Konopie indyjskie łagodzą ból

W 36 szpitalach w Wielkiej Brytanii rozpoczyna się eksperyment, mający wykazać, czy konopie indyjskie posiadają właściwości przeciwbólowe.

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP, mat

Odsłony

4471

W 36 szpitalach w Wielkiej Brytanii rozpoczyna się eksperyment, mający wykazać, czy konopie indyjskie (haszysz, marihuana) posiadają właściwości przeciwbólowe - poinformowała Anita Holdcroft z londyńskiego Imperial College, która kieruje tymi badaniami.

Około 400 pacjentów, podzielonych na trzy grupy kontrolne, będzie po operacjach otrzymywać kapsułki z ekstraktem konopi indyjskich, bądź zwykłe środki przeciwbólowe albo placebo.

Naukowcy przypuszczają, że konopie indyjskie mogą się też okazać skuteczne w usuwaniu skutków ubocznych chemioterapii. Rozważa się również ich stosowanie w leczeniu alkoholizmu i bezsenności, a także - jako środka wspomagającego - w leczeniu chorób Parkinsona i Alzheimera, ale będzie to wymagać odrębnych badań klinicznych.

podrzucił: narko

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

chil[u]m (niezweryfikowany)

.. to zmora. <br>Wiem coś o tym. <br>Dzięki ziołom mogę spać nawet cztery do piciu godzin. <br>Wierzę,że w końcu Świat przekona się do ziooł,a ludzie usłyszą prawdę. <br> <br>Pompatycznie,ale szczerze. <br> <br>STOP WAR on DRUGS
thc (niezweryfikowany)

konopia indyjska powinna być zalegalizowana na całym świecie,ludzie powinni to palić gramami dziennie by byli zdrowi.
zek (niezweryfikowany)

ale czy te kapsulki beda tak dzialac jak po paleniu? bo moga nie posiadac tych wlasciwosci przeciwbólowych, a przy pacjetach ktorzy nie moga nic polknac bo zaraz to zwrocą to najlepiej probowac w postaci palenia
compound (niezweryfikowany)

W końcu postanowili na własnej skórze sprawdzić właściwości lecznicze konopii. Bardzo mnie ten fakt cieszy :) <br> <br>Pozdrawiam - Ufos.
Pomruk (niezweryfikowany)

marihuana w postaci malych kolorowych pigulek... marzenia jednak czasem sie spelniaja ;-).
FruvaQ (niezweryfikowany)

Marihuana nie dziala przeciwbolowo chyba ze ma sie SM. Dziala nasennie i przeciwwymiotnie - i to bardzo silnie.
macthc (niezweryfikowany)

W końcu postanowili na własnej skórze sprawdzić właściwości lecznicze konopii. Bardzo mnie ten fakt cieszy :) <br> <br>Pozdrawiam - Ufos.
FruvaQ (niezweryfikowany)

chyba tam bylo jakies losowanie, w każdym razie trzymam kciuki za pomyslne zakończenie experymentu
indyscientist (niezweryfikowany)

chyba tam bylo jakies losowanie, w każdym razie trzymam kciuki za pomyslne zakończenie experymentu
ufos (niezweryfikowany)

W końcu postanowili na własnej skórze sprawdzić właściwości lecznicze konopii. Bardzo mnie ten fakt cieszy :) <br> <br>Pozdrawiam - Ufos.
triple og (niezweryfikowany)

chyba tam bylo jakies losowanie, w każdym razie trzymam kciuki za pomyslne zakończenie experymentu
alleycat (niezweryfikowany)

chyba tam bylo jakies losowanie, w każdym razie trzymam kciuki za pomyslne zakończenie experymentu
thc (niezweryfikowany)

konopia indyjska powinna być zalegalizowana na całym świecie,ludzie powinni to palić gramami dziennie by byli zdrowi.
Gandziamen (niezweryfikowany)

konopia indyjska powinna być zalegalizowana na całym świecie,ludzie powinni to palić gramami dziennie by byli zdrowi.
mlody (niezweryfikowany)

slyszeliscie zeby kos umarl po alkockolu?a slyszeliscie zeby ktos umarl po nikotynie?ato sa srodki zalegalizowane.a slyszeliscie zeby ktos umarl po marichusnie.i dlatego jestem za legalizacja <br>
ULKA (niezweryfikowany)

MIĘTA BO TAK MÓWIMY U NAS NA GANDZIE, TO SPOOKO SPRAWA, PALĘ BO LUBIĘ !!! <br>MARICHUAŃCZYCY KTO WAS ZLICZY!!!
stachuchester (niezweryfikowany)

elo elo ziomki !!siascie w koło przyjaciele i zapalcie ziele !!!!wszyscy palą młodzi i starzy !!!!
Blantcorano (niezweryfikowany)

Po dobrym paleniu nauka idzie duzo lepiej a przy tym masz niezle jazdy. Walic tych ktorzy nie pala
xxxx (niezweryfikowany)

czy ktos ma pomysl jak przemycic marihuane z holandii??
konopa (niezweryfikowany)

NA ból głowy dobrze działa :D!!!!!!!!
KiMEK (niezweryfikowany)

NA ból głowy dobrze działa :D!!!!!!!!
czadzik (niezweryfikowany)

Ja tez pale i czuje si z tym dobrze niewstydze sie tego.Wszyscy palacze ZA OJCZYZNE, ZA NASZ KRAJ 3 RAZY ZIT CHAJ,ZIT CHAJ,ZIT CHAJ Jak to muwia 1 mach jesttem w snach
czadzik (niezweryfikowany)

Kopce z ziomalami,oni są qul Mr.krecik (lesiu) Mr.ciasteczko (dziku) i ja Mr.szakal (czadzik) o sorki jeszcze Mr.ślepy kret (alien) <br> --==PALISZ ZIOŁO JEST WESOŁO==-- <br> PS.palcie to!!! <br>
zombal (niezweryfikowany)

Mam torbe pełnom ziaren ale niemylcie tego z towarem bo to podlewasz wokalem a owocuje tekstem:)
czadzik (niezweryfikowany)

ale dropsiki i baka to dopiero jest draka hehehe!!! dobrze o tym wiecie
czadzik (niezweryfikowany)

ja tez jestem za legalizacją thc
czadzik (niezweryfikowany)

Mam torbe pełnom ziaren ale niemylcie tego z towarem bo to podlewasz wokalem a owocuje tekstem:)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Po powrocie do domu przez pół dnia bolała mnie głowa, licząc na to, że sam ból przejdzie, do wieczora nie robiłem z nim nic, dopiero półtorej godziny przed zażyciem DXM postanowiłem władować w siebie paracetamol (2 tabletki 500mg) i wypić słabą kawę, była to gdzieś prawie 22:00, humor zaczął dopisywać, bo nic mnie nie bolało, byłem odprężony, gotowy na tripa, wszystko działo się w moim pokoju, większość tego co się działo pisałem na komputerze, żeby mieć ogólnie rozpisane, jednak na czas podróży na łóżku stwierdziłem, że nie będę z niego wstawał i powołam się na swoją pamięć.

Czas zacząć od godziny zażycia, zacząłem od 23:12, co 5 minut miało być po jednym listku (10 tabletek), jednak czasem zapomniałem i ogólnie 2 listki wziąłem w odstępach 10 minutowych, warto dodać, iż po dawce 450mg (jedna paczka) zrobiłem sobie 15 minut przerwy, ostatni listek zażyłem o 00:05, za godzinę zero przyjmuję sobie 00:13, wtedy zaczynałem czuć pierwsze efekty.

  • MDMA (Ecstasy)

  • Dekstrometorfan


Nazwa substancji:



Bromowodorek Dekstrometorfanu



Specyfik:



Acodin w tabletkach 30x15 mg



Dawka całkowita:



450 mg na 79 kg masy ciała



Poziom doświadczenia użytkownika:



MJ, Amfetamina, Extasy, LSD, Bezydamina (Tantum Rosa)



Stan umyslu:


  • 5-HTP
  • Amfetamina
  • Grzyby halucynogenne
  • Kannabinoidy
  • Marihuana
  • Marihuana
  • MDMA (Ecstasy)
  • Miks
  • Moklobemid
  • Tytoń

Spokojna niedziela z początkowym nastawieniem na spalenie gibona, a z czasem zaczęło się robić coraz ciekawiej. Nastawienie bardzo pozytywne, dwie dobrze znające się osoby i lubiące spędzać ze sobą dzikie tripy. Myśli bardzo czyste, skupione na spędzeniu miło czasu, brak negatywów w głowie. Miejsca raczej z dala od ludzi chociaż nie mamy problemu przebywać w ich otoczeniu. Ludzie którzy z nami wtedy byli to osoby nam znajome, pozytywne, wygadane wiec raczej tylko dodawały nam pozytywnego humoru. Alicja po tygodniowym ciągu amfetaminowym a mimo wszystko mieszanka nie zrobiła jej krzywdy a nawet pomogła wrócić do świata żywych :D

Spotkałem się z moja przyjaciółka z która lubimy sobie wysoko polatać haha. Dzień rozpoczął się niewinnie, spokojna niedziela umówiliśmy się na jakiegos gibonka po południu. Około godziny 15 przyjechałem do niej do domu. Na starcie chwile sobie typowo pogadaliśmy co tam ciekawego się działo ostatnio, skopcilismy petko na balkonie i wróciliśmy do pokoju i razem doszliśmy do wniosku że trzeba sprawdzić co tutaj mamy i czym mozemy się dziś zrobić. Na tamten moment posiadaliśmy:

1. około 0.5 marihuanki

2. dwie kreski fetki