12 - 19 Maj - Warszawa - Tydzień Solidarności z użytkownikami narkotyków [UPTD]

slu

Odsłony

605

[G2:723 class=left]
Pobierz plakat [polski] [angielski] PRZECIW OPRESJI

Polityki kontroli narkotyków obecnie obowiązujące w większości krajów okazują się nieskuteczne w walce z handlem nielegalnymi narkotykami, a wręcz stymulują jego rozwój. Polityki te są szkodliwe i działają przeciwko najsłabszym ogniwom łańcucha nielegalnych narkotyków, przede wszystkim użytkownikom narkotyków, którym grożą nieproporcjonalnymi negatywnymi konsekwencjami. Naruszają podstawowe prawa człowieka (polityczne, ekonomiczne, kulturowe, zdrowotne itp.). A kryminalizacja i dyskryminacja powodują odrzucenie na margines społeczny konsumentów nielegalnych narkotyków. Jednocześnie obowiązujący system dopuszcza legalną dystrybucję i nie kryminalizuje użytkowników niektórych narkotyków, które powodują znaczne szkody zdrowotne, tyczy się to takich substancji jak alkohol czy nikotyna. Z drugiej strony, setki milionów ludzi na całym świecie są ofiarami polityk narkotykowych. Ludzie są zabijani, torturowani, więzieni, stygmatyzowani, rujnowani za uprawę, handel lub konsumpcje substancji, które towarzyszą ludzkości od tysiącleci. Nawet ci, których intencją jest redukowanie szkód spowodowanych przez narkotyki w oparciu o akceptacje tej konsumpcji - są kryminalizowani w niektórych częściach świata. Wierzymy, iż polityka kontroli narkotyków, powinna być spójna dla wszystkich środków odurzających i powinna uznawać, iż picie alkoholu, czy palenie tytoniu może powodować większe szkody, niż użycie obecnie nielegalnych środków Dlatego Stowarzyszenie dla Racjonalnej i Efektywnej Polityki Narkotykowej KANABA wzywa wszystkich do tygodnia solidarności z użytkownikami narkotyków. Okazją do tego jest organizowana przez międzynarodowe konsorcjum organizacji pozarządowych - XVIII Konferencji Redukcji Szkód w Warszawie. Towarzyszyć jej będzie szereg oficjalnych i nieoficjalnych satelickich wydarzeń. Więcej o nadchodzących wydarzeniach na drugpolicy.pl

Komentarze

Anonim (niezweryfikowany)
oczywiscie! legalne syntetyki, narkotyki wymyslone miesiac czy rok temu powoduja wieksze uzaleznienia i sa bardziej szkodliwe dla zdrowia; no i co? i nic, w ramach tego ze np. tradycyjna marihuana, znana od tysiacleci jest nielegalna to ludzie przerzucaja sie na jej legalne - gorsze odpowiedniki. i rzad nic na to nie poradzi, tak bedzie i tyle.
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Bardzo pozytywny, spokojny bez żadnych strachów i na luzie I NOGA W GIPSIE

Zaprosiłem mojego kumpla Bartka z rana do mnie żeby skonsumować kartony. wstaje 8.30 w chuj poddenerwowany, rutyna co rano i wgl, przychodzi o 9.20. Walim kartony na zdrowie i siadamy na kanapie. Żadnych efektów przez 30 min, przychodzi Krzysiu i pyta się czy cos czujemy, ale nic wyjątkowego może trochę znużenie. Przychodzi kolejny i ostatni trip sitter Dawid. Siedzimy chwile u mnie jeszcze chwile słuchamy muzyki i powoli zbieramy się do wyjścia. Biorę kule i powoli przeskakuje do wyjścia. Umawiam się z mamą ze wrócimy na obiad i w końcu na dworze.

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Bardzo dobry, duża ekscytacja i ciekawość, ale bez niepokoju (ze względu na wcześniejsze doświadczenia psychodeliczne, i wydaje mi się że dosyć dużą samokontrolę). Miejsce podróży wśród natury (choć nie do końca dzikiej, bo był to park), w razie czego przygotowane tripkillery.

Ten tripraport jest opisem mojego pierwszego razu, z własnoręcznie wychodowanymi psilocybe cubensis mckennai. Cała hodowla zajęła jakieś 3 tygodnie, i przebiegła bez większych problemów, toteż gdy ostatni grzybek zrzucił zasnówkę, natychmiast wszystkie ususzyłem, i przygotowałem się do sprawdzenia. Na pierwszy test zaprosiłem dwie osoby, które będę nazywać K i M. Set&Setting: Bardzo pozytywny, zero niepokoju, spora ciekawość.

  • 5-MeO-DMT
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Godziny wieczorne, dom, towarzystwo partnerki, komfort psychiczny, nastawienie ceremonialne.

Przed opisem samego doświadczenia, chciałbym zaznaczyć iż z samą SD łączy mnie pięcio letni transwymiarowy romans, także receptory na salvinorin mam bardzo wyczulone. Miałem również za sobą wiele innych synergicznych doświadczeń.  

Tuż przed wiadomym, przygotowałem dokładnie przestrzeń. W pokoju unosił się wyrazisty zapach palonej białej szałwii, zaś ze strony przygotowanego ołtarza emanowała zielona poświata lampy woskowej. Z głośników wydobywały się eksperymentalne dźwięki COH. 

O—o-o--<Me-dyTac-ja>-->o-o-M

  • Grzyby halucynogenne

Pod koniec kwietnia pojechałam na odludzie-niesamowicie piękna

okolica,las,jezioro,mała plaża.Nie wiedziałam za bardzo,czego się spodziewać,na

wszelki wypadek wzięłam kanapki i soczek Kubuś :).Nastawiłam się głównie na

pływanie i zjednoczenie z wodą,więc rozebrałam się do stroju kapielowego i

położyłam na kocu.Głowę miałam nabitą ostrzeżeniami,ze grzybki to duszki i jak

nie będę ich szanować,to mi wkręcą taką jazdę,że zwariuję.Wzięłam 30,zagryzając

randomness