REKLAMA
Studenci wynaleźli alkohol w proszku

Holenderscy studenci wynaleźli proszek, do którego wystarczy dolać wody, by otrzymać alkoholowy napój.

Alicja

Kategorie

Źródło

wp.pl/PAP

Odsłony

1402
Holenderscy studenci wynaleźli proszek, do którego wystarczy dolać wody, by otrzymać alkoholowy napój. Twierdzą, że alkohol w proszku można legalnie sprzedawać nieletnim. 20-gramowa paczuszka pod nazwą Booz2Go kosztuje 1-1,5 euro. Jej zawartość wystarczy zmieszać z wodą, aby otrzymać musujący napój o zawartości trzech procent alkoholu. Napój ma kolor i smak limonki. Celujemy w rynek młodzieżowy - powiedział 20-letni Harm van Elderen, który wraz z czterema kolegami z Instytutu Zawodowego Helikon (Helicon Vocational Institute), leżącego pod Amsterdamem, opracowali recepturę alkoholu w proszku w ramach pracy dyplomowej. Ponieważ nie jest to alkohol w postaci płynnej, możemy sprzedawać go młodzieży poniżej 16 roku życia - powiedział Martyn van Nierop. W Holandii pić alkohol i palić papierosy można po ukończeniu 16 roku życia. Młodzi wynalazcy mówią, że kilka firm już zainteresowało się komercyjną produkcją ich alkoholowej lemoniady.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
BRAĆ STUDENCKA ROOOOOXXXX! :D
Anonim (niezweryfikowany)
ciekawe co bby było jakkby to ktoś sobie do nochala zaapliował
lawyq (niezweryfikowany)
[quote=Anonim]ciekawe co bby było jakkby to ktoś sobie do nochala zaapliował[/quote] no brawo dla tego Pana ;]
Anonim (niezweryfikowany)
czekamy na inne ciekawe rzeczy w proszku
Anonim (niezweryfikowany)
np. na kupę w proszku.
ReZoR (niezweryfikowany)
Ruscy wynalezli wode w proszku... ...tylko nie wiedza w czym rozrobic :D
bykret (niezweryfikowany)
No co wy gadacie całkiem spoko alko w proszku .
Anonimus (niezweryfikowany)
zsrr tez produkowało tylko to była normalna wódka a nie jakieś góno 3%
ShoNuff (niezweryfikowany)
hahaha to cudo jakieś wystarczy dolać wody do 20gram proszku aby otrzymać 3% napój alkoholowy :P, czyli spokojnie rozumując dolewam 10 litrów wody i mam 10 litrów piwa cytrynowego ;>? bez jaj, kto pisał ten artykuł ;>? na ile starczy te 20g ??
łoś super ktoś (niezweryfikowany)
zapewne standardowa ilość piwa. 0,5l
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA
  • Pierwszy raz

Nastrój bardzo dobry, brak zmartwień, otwartość na nowe doświadczenie, chęć poznania. Okoliczności również bardzo dobre, wolna chata u kumpla, wakacje, brak obowiązków, zaufane osoby.

 

Tekst opisuje sytuację, która mogłaby wydarzyć się (oczywiście nie doszło do niej) pół roku temu, dlatego nie zrobię raportu sensu stricte, gdyż szczegółowego przebiegu zdarzeń nie odtworzę. Będzie to przywołanie najbardziej znaczących wspomnień.

DZIEŃ 1

Było nas czterech. Ja, Jacek, Placek i Mariola. Początkowo tylko ja z Jackiem mieliśmy podróżować. Placek miał zioło, jednak przyłączył się do nas w trakcie. Mariola tylko piła, potem się zmyła. Miała robotę na drugi dzień.

  • Chelidonium majus (glistnik jaskółcze ziele)
  • Pierwszy raz

Witam

 

  • Inne

Od pewnego czasu towarzyszy mi zmęczenie spowodowane zarywaniem nocy oraz ogólna ospałość i niemoc wywołana małą iloścą ruchu. Postanowiłem wykorzystać swoje doświadczenie zielarskie, żeby w dość naturalny sposób sobie pomóc

Ten raport może zdecydowanie odbiegać od większości zamieszczonych na neurogroove wpisów, z racji tego, że użyte substancje są stosowane głównie w postaci przypraw. Ich synergiczne działanie doprowadziło mnie jednak do tak ciekawego stanu, że postanowiłem że naprawdę warto się tym doświadczeniem podzielić i polecić tą mieszankę wszystkim, którym dokucza chroniczne zmęczenie.

  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Chęć przetestowania mocy tego ekstraktu, miałem lekkie opory przed zapaleniem ale po wszystkim i tak okazało się o wiele mocniej niż mogłem przypuszczać. Miałem złapać minimalnego buszka na testa.

 Byliśmy w pustym pokoju po poprzednich lokatorach dosłownie drzwi na przeciwko drzwi wejściowych do pokoju w którym mieszkamy.