Sonda - Ile płacisz za worek (1 gram) trawki?

Sonda luty 2003
Drodzy Czytelnicy!
Zakończyliśmy zbieranie głosów do sondy pt. "Ile płacisz za worek (1 gram) trawki?". Do godzin wieczornych 26. lutego napłynęło 5001 głosów. Wyniki przedstawiają się następująco:

tylko 4% głosujących ma dostęp do taniej marychy za 15 zł (można jednakże przypuszczać, że taka cena możliwa jest przy ilościach hurtowych lub są to umowne gramy o często mniejszej wadze rzeczywistej). 11% płaci 20 zł, a 16% musi już zapłacić 25 zł. Przeważająca liczba, bo prawie połowa głosujących (49%) kupuje trawę za 30zł - cena ta zdaje się być standardem we wszystkich rejonach Polski, przynajmniej, jeśli chodzi o większe miasta. Dwie ostatnie wyróżnione stawki: 35 i 40 zł to już raczej zawyżona lub nawet wygórowana kwota za gram/worek zioła, o co oczywiście można mieć pretensje do odpowiedzialnych za prohibicję. Na takie pieniądze decyduje się po 6% respondentów hyperrealnej sondy. 8% konsumentów trawy woli uprawiać ją we własnym zakresie, co, jak domniemamy, jest najbardziej wydajnym i satysfakcjonującym sposobem zdobywania konopi.

Jakie wnioski? Jak Polska długa i szeroka większość palaczy płaci ustaloną stawkę za towar i od kilku lat to się nie zmienia lub zmienia bardzo powoli. Można być pewnym, że wciąż za dużo dajemy zarobić tłustym bossom narkotykowego podziemia. 8% młodocianych rolników to mało, zwłaszcza, że samodzielna uprawa daje nieopisaną radość bliskich kontaktów z naturą :-)

redakcja hyperreal.info

Odpowiedzi

ja nie jaram i jest ok

bo wciągasz kokaine  

bo wciągasz kokaine

 

siema wszystkim palaczom

siema wszystkim palaczom powiem wiem ze u mnie 1gram jest za 30zl ale jak sie bierze 2gramy to juz za 50zl :P 5gram za 110 albo 120 (zależy od kogo sie bierze :D) dobry gram jarania wziety z pierwszej reki zmiksowany z 1 papierosem(standardowo fajka do gieta) wychodzi na 10-14 lufek z duzym cybuchem..zalezy od kogo sie bierze :P  BLESS

Cena

Szczecin- 25 zł za 0,7 0,8 lub 0,9 grama, oczywiście w zależności od sprzedającego. 30 zł za 1,0 lub 1,1 grama- też zależy na kogo sie trafi. Po hurtowych cenach gram wychodzi za 16-18 zł. Sadzic, palic, zalegalizowac.

Biegun zimna - 40 zł -.-.

Biegun zimna - 40 zł -.-.

a gdzie mozna dostac cos dobrego?????

siejmy ziele!

proponuje w przyszlym roku zorganizowac oddolna akcje rozsiewania ziela gdzie popadnie. oddajmy naturze, co naturalne, a reszte zrobi wiatr i dobra pogoda. w ten sposob moze za kilka lat na zwyczajnej wycieczce po grzyby (tez zwyczajne) natknac sie bedzie mozna na usmiechajace sie do nas krzaczki konopne.

popieram sianie ale skąd

popieram sianie ale skąd wyczaść nasiona??

a gdzie mozna dostac cos dobrego?????

nie ma jak to zieleone na

nie ma jak to zieleone na dobry humor