Zlikwidowana wytwórnia amfetaminy

Portret użytkownika syncro

Policjanci ze śląskiego Centralnego Biura Śledczego wsparci przez krakowskich antyterrorystów zlikwidowali fabrykę amfetaminy i przejęli narkotyki o czarnorynkowej wartości ponad 6 mln zł. W miejscu nielegalnej wytwórni zatrzymali 39-letniego organizatora produkcji i 33-letniego chemika. Ten ostatni niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za podobne przestępstwo.

Pierwsze informacje o działającej na Śląsku wytwórni narkotyków policjanci zdobyli przed kilkoma miesiącami. Kolejne działania doprowadziły do ustalenia organizatorów i lokalizacji nielegalnego laboratorium. Jak się okazało, linia do produkcji narkotyku została uruchomiona w jednorodzinnym budynku w Ornontowicach, który sprawiał wrażenie opuszczonego.

W czasie akcji przeprowadzonej przez policjantów CBŚ ze wsparciem krakowskich antyterrorystów zatrzymano dwóch mężczyzn: 39-letniego organizatora produkcji i 33-letniego chemika, mieszkańców Katowic. Na miejscu policjanci zastali pracujące pełną parą urządzenia do wytwarzania amfetaminy. Zabezpieczyli 10 kg czystej postaci, jeszcze wilgotnego narkotyku (po dodaniu wypełniacza można z tej ilości uzyskać ok. 30 kg amfetaminy do sprzedaży) i 5 litrów amfetaminy w płynie. Z tej ilości można było spreparować ponad 300 tys. działek dilerskich. Oprócz tego policjanci zabezpieczyli kilkaset kilogramów chemikaliów służących do produkcji: prekursorów (w tym BMK), rozpuszczalników i wypełniaczy.

Zatrzymany 33-letni chemik był już znany policji – niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał kilkuletni wyrok za produkcję narkotyków na Podbeskidziu.

Niepozorny z wyglądu budynek nielegalnej wytwórni był wewnątrz specjalnie przystosowany do produkcji amfetaminy – m.in. zainstalowano zamknięty obieg wody, przekuto stropy dla łatwiejszego montażu linii produkcyjnej i przystosowano instalację elektryczną.

O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje dzisiaj prokurator i sąd. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

policja.pl

Na stronie policji można obejrzeć film z opisanej akcji.

Odpowiedzi

" Na miejscu policjanci

" Na miejscu policjanci zastali pracujące pełną parą urządzenia do wytwarzania amfetaminy. "

Pełna parą to robiły nosy tych policjantów. Ale tak pozatym to dobrze! Niech producenici wreszcie się przerzuca na MDMA. Ryzyko takie same, ale dochód chyba większy.

3 miliony mieszkań....

"300 tysięcy działek dilerskich" z 30 kilogramów czyli jedna "działka dilerska" to 0,1 g <- buahahaha, może jeszcze "rozdawali pod szkołami pierwszą działkę za darmo" buahaahaha no nie moge :__))))))

3 miliony mieszkań....

"300 tysięcy działek dilerskich" z 30 kilogramów czyli jedna "działka dilerska" to 0,1 g - buahahaha, może jeszcze "rozdawali pod szkołami pierwszą działkę za darmo" buahaahaha no nie moge :__))))))

"Zabezpieczyli 10 kg czystej

"Zabezpieczyli 10 kg czystej postaci, jeszcze wilgotnego narkotyku (po dodaniu wypełniacza można z tej ilości uzyskać ok. 30 kg amfetaminy do sprzedaży) i 5 litrów amfetaminy w płynie. Z tej ilości można było spreparować ponad 300 tys. działek dilerskich."

wydaje mi sie ze sie troche czepiacie 30kg z 10kg brzmi rozsadnie bo podobno czystej fety jest zazwyczaj 30% w tym co sie kupuje do tego 5l alfetaminy w plycie czyli moglo to byc freebase mi sie wydaje a z tego sam nie wiem ile mozna uzyskac ale napewno wiecej po otrzymaniu z tego soli a po zmieszaniu tego z wypelniaczem jeszcze 3 razy wiecej. do tego dzialka dilerska moze byc naprawde rozna moze sa gdzies ludzie ktozy kupuja po 2-4 setki...

Ja 10 kg to nie 30 kg nie

Ja 10 kg to nie 30 kg nie dorabiajcie sobie wagi policyjne smiecie

pff

"(po dodaniu wypełniacza można z tej ilości uzyskać ok. 30 kg amfetaminy do sprzedaży)"

Można to nawet zrobić i 100kg, zależy jak się liczy.
"Policyjna matematyka"..? ; )

to fakt

Portret użytkownika unknown

przy użyciu wypełniacza w postaci papki public relations, można z milicji zrobić policję

2 + 2 = 15...

Mozna tez zrobic 800 tysiecy 'porcji dilerskich najwyzszej jakosci narkotyku o czarnorynkowej wartosci trzech i pol miliona zlotych' buahaha :))

hehehe wy sobie sprawy nie

hehehe wy sobie sprawy nie zdajecie ze jakby ktos wam dal czysta fete bez wypelniacza to byscie sie nia pozabijali. az zal d...e sciska jak widze wasza glupote czasem. uczepiacie sie juz niektorych zeczy tylko zeby sie uczepiac "bo dane od psow" taki bunt niepelnosprawnego nastolatka ktorego dzielnicowy pierdolnol pala za rozbicie szyby w sklepie i teraz cala policja to jego najwiekszy wrog

p...ćie Hipolicie

Nie chodzi o czepianie sie, tylko o z gruntu zalosne przypisywanie sobie zaslug ponad miare przez naszych dzielnych policjantow. Beda teraz trabic we wszystkich mediach ile to ton smiercionosnych narkotykow przechwycili i ile to milionow zlotych byly te narkotyki warte... zal

Wspanialy sukces panowie, zasluzyliscie na medal albo i dwa! ... :/