REKLAMA
12 - 19 Maj - Warszawa - Tydzień Solidarności z użytkownikami narkotyków [UPTD]

slu

Odsłony

605

[G2:723 class=left]
Pobierz plakat [polski] [angielski] PRZECIW OPRESJI

Polityki kontroli narkotyków obecnie obowiązujące w większości krajów okazują się nieskuteczne w walce z handlem nielegalnymi narkotykami, a wręcz stymulują jego rozwój. Polityki te są szkodliwe i działają przeciwko najsłabszym ogniwom łańcucha nielegalnych narkotyków, przede wszystkim użytkownikom narkotyków, którym grożą nieproporcjonalnymi negatywnymi konsekwencjami. Naruszają podstawowe prawa człowieka (polityczne, ekonomiczne, kulturowe, zdrowotne itp.). A kryminalizacja i dyskryminacja powodują odrzucenie na margines społeczny konsumentów nielegalnych narkotyków. Jednocześnie obowiązujący system dopuszcza legalną dystrybucję i nie kryminalizuje użytkowników niektórych narkotyków, które powodują znaczne szkody zdrowotne, tyczy się to takich substancji jak alkohol czy nikotyna. Z drugiej strony, setki milionów ludzi na całym świecie są ofiarami polityk narkotykowych. Ludzie są zabijani, torturowani, więzieni, stygmatyzowani, rujnowani za uprawę, handel lub konsumpcje substancji, które towarzyszą ludzkości od tysiącleci. Nawet ci, których intencją jest redukowanie szkód spowodowanych przez narkotyki w oparciu o akceptacje tej konsumpcji - są kryminalizowani w niektórych częściach świata. Wierzymy, iż polityka kontroli narkotyków, powinna być spójna dla wszystkich środków odurzających i powinna uznawać, iż picie alkoholu, czy palenie tytoniu może powodować większe szkody, niż użycie obecnie nielegalnych środków Dlatego Stowarzyszenie dla Racjonalnej i Efektywnej Polityki Narkotykowej KANABA wzywa wszystkich do tygodnia solidarności z użytkownikami narkotyków. Okazją do tego jest organizowana przez międzynarodowe konsorcjum organizacji pozarządowych - XVIII Konferencji Redukcji Szkód w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie szereg oficjalnych i nieoficjalnych satelickich wydarzeń. Więcej o nadchodzących wydarzeniach na drugpolicy.pl

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
oczywiscie! legalne syntetyki, narkotyki wymyslone miesiac czy rok temu powoduja wieksze uzaleznienia i sa bardziej szkodliwe dla zdrowia; no i co? i nic, w ramach tego ze np. tradycyjna marihuana, znana od tysiacleci jest nielegalna to ludzie przerzucaja sie na jej legalne - gorsze odpowiedniki. i rzad nic na to nie poradzi, tak bedzie i tyle.
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Czekałem na to od ponad miesiąca, dużo znajomych opowiadało mi o tym pięknym stanie i chciałem go w końcu doświadczyć. Miało to miejsce na imprezie sylwestrowej 2017/2018. Nastawiłem się bardzo pozytywnie, miałem zarzucić wraz z 5 kumplami, tak też zrobiliśmy. Oczekiwałem niesamowitego uczucia, o którym tyle słyszałem.

Wprowadzenie:

Jestem zwykłym nastolatkiem. Chodzę do technikum mechanicznego. Uczę się nawet dobrze. Nigdy nie sprawiałem żadnych problemów. Jakieś tam doświadczenie z narkotykami miałem, dużo czytałem o MDMA i byłem przygotowany na całego tripa.

T(19:00)

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Miks
  • Pseudoefedryna

Późny wieczór przy komputerze, psychodeliczny nastrój i oczekiwanie na pobudzenie.

Nie zachęcam do powtarzania mojego czynu. Wręcz przeciwnie, odradzam, to może się naprawdę źle skończyć.

 

 

 

O godzinie 18 przyjąłem DXM z Pseudoefedryną, o 20 przyjąłem THC.

Pierwsze efekty nadeszły szybko, tuż po spaleniu (tj. o godzinie 20:15) poczułem lekkie pobudzenie i chęć do słuchania muzyki. Czas mijał strasznie wolno, wydawało mi się że mijają godziny i niedługo będzie rano, lecz w rzeczywistości była 20:30.

 

Godzina 20:45.

  • Grzyby halucynogenne

set: cudowna atmosfera końca wakacji, zostało parę dni, niedługo wszycy mieliśmy się rozjechać do miejsc gdzie studiujemy lub pracujemy, wakacje spędziliśmy bardzo zabawowo i chcieliśmy je mocno i wesoło zakończyć, zjedliśmy małe szatany w dobranym towarzystwie ludzi którzy znają się od lat i zawsze swietnie się rozumieją
  • Kokaina
  • MDMA (Ecstasy)
  • Miks

Spontaniczny wieczór, który miał być codziennym rytuałem palenia po pracy dla relaksu, a przemienił się w wielki wypad w oparach mocno MDMA-owych, połączonych z zwiedzaniem Amsterdamu.

POUCZENIE SERWISU NEUROGROOVE: OBSŁUGIWANIE POJAZDÓW LUB URZĄDZEŃ MECHANICZNYCH W STANIE NIETRZEŹWYM LUB ZMIENIONEJ ŚWIADOMOŚCI JEST SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNYM ZACHOWANIEM, MOGĄCYM SPOWODOWAĆ ŚMIERĆ BĄDŹ KALECTWO POSTRONNYCH OSÓB. JEŚLI COŚ BRAŁEŚ - NIE JEDŹ. JEŚLI PRZEBYWASZ Z OSOBĄ NIETRZEŹWĄ PROWADZĄCĄ LUB PLANUJĄCĄ PROWADZIĆ SAMOCHÓD - POWSTRZYMAJ JĄ, ZANIM NASTĄPI TRAGEDIA 

 

Witamy w Amsterdamie

 

randomness