Psychoaktywny powój

Ogólne informacje na temat powoju. Nasiona tej rośliny zawierają LSA - krewnego LSD-25 i jak do tej pory są legalnie dostępne na polskim rynku.

Informacje ogólne i uprawaRząd: Rurkokwiatowce (Tubiflorae)
Rodzina: Powojowate (Convolvulaceae)

Rośliny roczne lub trwałe, o łodygach wijących się, rzadziej wzniesionych, liściach skrętoległych, całobrzegich, dłoniastodzielnych lub pierzastodzielnych, kwiatach lejkowatych, osadzonych zazwyczaj pojedynczo w kątach liści, niekiedy zebranych w szcytowe wiechowate kwiatostany. Znanych jest przeszło 400 gatunów, rosnących w cieplejszym klimacie Azji i Ameryki. Roślinę tę można zastosować do osłaniania ogrodzeń i balkonów.
Powój rozmnaża się z nasion wysiewanych wprost do gruntu w kwietniu lub maju, co 30x20-40 cm. Aby rośliny kwitły wcześniej, nasiona wysiewa się do doniczek, a następnie siewki pikuje się również do doniczek. Na miejsce stałe wysadza się rozsadę w drugiej połowie maja.

Wilec purpurowy /powój pnący/ Ipomoea purpurea /syn. Convolvulus purpureus, Ipomoea hirsutula, Pharbitis purpurea/ - roślina jednoroczna, w stanie naturalnym występuje w Ameryce Środkowej i Południowej. Wijące się pędy rozgałęziają się tuż nad ziemią i wyrastają do długości około 2,5-3,5 m. Liście sercowate, trójklapowe, wraz z pędami szorstkowo owłosione. Kwiaty osadzone na długich szypułkach, duże, lejkowate, purpurowo-fioletowe. Na koronie kwiatu są wyraźne widoczne inaczej zabarwione regularne smugi lub narys, prześwitujący ze spodniej strony płatków. Kwiaty otwarte krótko - w dni słoneczne tylko do godziny 10-11 rano, w dni pochmurne najwyżej do godziny 14, a następnie wieczorem. Kwitnie od połowy lipca do jesieni.

Zródło: http://fanthom.math.put.poznan.pl/~slawek/

Nasiona powoju zawieraja znikome ilosci LSA - substancji podobnej w działaniu do LSD-25.

Substancja psychoaktywna zawarta w nasionach powoju

Nazwa: LSA
Nazwa chemiczna: 9,10-Didehydro-6-methylergoline-8ß-carboxamide
Inne nazwy chemiczne: D-lysergic acid amide; ergine, LA-111
Wzór: C16H17N3O3
Masa czasteczkowa: 267.33
Zródło: The Merck Manual

Nasiona dostępne na polskim rynku

Powój pnacy "Clark`s Blue"

Producent: Topstar (dystrybutor Floraland - Legionowo)

Ilosć nasion w opakowaniu: 2g

Cena: 1-2 zł (2001r.)

Powój pnacy "Bleu d`Azur"

Producent: "Asteria"

Ilosć nasion w opakowaniu: 1g

Cena: 2.5 pln (2000 r.)

Wilec purpurowy

Producent: "Rekwiat"

Ilosć nasion w opakowaniu: 3g

Cena: 1.3 pln (2001 r.)

Wilec błękitny

Producent: "Plantania"

Ilosć nasion w opakowaniu: 1,5g

Cena: 2.3 pln (2001 r.)

Heavenly blue

Producent: "Semenarna(?)"

Ilosć nasion w opakowaniu: 3g

Cena: 1.58 pln (2001 r.)

Wilec mieszany

Producent: Ożarów Mazowiecki

Uwaga: Nasiona nie działaja psychoaktywnie!

Nasiona - dawkowanie

Moc działania Ilosć nasion Waga nasion
Lekko 50-100 nasion 1,5-3 g
Srednio 100-250 nasion 3-6 g
Mocno 250-400 nasion 6-10 g
Bardzo mocno powyżej 400 nasion powyżej 10

Ekstrakcja LSA z nasion

Uwaga:

Otrzymaliśmy ostatnio maila o następującej treści:

Chciałbym Wam zwrócić uwagę, że podawany przez Was przepis dotyczący ekstrakcji LSA z powoju (...) jest nieaktywny. Robiłem przez ostatnie 2 tygodnie eksperymenty z 5 rodzajami nasion. Ustaliłem dawkę 500 nasion. Ekstrakcji dokonywałem zgodnie z przepisem. Nie działa. Powinniście usunąć tę podstronkę, bo wprowadzacie ludzi w błąd.

Nie gwarantujemy więc, ze przepis zadziała prawidłowo. Kto chce, niech próbuje. Będziemy wdzięczni za dalsze relacje.

A oto i sam przepis:

  • Odmierzoną ilość nasion przemywamy dokładnie ciepłą wodą (nie obawiajmy się, LSA siedzi sobie głęboko pod grubą łupinką), gdyż niektóre nasiona mogą być zaprawiane środkami grzybobójczymi.
  • Suszymy nasiona, po czym mielimy je w młynku do kawy na drobny proszek.
  • Zalewamy "nasiona" benzyną ekstrakcyjną (nie używać zwykłej benzyny!!!) - ok. 360-500 ml benzyny na 500 nasion. Silnie mieszamy i pozostawiamy mieszaninę na ok. 20 minut (w tym czasie też można mieszać - nawet jest to wskazane). Dzięki temu zabiegowi pozbędziemy się tłuszczy i innych niepotrzebnych związków zawartych w nasionach.
  • Przesączamy mieszaninę przez sączek z bibuły filtracyjnej (ew. waty). Po przesączeniu powinniśmy otrzymać klarowną ciecz (benzynę), której się pozbywamy (nie wylewać do zlewu!) i "nasiona".
  • "Nasiona" suszymy, a następnie zalewamy alkoholem etylowym (łyżkę spirytusu na 30-50 nasion. można oczywiście więcej jak ktoś lubi...). Alkohol etylowy "zabiera" z nasion LSA.
  • Pozostawiamy mieszaninę w szczelnym słoiku na kilka dni wstrząsając od czasu do czasu.
  • Odsączamy alkohol i... spożywamy go.
  • Odlatujemy... ;-)

Oczywiscie nasiona można spożyć "normalnie", po zmieleniu ich w młynku do kawy, jednak smak jest tak obrzydliwy, że większosć używkowników zabierze się za ekstrakcję.

Efekty zazwyczaj pojawiaja sie po max 4 i trwaja od 4 do 8 godzin.

Uwaga: Po spożyciu nasion moga wystapić mdłosci, wymioty, zaburzenia równonwagi (alkohol), zakrzywienie rzeczywistosci, spotkanie z Bogiem, rozmowy z drzewami, itp...

Zebrane i opracowane przez redakcję HyperReal.Info

Odpowiedzi

kazio skad miales nasiona i jaki gatunek?

wilec mmmmm..;)

ja wam powiem jak to jest (przynajmniej z rekwiatem).
Próbowałem juz 3 razy (po ok 400,150, 200 sztuk)- no i mówie wam psychodeliczna pychota! Kwassów juz na miescie od dawna dobrych nie ma a przezycia wywolane LSA sa bardzo podobne - kto kwasił ten wie o jakie cuda chodzi, wiec tu sie nie bede rozpisywal na ten temat.
Ważne jest to ze na 1000% nasiona rekwiatu dzialaja!!! (choc coraz ciezej je dostac)
Niestety za kazdym razem jadlem je tylko umyte i zmielone (tzn pilem) i problemy żąłodkowe pojawialy sie zawsze (rozwolnienie,biegunka), które dało sie opanowac za pomoca np Toninalu (czy jakos tak - na sraczkei zatrucia:)
W porównaniu z tym co pokazało mi 400 nasionek te problemy to maly pryszcz:)

Teraz robie ekstrakcje ale

UWAGA!!!!!!!!

wg przepisu z oryginalnej stronki po angielsku której adres znajdziecie gdzies tu wyzej....
Mam nadzieje ze sie uda i zostanie juz tylko sama przyjemnosc z LSA!!!!!! :)))
Pozdrawiam

GRONO

Jesli chodzi o nsiona firmy grono to zżarłem 4 paczki i po mniej wiecej 0,5h do godziny weszła euforia i pobudzenie psychofizyczne.
Żadnych rewelacji nie było chociaz ten stan byl calkiem mily ale stanowczo za słaby. Żadnych bólów brzucha ani innych problemów z żołądkiem nie było. Nasiona umyłem w bardzo ciepłej wodzie (może tu skopałem i wytraciłem LSA) zmieliłem i wymieszane z cherbata wypiłem smak całkiem spoko nic tam strasznego. Wyslalem maila do tej firmy z zapytaniem czy pryskaja czyms nasiona jakas chemia grzybobojcza czy cos to odpowiedzieli ze NIE SA ZAPRAWIANE ZADNYMI SRODKAMI CHEMICZNYMI (ale kto to wie w sumie moze specjalnie w c...a wala zeby sie sprzedawalo bo wiedza ocb czy cos:D).
W kazdym razie nastepnym razem sprobuje bez mycia i wiecej i sie okaze

mam takie pytanie... czy

mam takie pytanie... czy bezpieczne i skuteczne jest jedzenie nasion z krzaka a nie ze sklepu?? bo u mnie tego full rośnie wszedzie i torebki z nasionami juz zaczęły sie tworzyć więc za jakiś czas będzie...

prosze o odpowiedz...

i co?

Jest już w końcu przpeis na udaną i sprawdzoną ekstrakcje lsa z powojów?

Ekstrakcja

Ja poleciłbym wam taki sposób:

 

1. Opłukujemy nasiona wodą i suszymy.

2. Odmierzoną ilość nasion mielimy w młynku do kawy lub pieprzu.

3. Wsypujemy proszek do szklanki i zalewamy alkoholem etylowym (nie wiem dokładnie ile - na OKO).

4. Odstawiamy na godzin kilka.

5. Wuala! Pijemy i cieszymy się jazdą.

http://www.swistak.pl/aukcje/1633382.html

chyba zakupie powyżej, zdam relacje na pewno

lipa!!!

Ten powój nie działa! Zrobiłem ekstrakcje według przepisu z 10 torebek rekwiata i podzieliłem na 5 porcji no i figa z makiem pasternakiem-nic nie czuć a poza tym odbija się bęzyną :((

http://kalmar.bazarek.pl/opis.php/tid,65331/sprawdzal to ktos?

farmazon!!!!!!!!!!!!!!!

powuj to farmazon. chłopy ze sztaby antynarkotykowego cbs piszą te komentarze na o fazach jak im sie nudzi na śniadaniu i polewają z żygających pseudo cpunów.takie są fakty.nie jedzcie tego.