REKLAMA

Uzależnienie, choroby spowodowane narkotykami, bezpieczeństwo ich stosowania oraz wykorzystanie ich w medycynie
Strona 1 z 1

Przeterminowane leki

przez Boyka 14 lis 2011, o 17:32

Witam. Pytałem o tym w dziale benzodiazepiny/barbiturany, lecz polecono mi spytać w dziale Zdrowie. Otóż, posiadam kilka ampułek Pabialgin (allobarbital + aminofenazon) 2ml do wstrzykiwań. Nie wiem, po jakim czasie rozkładają się te związki, lek był zakupiony na pewno ponad 15 lat temu, ale raczej mniej niż 20. Czy bezpieczne byłoby wypicie tych ampułek? Obiecałem sobie, że I.V nigdy niczego nie podam i twardo trzymam się tej zasady. Wiem, że aminofenazon jest toksyczny, gdy jest podawany w większych ilościach przez długi czas. Barbiturany to chyba mocne związki, więc pewnie wytrzymałoby te 15 lat, choćby ze względu, że ciągle są w oryginalnej ampułce Polfy WZF. Bardziej boję się o aminofenazon, ponieważ jego toksyczność mogłaby wzrosnąć. Tu nasuwa się pytanie: Jak bardzo wytrzymałe są te związki? Proszę o odpowiedź jakiegoś chemika, który przeanalizowałby wzory strukturalne tych związków i doszedł, czy są trwałe. W Internecie praktycznie (niestety) nie ma informacji o ampułkach z Pabialginą, za to roi się od tabletek.

AMINOFENAZON
Obrazek

ALLOBARBITAL
Obrazek

Źródła obrazków: http://pl.wikipedia.org

P.S.: Wzory barbi wyglądają jak ludziki %-D %-D %-D

Jajka %-D

Strona 1 z 1
Skocz do

Moderator: Wszyscy moderatorzy

REKLAMA

REKLAMA