Bromizowal

Z Narkopedia
Skocz do:nawigacja, szukaj


Klasyfikacja podstawowa[edytuj]

Metka substancji[edytuj]

hyperreal.info

Wzór chemiczny

[]CC(C)C(C(=O)NC(=O)N)Br

Nazwa generyczna

Milocardin, Bromisovalum

Inne nazwy substancji

(RS)-2-bromo-N-karbamoilo-3-metylobutanoamid, bromural

Uwaga! Zawartości metki nie edytujemy w Kuchni [H]yperreala. Jest ona generowana automatycznie z repozytorium https://github.com/hyperreal/Substancje - zapraszamy do współpracy przy tworzeniu tej listy na GitHubie.

Wikipedia[edytuj]

Na polskiej Wikipedii substancji poświęcona jest strona: https://pl.wikipedia.org/wiki/bromizowal

Informacje ogólne[edytuj]

Opracowania naukowe[edytuj]

Autorskie zdjęcia i filmy związane z substancją[edytuj]

Otrzymywanie / pozyskiwanie[edytuj]


Zaopatrzono się w 1-litrową kolbę z wkraplaczem i wydajną chłodnicą zwrotną (najlepiej by wszystko było połączone szlifami, gdyż brom atakuje korki gumowe). Na końcu chłodnicy umieszczono pochłaniacz bromowodoru. W kolbie umieszczono 100g (108ml) suchego kwasu 4-metylo-butanowego (n. zwyczajowa: kwas izowalerianowy) i 12g oczyszczonego fosforu czerwonego. Dodano 255g (82ml) suchego bromu powoli przez wkraplacz przez ok. 2-3 godziny. Ogrzewano mieszaninę na łaźni wodnej dopóki nie zakończył się wydzielać bromowodór i zniknęła barwa bromu. Wlano mieszaninę do kolby Claisena i przedestylowano pod zmniejszonym ciśnieniem pompki wodnej. Zebrano bromek kwasu 2-bromo-4-metylobutanowego przy 117-122°C/25-30mmHg otrzymując 150g produktu. W 500ml kolbie zaopatrzonej w termometr i tubę pochłaniającą wilgoć wypełnioną chlorkiem wapnia bądź cotton wool umieszczono 100g wcześniej otrzymanego bromku kwasu 2-bromo-4-metylobutanowego i 50g suchego, dobrze zmielonego mocznika. Reakcję rozpoczęto ogrzewając kolbę na łaźni wodnej do temp. 80°C (temperatura mieszaniny, nie łaźni wodnej!). Utrzymywano tą temperaturę przez 3 godziny. Masa stałą się rozpuszczała. Przeniesiono mieszaninę do dużej zlewki zawierającej nasycony roztwór sodium bicarbonate, mieszano mechanicznie i dodano więcej sodium bicarbonate małymi porcjami dopóki roztwór musował. Przefiltrowano na pompie, odessano prawie do sucha i wysuszono pomiędzy bibułą filtracyjną na powietrzu. Zanieczyszczony produkt rekrystalizowano z toluenu. Alternatywnie można rekrystalizować z ok. 700ml gorącej wody. Otrzymano 28g czystego bromuralu o temp. topn. 154-155°C.

(Practical Organic Chemistry, A. Vogel)

Zastosowanie[edytuj]

Zastosowanie medyczne[edytuj]

Zastosowanie rekreacyjne[edytuj]

Inne zastosowania[edytuj]

Sposoby przyjmowania, dawkowanie i zagrożenia[edytuj]

Funkcjonowanie na rynku lub w podziemiu[edytuj]

Chemia i farmakologia substancji[edytuj]

Uzależnienie i sposoby jego leczenia[edytuj]

Pamiętaj! Hyperreal posiada spis placówek pomocy uzależnionym: https://hyperreal.info/help

Status prawny w poszczególnych krajach[edytuj]

Polska[edytuj]

Pamiętaj! Na forum hyperreala mamy dział poruszający prawne kwestie użytkowania narkotyków: https://hyperreal.info/talk/prawo.html

Obecność substancji / rośliny w dziełach kultury i dyskursie społecznym[edytuj]

Zastrzeżenia

Informacje zawarte na stronach Narkopedii są opracowywane przez społeczność serwisu hyperreal.info. W żaden sposób nie mogą być traktowane jako źródła wiedzy medycznej, naukowej, co więcej, mogą być to informacje fikcyjne albo błędne. Ani serwis hyperreal.info, ani autorzy haseł, nie mają nic wspólnego z ewentualnymi szkodami na zdrowiu bądź ewentualnej śmierci czytelnika, który całkowicie odpowiada za swoje działania podjęte w konsekwencji zapoznania się z wiedzą dostępną w Narkopedii.

Serwis przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Serwis używa ciasteczek, ale wyłącznie abyś mógł się zalogować, nie wykorzystujemy ich do niczego innego.

Licencja

Zawartość Narkopedii jest dostępna na licencji CC BY-SA 4.0.

Kliknij aby uzyskać więcej informacji.