminę.

Co charakterystyczne - próchnica atakuje często u młodych pacjentów gładką powierzchnię zębów, prowadząc w szybkim tempie do ich całkowitego zniszczenia. Ponadto jednym z typowych symptomów jest kserostomia. Brak śliny ma groźne dla jamy ustnej konsekwencje, płyn ten hamuje rozwój szkodliwych bakterii i chroni uzębienie. Metamfetaina wg jednej z hipotez powoduje zwężenie kanałów ślinowych w śliniankach, zatem przepływ płynu jest ograniczony, inni eksperci sądzą, że narkotyk oddziałuje na rejony mózgu kontrolujące pracę gruczołów ślinowych.

Narkomani pod wpływem metamfetaminy często zgrzytają zębami (to rodzaj nadaktywności wywoływanej przez narkotyk, a także niepokojem i stanami lękowymi). Bruksizm zaś nasila erozję zębów.

Badana grupa liczyła 300 pacjentów w wieku od 21 do 29 lat. W pracy podkreślano, że uzależnieni od metamfetaminy nie są łatwymi pacjentami, gdyż często cierpią z powodu paranoi i są nieprzewidywalni. Jeśli szukają pomocy stomatologicznej, to zwykle z powodu bólu zębów. Tyle że na tym etapie zęby mają już tak zniszczone, że ich leczenie wymaga wielu wizyt u dentysty. Gdy tylko na skutek zabiegów stomatologicznych ból mija, pacjenci tracą zainteresowanie dalszym leczeniem.

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Ogromna ciekawość działania ze względu na dużo różnorodnych, sprzeciwiających się sobie nawzajem opinii na temat tripa po gałeczce, humorek niezły, lekki stres, ale raczej z podekscytowania nowym "psychodelikiem naturalnym". Miejscóweczka - mieszkanko, łóżko.

Niedziela, 9 czerwca 2013, godzina 00:32; 4 godzina trwania stanu otumanionej ekstazy i euforii po zażyciu gałki muszkatołowej, w ilości orzechów startych - 6 sztuk. Gałka przyjmowana (wypijana) była od godz. 16:55 do 17:26 dnia 8 czerwca, w sobotę. 

Recenzja poetyckiej fazy gałczanej z niby-marihuanowym tłem bez użycia THC.

Zjaraliście się kiedyś tak mocno, że byliście na krawędzi ogarnięcia świata i umysłu, o mało nie wpadając w przepaść przepalonej bani z czarnym tłem?

  • Benzydamina

Set & Setting :

Pora roku – wiosna, 15 kwietnia

Lokacje – dom, miasto, las

Nastrój – świetny, delikatna niepewność

Cel – spełnienie swojej narkotykowej „ambicji” - doznanie halucynacji

Dawkowanie:

Dawka – 2g Benzydaminy

Waga – 90kg

Wiek: 17 lat

Doświadczenie : Dekstrometorfan, Benzydamina, Thc

  • Etanol (alkohol)
  • Klonazepam
  • Kodeina
  • Marihuana
  • Retrospekcja

 

Dzisiaj siedzę po paleniu i ok.1mg klonu.

Report live

To troszkę kontynuacja poprzedniego mojego tripreportu, o ile można to tak nazwać. Po kolei.

Od ostatniego spotkania z klonem minęło jakoś 5 miesięcy, od ponad dwóch miesięcy nie było palenia, nie było niczego. Śmieje, była kodeina od czasu do czasu, ale z umiarem...:)

  • 2C-T-2


doswiadczenie: spore; dxm kilka razy, amfa (niewiem ile ale napewno kilkadziesiat:), mj od 6 lat prawie codzen, xtc kilkanascie razy, salvia 2x, benzydamina, tramal, kodeina, i inne leki:) oraz 2ct2, 5meodmtset & setting: zblizal sie wieczor, pozytywne nastawienie chec dobrej zabawy, a zalatwilem pixy mialem sprobowac nowych ( 5-4-2) niepolecam lipne...w 2 osoby, wkoncu zrobilo sie kilka osob.
randomness