Groźny nowy sposób przyjmowania alkoholu

Nowe urządzenie do wdychania oparów alkoholu, instalowane w brytyjskich barach, zdaniem specjalistów zwiększa ryzyko uszkodzenia mózgu

Anonim

Kategorie

Źródło

BBC

Odsłony

5898

Pierwszym barem na Wyspach Brytyjskich, w którym zainstalowano urządzenie (pomysłu Dominica Simlera z Londynu) jest "Il Bordello" w Bristolu.

Aparat kosztuje 1500 funtów i sprzedano go już 50 sztuk.

Według wynalazcy wdychanie alkoholu zmniejsza skutki kaca i jest mniej "widoczne" dla policyjnego balonika.

Zdaniem prof. Olivera Jamesa, klinicysty z Newcastle University, przyrząd nie tylko pozwala się szybko upijać, ale także zwiększa niebezpieczeństwo uszkodzenia mózgu i rozwoju demencji.

Brytyjscy komentatorzy nic nie wspominają o niebezpieczeństwie eksplozji czy pożaru związanym z wdychaniem wysokoprocentowego alkoholu w otoczeniu palaczy i urządzeń elektrycznych.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

.chudy. (niezweryfikowany)

ciekawe czy do PL to dojdzie ?
vel (niezweryfikowany)

heh a myslalem ze tylko polacy sa wynalazcami w tej dziedzinie ^^
KRET (niezweryfikowany)

wystarczy lac wode na kamienie w saunie. Byle ostrożnie. Pwenie dziala na tej samej zasadzie
Dtox (niezweryfikowany)

heh a myslalem ze tylko polacy sa wynalazcami w tej dziedzinie ^^
humanoid (niezweryfikowany)

ROTFL <br> <br>IMO sam fakt picia to podstawa , <br> <br>to tak jak robienie tatuazy za pomoca pistoletu...
abbe (niezweryfikowany)

Ten wynalazca MUSI mieć w sobie chociaż trochę polskiej krwi.... Albo był w porzednim wcieleniu Polakiem!!
Gordon (niezweryfikowany)

dobry sposób mieli tez majowie czy aztecy <br> <br>przyjmowali alkohol w formie lewatywy :] <br> <br>
dec (niezweryfikowany)

..nie eksploduje <br>..nie szkodzi na mózg <br>..nie zdradzi na baloniku policyjnym :D (chyba ze ktos wdechnie z balonika) <br>..nie wyrucha ci czaszki zostawiajac kaca <br>..NIE JEST JESZCZE KURWA LEGALNE?
grubythc (niezweryfikowany)

Minister zdrrowia walczy o zalegalizowanie Zioła .. Może będzie mozna miec przy sobie 1 g.. wtym roku o 50tys wzrosla ilosc os.. Karanych za posiadanie niz 5 lat temu..
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-HO-MET

Nastrój świetny, piękna pogoda, natura, przyroda, spokojne miejsce,. Idealny moment na psychodeliki.

To moje drugie podejście do 4-HO-MET i do pisania tripraportu o tej substancji. Nie byłam szczególnie zachwycona pierwszym zażyciem, było to 25 mg, ale sytuację zapamiętam jako rzecz przyjemną i miłą. Tyle, że nie tak głęboką jak po LSD.  Bardzo dużo radości, śmiechu, jak po gandzi, ale troszkę bardziej duchowo-energetyczne doznanie.

To było w marcu. Od tamtej pory prócz marihuany i raz amfetaminy nie było nic, aż znalazł się dostęp do 4-HO-MET. Zakupiłam od razu 250 mg, na pół z współlokatorką. Konsystenacja mąki, tak zwany fumaran, czyli biały, drobny pyłek/proszek. 

  • Inhalanty

nazwa substancji: benzyna lekarska





poziom doswiadczenia: thc, #, xtc, lsa, dxm, benzydamina I

wiele innych...







metoda zazycia: kiranie ze szmaty





set & setting: moja piwnica, chec sklimacenia sie czymkolwiek.




  • Lorazepam
  • Mefedron
  • Mieszanki "ziołowe"
  • Tramadol
  • Uzależnienie

wolny dzień spędzany w pustym domu, dobry humor, parodniowy ciąg na mefie. Dostępne wszelkie gatunki muzyki.

Bohaterowie: Cichy Bob, Kucharz i chwilowo dziewczyna Cichego.

Substancje: Mefedron: 930 MG, Tramal: 200 MG, PineApple Express: 500MG, Noctofer - 2 MG, 1 pigułka Amph-I-Bia ***

WPROWADZENIE:
TripRaport ten zrodził się z postu w wątku "Tu nawijasz!", po prostu zmefiony miałem ochotę go napisać. Więc jest.

  • 4-ACO-DMT
  • AMT

Set % setting:

1. Pokój kolegi w akademiku

2. Warszawskie śródmieście

3. U drugiego kolegi w domu

Dawka:

1. Około 35mg (do 45mg max) AMT

2. Ciągle dorzucane, łącznie około 50mg (do 70mg max) 4-AcO-DMT

O mnie:

1. 21 lat

2. 85kg

Doświadczenie:

1. Dream root, Gałka, Alkohol, Mj, Benzydamina, DXM, "BXM", 2C-E, AMT, DPT, 4-AcO-DMT, 4-HO-MET (plus od chuja stymulantów ale to tutaj nie ważne).