REKLAMA
12 - 19 Maj - Warszawa - Tydzień Solidarności z użytkownikami narkotyków [UPTD]

slu

Odsłony

605

[G2:723 class=left]
Pobierz plakat [polski] [angielski] PRZECIW OPRESJI

Polityki kontroli narkotyków obecnie obowiązujące w większości krajów okazują się nieskuteczne w walce z handlem nielegalnymi narkotykami, a wręcz stymulują jego rozwój. Polityki te są szkodliwe i działają przeciwko najsłabszym ogniwom łańcucha nielegalnych narkotyków, przede wszystkim użytkownikom narkotyków, którym grożą nieproporcjonalnymi negatywnymi konsekwencjami. Naruszają podstawowe prawa człowieka (polityczne, ekonomiczne, kulturowe, zdrowotne itp.). A kryminalizacja i dyskryminacja powodują odrzucenie na margines społeczny konsumentów nielegalnych narkotyków. Jednocześnie obowiązujący system dopuszcza legalną dystrybucję i nie kryminalizuje użytkowników niektórych narkotyków, które powodują znaczne szkody zdrowotne, tyczy się to takich substancji jak alkohol czy nikotyna. Z drugiej strony, setki milionów ludzi na całym świecie są ofiarami polityk narkotykowych. Ludzie są zabijani, torturowani, więzieni, stygmatyzowani, rujnowani za uprawę, handel lub konsumpcje substancji, które towarzyszą ludzkości od tysiącleci. Nawet ci, których intencją jest redukowanie szkód spowodowanych przez narkotyki w oparciu o akceptacje tej konsumpcji - są kryminalizowani w niektórych częściach świata. Wierzymy, iż polityka kontroli narkotyków, powinna być spójna dla wszystkich środków odurzających i powinna uznawać, iż picie alkoholu, czy palenie tytoniu może powodować większe szkody, niż użycie obecnie nielegalnych środków Dlatego Stowarzyszenie dla Racjonalnej i Efektywnej Polityki Narkotykowej KANABA wzywa wszystkich do tygodnia solidarności z użytkownikami narkotyków. Okazją do tego jest organizowana przez międzynarodowe konsorcjum organizacji pozarządowych - XVIII Konferencji Redukcji Szkód w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie szereg oficjalnych i nieoficjalnych satelickich wydarzeń. Więcej o nadchodzących wydarzeniach na drugpolicy.pl

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
oczywiscie! legalne syntetyki, narkotyki wymyslone miesiac czy rok temu powoduja wieksze uzaleznienia i sa bardziej szkodliwe dla zdrowia; no i co? i nic, w ramach tego ze np. tradycyjna marihuana, znana od tysiacleci jest nielegalna to ludzie przerzucaja sie na jej legalne - gorsze odpowiedniki. i rzad nic na to nie poradzi, tak bedzie i tyle.
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

Pierwszy drops nie zrobił na mnie specjalnego wrażenia, podobne to do

tramalu, tyle że droższe i krócej trwa dziwny stan. potem kilka razy

było całkiem przyjemnie na jakichś chorych acid-techno-party na które

normalnie nigdy bym nie poszła, ale było cool. wszyscy wiemy jak :)

  • 2C-E

Set and setting: dobrze, że nie było inaczej, lepiej nie umiem tego opisać. Wszystko splotło się w jedną całość podróży.

Dawka: Około 30-40 mg 2C-E (pierwszy raz)

Wiek: 23

Doświadczenie: Alkohol, papierosy, thc, „mieszanki” często;

dxm, grzyby, lsa kilka razy;

kodeina, tramadol, słaby kwas raz.

  • Alprazolam

Z CZYM MAMY DO CZYNIENIA


Xanax. Substancja aktywna Alprazolam. Spotykane najczesciej w postaci

drazetek 0,5mg (rozowe) i 1mg (fioletowe). Biale pudeleczko zawiera

3 listki x 10 pigul kazdy. Nalezy do grupy benzodiazepin, czyli tych co

np. popularne Relanium (Diazepam), jednak koszt Xanaxowej imprezy

jest stosunkowo wysoki, bo pudelko 30x1mg kosztuje grubo ponad 70PLN.

O bialym swistku, ktory zabiera baba zza okienka w aptece chyba nie musze

  • Kodeina
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, może troche ekscytacja, sam z ambientem w pokoju.

12:50 - Wrzucam 15 mg dxm na wzmocnienie kodeiny (tylko 15 mg ze względu na to, że wczoraj zarzuciłem 30 mg czekając aż dxm się załaduje, żeby kode wrzucić, poczułem straszny ból głowy i ogólnie bardzo złe samopoczucie, więc sobie pomyślałem, że jednak nie wrzuce tego dnia kody, bo tylko bym zmarnował, może to dlatego, że byłem po 3 piwach, nie wiem.)

13:00 - Wyszedłem na miasto się przejść, po powrocie miałem zarzucić kode.

randomness