Narkotyki biorą i sprzedają nastolatki

Trzech osiemnastolatków i 39-letni mężczyzna trafili do aresztu pod zarzutem handlu narkotykami. Ich "klientami" byli uczniowie gdańskich szkół średnich. - Handlują i biorą coraz młodsi - alarmuje policja

Anonim

Kategorie

Źródło

Gazeta Wyborcza

Odsłony

2457

Na początku listopada na gdańskim Suchaninie napadnięto z nożem na przechodnia. Kiedy policjanci obserwowali podejrzewanego o to młodego mężczyznę, zauważyli, że w jego mieszkaniu odbywają się narkotykowe imprezy. Wśród bywalców byli trzej 18-latkowie: Łukasz B., Jakub Ch. i Filip L. (dwaj pierwsi uczą się w liceach ogólnokształcących, trzeci jest uczniem technikum mechanicznego). Policjanci ustalili, że to oni dostarczają na imprezy haszysz, amfetaminę i ekstazy, oraz że rozprowadzają narkotyki w gdańskich szkołach. Zatrzymali także 39-letniego Pawła N. pseudonim "Grzywka", który - według ustaleń funkcjonariuszy - dostarczał młodym dilerom towar, a także obserwowanego mężczyznę (za rozbój).

- Prowadzone jest teraz śledztwo, które ma ustalić pochodzenie narkotyków, bo wiadomo, że żaden z zatrzymanych ich nie produkował - mówi rzecznik gdańskiej policji Danuta Wołk-Karaczewska.

Policjanci z wydziału ds. narkotyków zidentyfikowali też kilkanaście osób, które kupowały haszysz od aresztowanych mężczyzn. To głównie uczniowie i uczennice szkół średnich - mają od 15 do 18 lat. Większość pochodzi z normalnych rodzin - uczą się dobrze, nie wchodzili w konflikt z prawem.

- Bo problem narkotyków dotyka już wszystkich środowisk i coraz młodszych ludzi - dodają policjanci. - Niestety, rodzice dowiadują się o wszystkim jako ostatni, gdy już jest za późno. Niektórzy nie wiedzą, jak się zachować w takiej sytuacji. Np. matka przesłuchiwanej wczoraj dziewczyny wywołała na komisariacie awanturę. Krzyczała, że jej dziecko pochodzi z wyjątkowo porządnej rodziny, więc nie ma z narkotykami nic wspólnego.

Za handel narkotykami grozi do 10 lat więzienia. Za samo ich posiadanie - od roku do lat trzech lat.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

prawy i sprawiedliwy (niezweryfikowany)

Ale dzielna ta nasza policja!! <br>łaaał :)))
;) (niezweryfikowany)

&quot;WSZYSTKICH NUDZI <br>TA SAMA STARA ŚPIEWKA!!!! &quot; <br>ale już jest za późno panowie policjanci, psychologowie i inni tacy tam. <br> &quot;UMIERA TA KRAINA <br>TEGO NIKT JUŻ NIE POWSTRZYMA!!! &quot;
sm0ker (niezweryfikowany)

HANDLUJE I BIERZE POLICJA - alarmuje sm0ker
adolf (niezweryfikowany)

narkotyki są takie trendy, że aż mam ochote spróbować. - nie wykluczam że nie spróbuje, bo w piątek imprezka.
Kapitan PLaneta (niezweryfikowany)

&quot;Ona jest z porządnego domu !!! Ona nic nie ma wspólnego z NARKO TYKAMI !!! &quot; Srutututu... Może by tak policjanci jeżdżąc po szkołach mówili jak na prawdę działa marihuana. Co powoduje czego nie, i w jaki sposób może pomagać, a w jaki szkodzić. No i dlaczego sami palą :] Świnie zakłamane. Jak tu szanować policję ? Rząd ? Polityków... Od lat wszystkich trzymają za mordy i nie mają zamiaru popuścić. Dlaczego ? Bo liczą się wpływy, władza i pieniądze. Pieprzona średniowieczna mentalność.
fao (niezweryfikowany)

&quot;WSZYSTKICH NUDZI <br>TA SAMA STARA ŚPIEWKA!!!! &quot; <br>ale już jest za późno panowie policjanci, psychologowie i inni tacy tam. <br> &quot;UMIERA TA KRAINA <br>TEGO NIKT JUŻ NIE POWSTRZYMA!!! &quot;
psyke (niezweryfikowany)

rzygac sie chce od podejscia spoleczenstwa do narkotykow. wreszcie nalezy nadac temu pojeciu adekwatne znaczenie. alkohol, srodki usypiajace naszych babc, psychotropy - to wszystko wpieprza spora czesc spoleczenstwa i jakos ludziom nie przeszkdza ze to drugi. ludzie nie potrafia myslec, czy chocby sprobowac trawki nim zaczna wygadywac nieprawdopodobne historie o dzialaniu drugow. nadchodzi rewolucja... <br>powoli...
fao (niezweryfikowany)

rzygac sie chce od podejscia spoleczenstwa do narkotykow. wreszcie nalezy nadac temu pojeciu adekwatne znaczenie. alkohol, srodki usypiajace naszych babc, psychotropy - to wszystko wpieprza spora czesc spoleczenstwa i jakos ludziom nie przeszkdza ze to drugi. ludzie nie potrafia myslec, czy chocby sprobowac trawki nim zaczna wygadywac nieprawdopodobne historie o dzialaniu drugow. nadchodzi rewolucja... <br>powoli...
Agnieszka (niezweryfikowany)

narkotyki są takie trendy, że aż mam ochote spróbować. - nie wykluczam że nie spróbuje, bo w piątek imprezka.
kasjer (niezweryfikowany)

narkotyki są takie trendy, że aż mam ochote spróbować. - nie wykluczam że nie spróbuje, bo w piątek imprezka.
Agnieszka (niezweryfikowany)

narkotyki są takie trendy, że aż mam ochote spróbować. - nie wykluczam że nie spróbuje, bo w piątek imprezka.
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Katastrofa
  • Marihuana
  • Marihuana

nastawiałem sie do tego kilka dni, sam dzień podróży nie był jeden z najlepszych, od samego rana chodziem zdenerwowany, kumple tylko czekali żeby wypić makumbe i czekać.

Do dnia spożycia magicznego płynu "kakało" przygotowywalismy się kilka dni, musielismy zorganizować kilka namiotów żeby móc później iść spać spokojnie, nie ze strachem przypału. Wszystko działo się w poniedziałek, ale opiszę tagże dzień wcześniej.

  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji:



Bromowodorek Dekstrometorfanu



Specyfik:



Acodin w tabletkach 30x15 mg



Dawka całkowita:



450 mg na 79 kg masy ciała



Poziom doświadczenia użytkownika:



MJ, Amfetamina, Extasy, LSD, Bezydamina (Tantum Rosa)



Stan umyslu:


  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

cisza i spokój

W poprzednim TR pisałem o tym, że Tramal na mnie w ogóle nie działa. Nie poddawałem się i próbowałem dalej. Zjadłem do końca opakowanie 50 tabsów po 100 mg w odstępie około 3 tygodni. Coraz częściej zaczyałem odczuwać pozytywne sprawy związane z tym specyfikiem. Raz nawet miałem bardzo silną fazę po wzięciu zaledwie 300 mg. Dziś stwierdzam, że tramal daje odseparowanie od problemów, znieczulenie myślowe, obojętność, która tak mi jest potrzebna.

 

Przebieg dnia dzisiejszego:

 

17.00. Pogryzłem 400 mg tramalu retard i popiłem piwem.

 

  • Pridinol


Substancja: Pridinol, metanosulfonian pridinolu

Lek: Polmesilat

Dawka: różne, od 8 do 32mg

Kiedy?: październik 2005

Doświadczenie: MJ, amfetamina, efedryna, DXM, benzydamina, aviomarin, allobarbital, kodeina, tramadol, clonazepam, butaprem, zolpidem, MDMA, Salvia Divinorum, Kanna i parę innych.



Notatka z pamiętnika: