REKLAMA
Palenie marihuany przyczyną remisji choroby Leśniewskiego-Crohna u 45% pacjentów

Badanie z roku 2013 sugeruje, że palenie marihuany powoduje całkowitą remisję choroby Leśniowskiego-Crohna u 45% pacjentów.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Higher Perspective
Komentarz [H]yperreala: 
Tłumaczenie stanowi skrót oryginalnego tekstu.

Odsłony

550

Nowe badanie sugeruje, że palenie marihuany powoduje całkowitą remisję choroby Leśniowskiego-Crohna u 45% pacjentów.

W Stanach Zjednoczonych Ustawa o Substancjach Kontrolowanych [Controlled Substance Act , CSA] stanowi:

Jeśli chodzi o leki umieszczone obecnie w Grupie I, jeśli jest bezsporne, że dany środek nie posiada obecnie akceptowanego zastosowania medycznego w Stanach Zjednoczonych, jak również brak jest akceptowanych dowodów bezpieczeństwa stosowania pod nadzorem lekarza, a także jest bezsporne, że środek posiada pewien potencjał nadużycia wystarczający do uzasadnienia kontroli w ramach CSA, substancja ta musi pozostać w Grupie I.

Tak się składa, że ​​marihuana jest właśnie substancją z Grupy I.

Zgodnie z badaniem, konopie indyjskie mają zdolność wywoływania remisji choroby Leśniowskiego-Crohna u 45% pacjentów.

W badaniu wzięło udział 21 osób z chorobą Crohna. Połowa z nich otrzymywała papierosy bez kanabinoidów, a druga połowa jointy. Te ostatnie zawierały 23% THC i 0,5% CBD. 45% osób, które codziennie przez osiem tygodni otrzymywał jointy, doznało całkowitej remisji choroby Crohna.

Reszta podała, że objawy były w przybliżeniu o połowę słabsze. Mogli jeść i spać bez odczuwania aż tak wielkiego bólu, jak zazwyczaj.

"Badani otrzymujący konopie indyjskie zgłaszali poprawę apetytu i jakości snu, bez znaczących skutków ubocznych" - podsumowują wyniki badania autorzy.

Obecnie tylko kilka stanów, które pozwala na przepisywanie medycznej marihuany celem leczenia określonych schorzeń. Przy odrobinie szczęścia więcej badań, takich jak to może przyczynić się do zwiększenia ich liczby.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)

Komentarze

nowieszco (niezweryfikowany)
Błędy w tytule.