REKLAMA
Gdyby … narkotyki były legalne. Program dokumentalny BBC 2.

Dowody z Szwajcarii sugerują iż przepisywanie heroiny może zredukować przestępczość i zwiększyć poziom zatrudnienia wśród uzależnionych.Czy legalizacja narkotyków może zredukować przestępczość i uczynić używanie narkotyków bezpieczniejszym?

slu

Kategorie

BBC

Odsłony

5825
Dowody z Szwajcarii sugerują iż przepisywanie heroiny może zredukować przestępczość i zwiększyć poziom zatrudnienia wśród uzależnionych.Czy legalizacja narkotyków może zredukować przestępczość i uczynić używanie narkotyków bezpieczniejszym? Serial dokumentalny “if” bada istniejące problemy związane z prohibicją narkotykową i wysłuchuje argumentów za legalizacją. W oparciu o rygorystyczne badania i wywiady z ekspertami program spróbuje dać odpowiedź co stało by się gdyby najniebezpieczniejszy z narkotyków - crack - pozostał nielegalny, a wprowadzono by system regulacji pozostałych, obecnie nielegalnych, narkotyków.. Scenariusz Jest rok 2015. Rząd przekonany przez ekonomiczne koszty prohibicji narkotykowej decyduje się na legalizację narkotyków. Wielka Brytania, wraz z koalicją postępowych krajów z Europy, Kanadą i Australią występuje z Międzynarodowych Konwencji Narkotykowych ONZ. Większośc handlu, posiadanie na własny użytek, oraz produkcja i dystrybucja narkotyków zostaje zalegalizowana. Film rozpoczyna się upadkiem i następującą po nim śmiercią dwóch dziewczyn w klubie który ma licencję na sprzedaż narkotyków. W scenariuszu założono iż narkotyki są ogólnie dostępne, pakowane w torebki z rządowymi ostrzeżeniami na temat zagrożenia dla zdrowia oraz listą składników. Uzależniające narkotyki, takie jak heroina, są wolne ale dostępne tylko na receptę w wzorowanych na szwajcarskich, klinikach. Kokaina jest ciągle nielegalna. Cały handel jest regulowany przez nową agencję Ofdrug. Podczas filmu uczestniczymy w dochodzeniu przyczyn śmierci dwóch dziewczyn, prowadzonym przez agenta Ofdrug, ściśle współpracującego z byłym policjantem antynarkotykowym. Film możesz pobrać lub obejrzeć online tutaj Po programie nastąpiła debata, w której udział wzieli: *Danny Kushlick, dyrektor Transform Drug Policy Foundation i członek ENCOD *Keith Hellawell, Car Narkotykowy UK 1998-2002 *Andrew Johns, psychiatra w Maudsley Hospital *Emma Bonino, członkini Parlamentu Europejskiego, była komisarz UE ds. humanitarnych Zapis debaty możesz obejrzeć tutaj

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
jest jakies tlumaczenie do tego filmu?
slu
niestety nie, jesli ktos by sie tego podiol, bardzo prosze o kontakt
Anonim (niezweryfikowany)
podjął
Anonim (niezweryfikowany)
podioł? o rany
lol (niezweryfikowany)
podejmij sie nauki języka polskiego
slu
bardzo konstruktywne odpowiedzi, gratulacje
zewsząd i znikąd (niezweryfikowany)
"prowadzonym przez agenta Ofdrug" Właśnie w tym problem, że agentkę. Widać to wyraźnie, mnie osobiście bardzo to cieszyło... tylko polska mania określania kobiet mianem autorów, posłów, znawców i lekarzy prowadzi do takich efektów. Przynajmniej w moim osobistym odczuciu poszerzenie stosowalności rodzaju żeńskiego jest ważne, po prostu po to, by widać było, że świat nie składa się tylko z mężczyzn.
{*|*} (niezweryfikowany)
jak legalizacja to tylko ziola no i moze lsd :)
Anonim (niezweryfikowany)
Bez sensu chca zrobic z ludnosci mentalnych niewolnikow.
Anonim (niezweryfikowany)
tak poza tematem. ENCOD to my tobie powinnismy pogratulowac...lol
zaginiony dziad... (niezweryfikowany)
sam jestes LOL. odtniutniaj sie od niego...on dziala dla ans wsyztskich a ty pierdolisz na internecie
Film w torrencie i debata... http://torrentspy.com/torrent/680938/If_Drugs_Were_Legal Napisow nie ma, moze ktos z www.napisy.org zrobi ?
Fizzzi (niezweryfikowany)
w czynie spolecznym :)
1357 (niezweryfikowany)
tu jest w avi. ale napisow nie szukalem :] ed2k://|file|If%20Drugs%20Were%20Legal%20[digitaldistractions].avi|361177088|43C2C5ABB3E0FF84D4CE5B9FB62CFE2E|/
timek-jedrzyhow (niezweryfikowany)
Legalne hmm mysle ze jezeli juz to mogla by byc to marichuana (Tetrachydrocanabinol) i grzybki (psylocybina) czy jakos tak bo cala reszta gowna moze byc ciezej dostepna zeby nam sie ludzie nie powybijali za szybko ^^
Anonim (niezweryfikowany)
Dragi to scierwo , i robia z ludzi debili totalnych , owszem stany sa mocne i fajne , ale zdrowie niszczy w cud :/ . Jak dla mnie to i tak juz jest zle , ze jest tyton legalny , sam smrod , szkodliwe dla pluc , rakotworcze to jeszcze powietrze zanieczyszcza . Sam palilem ponad pol roku papierosy , wiec wiem , ze to tylko ''pusty'' nalog , lepszych stanow nie oswiadczysz -.- I palilem 2 miechy ganje , i na szczescie nie mam nalogu do tego i juz nie pale :) A jesli juz mieli by cos zalegalizowac to , powtarzam jesli by mieli to TYLKO ganja , po tym wiekszosc ludzi jest weselsza lub spokojniejsza , i tylko ten plus widze w ganji :)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan


Date: Pt, 21 maj 1999 06:05:35  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Nastawienie dobre, lekka głowa, bez problemów dnia codziennego, godziny po południowe. Ławeczki na boisku do koszykówki obok szkoły. Na początku dwie osoby, później samotnie.

Na wstępie chciałbym się przywitać, jako że jest to mój pierwszy trip raport na tym portalu. Może to być dla wielu osób raport lekko chaotyczny – opracowałem sobie taki styl pisania że piszę tylko gdy palę, pozwalając płynąć myślom i od razu je zapisując, bez używania „backspac’a” – dlatego jest to raport na temat palenia, na temat którego można by napisać osoby raport „Jak pisałem raport, będąc kompletnie zjaranym” – Pozdrawiam serdecznie i miłego czytania (mam nadzieję.)

Płyniemy! 

  • LSD-25

O jedenastej czterdzieści pięć nastąpiło wprowadzenie matariału testowego. Kolorowy kartonik o niepozornych rozmiarach nie zapowiadał wyglądem ani aparycją tego co nas czekało… Poszliśmy na skraj łąki siadając w cieniu brzózek- pamiętam piękne słoneczne plamy- prześwity słońca które powoli wskazywało na apogeum- czyli południe. Długi czas oczekiwania zaniepokoił mnie… Już myslałem że cały eksperyment wziął w łeb. Wtedy postanowiłem że trzeba zajarać z myślą że może to będzie katalizatorem który uwolni w nas psychodeliczne jazdy, wkrótce przekonałem się że wcale się nie pomyliłem.

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Ciekawość Chęć na wyższe loty Głód adrenaliny Głód wiedzy Własny, ciemny pokój

WRACAM :)

Szybciej niż mogłem się tego spodziewać.

Przed państwem historia o fazie, która rozkurwiła wszystko, co się dało.

W formie mojego monologu spisanego na GG.

 

 

ja, 6 gru, 19:55

 

>19:50- tussidex w ilości 15 kapsułek wchodzi do japy

>Teraz, czyli 19: 55- czuję pierwszy efekt <rotfl>

>To będzie amejzin trip

>Bolała mnie głowa dziś.

>Teraz czuję takie przyjemne naciski zamiast bólu :))

randomness