REKLAMA
Dziewczyny pod specjalną ochroną. "Czyste dźwięki" walczą z pigułkami gwałtu

Kolejną odsłonę programu "Czyste dźwięki" zapowiada Małgorzata Pobłocka, pełnomocnik prezydenta Sopotu ds. uzależnień. Tym razem partyworkerzy pracujący w sopockich klubach i już niedługo także w lokalach sezonowych upowszechniać będą wiedzę dotyczącą tzw. pigułki gwałtu.

Alicja

Kategorie

Źródło

Dziennik Bałtycki
Izabela Heidrich

Odsłony

2138

Kolejną odsłonę programu "Czyste dźwięki" zapowiada Małgorzata Pobłocka, pełnomocnik prezydenta Sopotu ds. uzależnień. Tym razem partyworkerzy pracujący w sopockich klubach i już niedługo także w lokalach sezonowych upowszechniać będą wiedzę dotyczącą tzw. pigułki gwałtu. To specyfik, który - wrzucony do napoju - sprawia, że ofiara staje się kompletnie bezwolna i traci pamięć wsteczną, czyli nie pamięta, co stało się na kilkanaście minut przed wypiciem drinka z narkotykiem.

- Zbliżające się lato sprzyjać będzie ryzykownym zachowaniom i dlatego też warto już teraz informować, zwłaszcza dziewczyny, o czekających ich niebezpieczeństwach - mówi Małgorzata Pobłocka. W związku z tym przygotowywane są specjalne materiały, które będą rozdawane wśród młodzieży. Mają być one przystępne, czytelne i dobrze kojarzone przez odbiorców. Zostaną więc wydane np. w formie komiksów.

- Chcemy, aby informacje, które rozpowszechniamy, były faktami, a nie ogólnymi stwierdzeniami - mówi Pobłocka. - Dlatego też nawiązaliśmy współpracę z lekarzami z Akademii Medycznej, którzy zajmują się toksykologią i mieli do czynienia z przypadkami zażycia tzw. pigułek gwałtu. Materiały tradycyjnie już rozdawać będą partyworkerzy. Tym razem apelować będą, zwłaszcza do dziewczyn, aby podczas zabawy nie zastawiały drinków bez nadzoru, by wybierały raczej napoje zamknięte fabrycznie niż te rozlewane na miejscu oraz aby zwracały uwagę na to, z kim się bawią i w jakich okoliczność znajomość ta była zwierana. Akcja prowadzono będzie w ramach programu "Czyste dźwięki", który w sopockich dyskotekach i klubach realizowany jest od początku lutego. Jego celem jest pokazanie młodym ludziom, że można bawić się bez narkotyków, alkoholu i ryzykownych zachowań.

Partyworkerzy nie mówią nikomu, czego nie robić, ale podpowiadają co robić, aby impreza, na której właśnie się bawią, nie miała tragicznych w skutkach konsekwencji. Informacja jest potrzebna nadkom. Ryszard Sadkowski, komendant Policji Miejskiej w Sopocie - Do tej pory na szczęście nie mieliśmy przypadku, w którym doszło do przestępstwa po zażyciu tzw. pigułki gwałtu. Owszem, zgłosiły się dwie osoby, które łączyły wydarzenia właśnie z tą pigułką, ale zbadanie spraw nie potwierdziło takich wersji. Główny apel w tej sytuacji może być tylko jeden - nie zostawiać drinków "pod opieką" przygodnie poznanych znajomych. Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju kontakty właśnie z przygodnie poznanymi osobami mogą przerodzić się w sytuacje niebezpieczne.

Oceń treść:

Brak głosów

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
hmm chyba autorka artykułu po zapoznaniu sie z tematem, utraciła pamięć wsteczną. cała nadzieja w tym że się przynajmniej doskonale bawiła :) jeszcze NIGDY mi się nie zdarzyło po tym zjechać tak jak te laski w kolorowych magazynach to opisują. chyba ktoś myli pigułkę gwałtu z elixirem gwałtu - alkoholem, bo że on tak działa, to czasem widzę i wierzę.
Anonim (niezweryfikowany)
kazdy ma swoja odpornosc.wkurwiaja mnie wypowiedzi w tym stylu. materia jest problematyczna, bo silnie abstrakcyjna (nikt np. nie spodziwa sie krysztala znienacka a zapytaj ludzi po takich ekscesach jak sie czuja po pobytach na oddzialach zamknietych). rozumiem, ze brak autentycznosci moze budzic niechec. nie wszystko jednak nalezy empirycznie badac.nie kazdy bynajmniej. twoimi personalnymi przezyciami nalezy sie podetrzec - potwierdasz tylko obiegowa opinie. naucz sie nie patrzec przez pryzmat siebie. negowanie inicjatyw w postaci podnoszenia swiadomosci ... pochowalam paru znajomych w zwiazku z brakiem tej swiadomosci (byly takie czasy). jak ktos dostanie przy tobie zapasci to tez pewnie stwierdzisz, ze sie przechlal. lepszy taki artykul niz zaden.
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Tripraport

Już od dłuższego czasu się zastanawiałam czy mam to napisać a jeśli tak to jak ująć to w słowa aby dało się to jako tako zrozumieć. Zamknęłam się w sypialni ze słuchawkami na uszach. I zaczęłam pisać....

  W sylwestra się wszystko zaczęło.

 Wiem że czasem jestem roztrzepana, taka z nie ograniętymi myślami, które biegają po przedpokoju mojej głowy, zaglądając do napotkanych pokoi z pytaniem czy tu pasują w danym momencie ( bądź na stałe ) czy też nie i biegną dalej. Trudno to wyjaśnić, jestem jaka jestem, jeśli mnie taką akceptujesz to cieszę się bardzo, jeśli nie to tam są drzwi, jest wiele ludzi do spotkania na życiowym parkingu.

   Nie zawsze tak było, dostałam porządną lekcję aby się tego "nauczyć". Ale mniejsza o to, zbyt osobiste.

  • 25C-NBOMe
  • Przeżycie mistyczne

Pokój znajomego

Kilka dni temu siedząc u mojego znajomego (powiedzmy, że to będzie "Karol"), tak naprawdę nie wiedząc co zrobić z wolnym wieczorem ( była godz  ok 23.30) wiele nie namyslając się wzięliśmy kartonik.Jak się później okazało, tylko ja byłam w przekonaniu, że to zwykły spontaniczny trip... i pełna nieświadomości (jakie to okropne słowo!) zgodziłam się dosyć chętnie.

  • Muchomor czerwony

Pewnego letniego dnia postanowilem spróbować właściwości psychoaktywnych

muchomora czerwonego. Po dokładnym przestudiowaniu wszystkich informacji z

hyperreala i erowida doszedłem do wnisku, iż najbezpieczniej będzie spalić

skórkę od muchomora w zwykłej fifce. Ususzyłem więc czerwoną skórkę zdartą z

kapelusza o średnicy około 10 cm. Nabiłem do fifki i spaliłem całą. Czekałem

godzinę i nic. Nie zwarzając na niepowodzenia następnego dnia postanowiłem

  • Etizolam
  • Pozytywne przeżycie

Pokoj, sam z laptopem.

Postanowilem zrobic probe porownania Etizolamu (1mg) pomiedzy Japanska wersja Etizest a Indyjska Etilaam. Duzo informacji wskazuje na to ze Etizest jest lepszy pod wzgledem efektow. Jezeli ktos nie wie, etizolam ma bardzo krotkie polzycie w organizmie. Cos okolo 3.5h. Test zaczalem wczesnym popoludniem od tabletek Etilaam.

 

13:00 - 3mg przyjete, popite woda. Ostatni posilek zjadlem ok. godziny 9 rano.

13:30 - Zaczynam czuc efekty etizolamu, rozluznienie miesni, lekka euforia, chec rozmowy z kims i sluchania muzyki. Dorzucam kolejne 2mg.