REKLAMA
Watykan nie może ukarać handlarzy narkotyków

W watykańskim kodeksie karnym brakuje przepisów dotyczących posiadania narkotyków i handlu nimi. Na tę "poważną lukę prawną" zwrócił uwagę rzecznik sprawiedliwości, czyli odpowiednik prokuratora generalnego w Trybunale Państwa Watykańskiego.

Koka

Kategorie

Źródło

wp.pl

Odsłony

731
W watykańskim kodeksie karnym brakuje przepisów dotyczących posiadania narkotyków i handlu nimi. Na tę "poważną lukę prawną" zwrócił uwagę rzecznik sprawiedliwości, czyli odpowiednik prokuratora generalnego w Trybunale Państwa Watykańskiego. Nicola Picardi mówił o tym w przemówieniu wygłoszonym z okazji inauguracji roku sądowego w tym najmniejszym sądzie świata. Picardi zapowiedział, że wymiar sprawiedliwości Państwa Watykańskiego będzie ścigał przestępstwa związane z posiadaniem i handlem narkotykami, ale utrudnia to brak odpowiedniego paragrafu w obowiązującym na jego terytorium kodeksie karnym, który pochodzi z 1884 roku. Zaapelował do władz watykańskich o ustanowienie paragrafu w tej materii. Prokurator Picardi ujawnił jednocześnie, że w zeszłym roku przed watykańskim sądem zapadł pierwszy wyrok w tej sprawie, ale żeby do tego doszło - powiedział - trzeba było uciec się do "kruczka prawnego". Według nieoficjalnych informacji mediów, chodzi o świeckiego pracownika Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, u którego znaleziono 87 gramów kokainy. W październiku 2007 roku został on skazany na pół roku pozbawienia wolności.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
A to,że od setek, tysięcy lat sprzedają masą opium, to może być! Ciekawe czy są przepisy zakazujace PEDOFILII? Pozostaje tylko wejście smoka, do rynsztoka.