REKLAMA
Pijany traktorzysta może stracić ciągnik

a.

Kategorie

PAP

Odsłony

1046
42-letni mieszkaniec Osieczan (Małopolska), dwukrotnie tego samego dnia zatrzymany podczas jazdy traktorem po pijanemu, może stracić ciągnik. Policja zabezpieczyła pojazd, a prokuratura wystąpi do sądu o jego przepadek - poinformowały myślenicka policja i prokuratura. Mężczyzna w ubiegły piątek uszkodził traktorem stojący na poboczu samochód. Jak ustalono, miał wtedy we krwi prawie 2 promile alkoholu. Policja zabrała mu prawo jazdy i odprowadziła ciągnik do miejsca zamieszkania kierowcy. Pięć godzin później ponownie go zatrzymano, gdy - już bez prawa jazdy - ponownie prowadził ciągnik, mając znowu prawie 2 promile alkoholu we krwi; w dodatku przewoził dwójkę dzieci. "Ciągnik został zabezpieczony na poczet ewentualnych przyszłych kar majątkowych. Przeciwko kierowcy toczy się postępowanie w sprawie dwukrotnego kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu" - powiedział naczelnik sekcji ruchu drogowego KPP w Myślenicach podinsp. Tadeusz Skobejko. Jak zadeklarował prokurator rejonowy w Myślenicach Jacek Wygoda, po sporządzeniu aktu oskarżenia prokuratura będzie domagać się w sądzie orzeczenia przepadku traktora na rzecz Skarbu Państwa - jako przedmiotu dwukrotnie służącego do popełnienia przestępstwa. Będzie to prawdopodobnie pierwszy w Polsce wniosek o przepadek traktora z powodu nietrzeźwości jego kierowcy. Również pierwsze postanowienie o zabezpieczeniu samochodu należącego do pijanego kierowcy wydała Prokuratura Rejonowa w Gorzowie Wlkp., policja w Łódzkiem zajęła samochód kobiety, która kierując po pijanemu potrąciła wózek z siedmiomiesięcznym dzieckiem, a prokuratura w Rybniku zapowiedziała, że wniesie do sądu o orzeczenie przepadku dodge'a caravana, którym pijany kierowca potrącił w sobotę wieczorem w Rybniku dwie kobiety i trzymiesięcze dziecko. Tydzień temu we wtorek szef resortu sprawiedliwości przedstawił wytyczne, według których prokuratorzy mają m.in. częściej wnioskować o wysokie grzywny i zabezpieczanie samochodów na poczet orzekanych kar pieniężnych. Zbigniew Ziobro polecił też prokuratorom, by wnioskowali do sądu o przepadek samochodu nietrzeźwego kierowcy (jako narzędzia przestępstwa) w sytuacjach gdy: spowodował on wypadek, miał ponad jeden promil alkoholu we krwi lub gdy został po raz kolejny zatrzymany za jazdę po pijanemu. PAP
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings: jakieś zarośla, potem miasto

doświadczenie: alkohol, marihuana, DXM

wiek i waga: 16/65kg

waga i wiek kumpla: 16/85kg

  • 25I-NBOMe
  • Miks

Zdrowie psychiczne i fizyczne w pełni w normie. Pokój z zasłoniętymi zasłonami, jedynym źródłem światła był zestaw lampek choinkowych misternie uwieszonych na ścianie. Muzyka zaczynała się od bardzo spokojnej (celtyckiej, dźwięki natury itp.), poprzez bardziej mistyczną (typu desert dwellers), powoli przechodząc w psytrance/trance, zachaczając o pink floyd, a dalej... nawet nie pamiętam. Było mocno. A, jeszcze jeden szczegół. W całym mieszkaniu znajdowało się 280 kolorowych nadmuchanych balonów.

(T)

O godzinie 16:00 spaliliśmy blanta. Zawierał on około 0,7g zielonego w sobie. Tuż po ostatnim buszku zarzuciłem 2mg nbome-25i. To samo zrobiło jeszcze 2 kumpli. 

 

(T +0:30)

Zielone wkręciło się nam galancie, rozkminiamy mnóstwo dziwnych i niekończących się tematów. Co chwilę słychać wybuch śmiechu, chichoty, ogólnie jest pozytywna faza. W ustach gorzko – cóż, do najsmaczniejszych nbome nie należy.

(T + 1:00)

  • Pozytywne przeżycie
  • Szałwia Wieszcza

Pozytywne nastawienie, lekki niepokój ale i ciekawość. Miejscem przeżycia był nieduży pokój w bezpiecznym miejscu. Obecność przyjaciela/opiekuna.

Wszystko to co zawiera poniższy TR zdarzyło się w ciągu 2,5 godziny.

Muzyka towarzysząca przeżyciu: A tribute to Amethystium: https://youtu.be/U9jAIXJW_IA

Zbieżność osób i nazwisk przypadkowa.

 

  • Dekstrometorfan

Wczoraj w nocy zarzucilem acodin. Chcialem tego sprobowac juz wczesniej, ale nie mialem skad skolowac :/ Naszczescie, w koncu dostalem go i od razu zaczalem planowac konsumpcje.