Narkotyki we Francji

Sześćdziesiąt procent francuskich osiemnastolatków i prawie połowa osiemnastolatek próbowało konopi indyjskich w formie haszyszu lub marihuany, stwierdza raport Francuskiego Instytutu Narkotyków i Narkomanii.

Anonim

Kategorie

Źródło

bbc.internetia.pl

Odsłony

4636
W 2000 roku konopi spróbowało prawie dziesięć milionów Francuzów. Większość pociągała okazjonalnie, ale trzysta tysięcy na co dzień. W hierarchii szkodliwości, mieszkańcy Francji ustawiają ten narkotyk daleko za alkoholem, a młodzież uważa, że jest mniej niebezpieczny od alkoholu, tytoniu i lekarstw psychotropowych.

Naukowcy podkreślają, że haszysz i marihuana mają duże ilości substancji rakotwórczych.

Specjaliści uważają jednak, że najniebezpieczniejszym dla Francuzów narkotykiem wciąż jest alkohol. Dlatego niepokoi ich pierwsze miejsce w spożyciu alkoholu, który, jak twierdzą, zabija rocznie ponad pięćdziesiąt tysięcy osób.

(BBC, rafi)

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

loczek (niezweryfikowany)

trzeba sie z tego cieszyc czy ubolewac? <br>od kiedy to trawa i hasz sa tak rakotworcze?
gonzo (niezweryfikowany)

trzeba sie z tego cieszyc czy ubolewac? <br>od kiedy to trawa i hasz sa tak rakotworcze?
loczek (niezweryfikowany)

trzeba sie z tego cieszyc czy ubolewac? <br>od kiedy to trawa i hasz sa tak rakotworcze?
Tomoraminium (niezweryfikowany)

trzeba sie z tego cieszyc czy ubolewac? <br>od kiedy to trawa i hasz sa tak rakotworcze?
Ugly Dog (niezweryfikowany)

trzeba sie z tego cieszyc czy ubolewac? <br>od kiedy to trawa i hasz sa tak rakotworcze?
AleX (niezweryfikowany)

wiecie ile czasu zajmie dla przecietnego turysty w paryżu , nie znającego nikogo, potrafiacego wydusic z siebie tylko podstawaowe zwroty po angieelsku, skolowanie haszu ?? jakies pol godziny , bez zadnych wałów, ja dostalem 5 gietów za cene 3 , w przeliczniu na nasze pieniadze of course, <br>daleko nam do europy polsko
loczek (niezweryfikowany)

trzeba sie z tego cieszyc czy ubolewac? <br>od kiedy to trawa i hasz sa tak rakotworcze?
shahid - flirtu... (niezweryfikowany)

trzeba sie z tego cieszyc czy ubolewac? <br>od kiedy to trawa i hasz sa tak rakotworcze?
M. f zulw (niezweryfikowany)

mam 3 latka 3 i pół <br>pale zioło bo mam duł <br>a że mama mnie niekocha <br> to dojebie sobie nocha <br>żeby była lepsza fazka <br>to zajebie sobie kwaska :) <br> <br> <br> <br>PALENIE POWODUJE ZAJEBISTE KLIMATY :D <br> <br> <br>PALCIE ZIOŁO I LECIE NA POLITYKÓW KTURZY SAMI JARAJA PRZED SEX EM Z PROSTYTUNKĄ !!!!!!
BONGO (niezweryfikowany)

zioło jest MEGA!!!!!!!!!!!!!!! <br>palenie zioła wyciąga z doła <br>palcie maryhe a bedziecie mieć mega chiche
Catherine Dueneve (niezweryfikowany)

Jakbyś polaczku dostał w dziub od pijanego francuza za to, że chcesz mu podebrać jego żabcie to inaczej byś piszczał. <br> <br>A wy sobie myślicie, że ja co? <br>Że ta moja piosenka to niby co? <br>To dla was Polacy! <br> <br>Buziaki od Catherine :* <br> &quot;palisz, palisz... <br>...nie wciągam &quot;
zulw (niezweryfikowany)

mam 3 latka 3 i pół <br>pale zioło bo mam duł <br>a że mama mnie niekocha <br> to dojebie sobie nocha <br>żeby była lepsza fazka <br>to zajebie sobie kwaska :) <br> <br> <br> <br>PALENIE POWODUJE ZAJEBISTE KLIMATY :D <br> <br> <br>PALCIE ZIOŁO I LECIE NA POLITYKÓW KTURZY SAMI JARAJA PRZED SEX EM Z PROSTYTUNKĄ !!!!!!
riler gorzów (niezweryfikowany)

biezemy zwykłom sieje ktua rosnie pszy ulicah (moze byc zwykła ganda) myjemy jom B ARDZO dokładnie(hyba nie chcecie pic wywaru z mruwek. siekamy walimy do duzego garnka z wodom , gotujemy , odcedzamy roztfur innymi słowy wywalamy woder do zlewu a gande zostawiamy. puzniej wlewamy tam mleka tyle ile chcemy wywaru, gotujemy ponownie az sie zagotuje i gotowe, mozna pic tak odrazu a mozna zrobic kakao albo zjesc z kangusami, . wazne zeby mleko było jak najbardziej tłuste. koniec makum,ba gotowa
diler gorzów (niezweryfikowany)

biezemy zwykłom sieje ktua rosnie pszy ulicah (moze byc zwykła ganda) myjemy jom B ARDZO dokładnie(hyba nie chcecie pic wywaru z mruwek. siekamy walimy do duzego garnka z wodom , gotujemy , odcedzamy roztfur innymi słowy wywalamy woder do zlewu a gande zostawiamy. puzniej wlewamy tam mleka tyle ile chcemy wywaru, gotujemy ponownie az sie zagotuje i gotowe, mozna pic tak odrazu a mozna zrobic kakao albo zjesc z kangusami, . wazne zeby mleko było jak najbardziej tłuste. koniec makum,ba gotowa
zasada (niezweryfikowany)

biezemy zwykłom sieje ktua rosnie pszy ulicah (moze byc zwykła ganda) myjemy jom B ARDZO dokładnie(hyba nie chcecie pic wywaru z mruwek. siekamy walimy do duzego garnka z wodom , gotujemy , odcedzamy roztfur innymi słowy wywalamy woder do zlewu a gande zostawiamy. puzniej wlewamy tam mleka tyle ile chcemy wywaru, gotujemy ponownie az sie zagotuje i gotowe, mozna pic tak odrazu a mozna zrobic kakao albo zjesc z kangusami, . wazne zeby mleko było jak najbardziej tłuste. koniec makum,ba gotowa
BONGO (niezweryfikowany)

zioło jest MEGA!!!!!!!!!!!!!!! <br>palenie zioła wyciąga z doła <br>palcie maryhe a bedziecie mieć mega chiche
Smile:-) (niezweryfikowany)

zioło jest MEGA!!!!!!!!!!!!!!! <br>palenie zioła wyciąga z doła <br>palcie maryhe a bedziecie mieć mega chiche
Smoking (niezweryfikowany)

Dobrze, że palą! <br>W końcu ziomki!!!
bylem we francji (niezweryfikowany)

wiecie ile czasu zajmie dla przecietnego turysty w paryżu , nie znającego nikogo, potrafiacego wydusic z siebie tylko podstawaowe zwroty po angieelsku, skolowanie haszu ?? jakies pol godziny , bez zadnych wałów, ja dostalem 5 gietów za cene 3 , w przeliczniu na nasze pieniadze of course, <br>daleko nam do europy polsko
artur (niezweryfikowany)

mam 3 latka 3 i pół <br>pale zioło bo mam duł <br>a że mama mnie niekocha <br> to dojebie sobie nocha <br>żeby była lepsza fazka <br>to zajebie sobie kwaska :) <br> <br> <br> <br>PALENIE POWODUJE ZAJEBISTE KLIMATY :D <br> <br> <br>PALCIE ZIOŁO I LECIE NA POLITYKÓW KTURZY SAMI JARAJA PRZED SEX EM Z PROSTYTUNKĄ !!!!!!
kizak (niezweryfikowany)

biezemy zwykłom sieje ktua rosnie pszy ulicah (moze byc zwykła ganda) myjemy jom B ARDZO dokładnie(hyba nie chcecie pic wywaru z mruwek. siekamy walimy do duzego garnka z wodom , gotujemy , odcedzamy roztfur innymi słowy wywalamy woder do zlewu a gande zostawiamy. puzniej wlewamy tam mleka tyle ile chcemy wywaru, gotujemy ponownie az sie zagotuje i gotowe, mozna pic tak odrazu a mozna zrobic kakao albo zjesc z kangusami, . wazne zeby mleko było jak najbardziej tłuste. koniec makum,ba gotowa
Ziołek :) (niezweryfikowany)

mam 3 latka 3 i pół <br>pale zioło bo mam duł <br>a że mama mnie niekocha <br> to dojebie sobie nocha <br>żeby była lepsza fazka <br>to zajebie sobie kwaska :) <br> <br> <br> <br>PALENIE POWODUJE ZAJEBISTE KLIMATY :D <br> <br> <br>PALCIE ZIOŁO I LECIE NA POLITYKÓW KTURZY SAMI JARAJA PRZED SEX EM Z PROSTYTUNKĄ !!!!!!
zasada (niezweryfikowany)

biezemy zwykłom sieje ktua rosnie pszy ulicah (moze byc zwykła ganda) myjemy jom B ARDZO dokładnie(hyba nie chcecie pic wywaru z mruwek. siekamy walimy do duzego garnka z wodom , gotujemy , odcedzamy roztfur innymi słowy wywalamy woder do zlewu a gande zostawiamy. puzniej wlewamy tam mleka tyle ile chcemy wywaru, gotujemy ponownie az sie zagotuje i gotowe, mozna pic tak odrazu a mozna zrobic kakao albo zjesc z kangusami, . wazne zeby mleko było jak najbardziej tłuste. koniec makum,ba gotowa
alicja (niezweryfikowany)

SA OKA <br>
RasTa (niezweryfikowany)

biezemy zwykłom sieje ktua rosnie pszy ulicah (moze byc zwykła ganda) myjemy jom B ARDZO dokładnie(hyba nie chcecie pic wywaru z mruwek. siekamy walimy do duzego garnka z wodom , gotujemy , odcedzamy roztfur innymi słowy wywalamy woder do zlewu a gande zostawiamy. puzniej wlewamy tam mleka tyle ile chcemy wywaru, gotujemy ponownie az sie zagotuje i gotowe, mozna pic tak odrazu a mozna zrobic kakao albo zjesc z kangusami, . wazne zeby mleko było jak najbardziej tłuste. koniec makum,ba gotowa
Prezes (niezweryfikowany)

zioło jest MEGA!!!!!!!!!!!!!!! <br>palenie zioła wyciąga z doła <br>palcie maryhe a bedziecie mieć mega chiche
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings: Właściwie żadne... Byłem chory i leżakowałem w łóżku z ciekawości zapodałem 450[mg]DXM i czekałem co będzie dalej ...

Substancja: 450 dxm.

Exp: Marihuana, Gałka muszkatołowa, Dekstrometorfan, Aviomarin

Waga i wiek: 21 lat, 60kg

TR:

Pierwszy kontakt z DXM, bardzo bardzo spontaniczny, co ma swoje plusy i minusy... miałem dużo szczęścia - bo nic w życiu nie przygotuje nas na takie wrażenia i taki stan świadomości jaki niesie ze Sobą Dekster.

  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Ogromne podekscytowanie perspektywą pierwszego tripa, nastawienie na głębsze, mistyczne doznania. Chęć zajrzenia wgłąb siebie, dotarcia do najgłębiej skrywanych warstw własnej psychiki, zmotywowania się, przeżycia czegoś przełomowego. Pragnienie przemyślenia dotychczasowego życia w innym stanie świadomości, wyciągnięcie wniosków. + odzyskanie i pogłębienie kapryśnej weny. Dom, głównie mój pokój, momentami na dworze. Właściwie cały trip w samotności, chwilami obecny jedynie Kot.

21.03.2013

Dopiero teraz, prawie rok od opisywanych zdarzeń, zebrałam się na odwagę, aby wrzucić tego trip raporta na neuro. Relacja jest dokładna i rzetelna, bo dużo pisałam w czasie tripu, a opis na jej podstawie ogarniałam przez następne 2-3 dni. Wersja pierwotna ma 28 stron i zawiera bardzo dużo osobistych kwestii, dlatego też wrzucam wersję znacznie okrojoną.

  • Bad trip
  • Marihuana

set: Nastawienie bardzo pozytywne z dużą chęcią poznania nowych doświadczeń. setting: złe bodźce wprowadzające w nieprzyjemny stan - głównie nieprzyjemna muzyka i konieczność rozmawiana z ludźmi

Makumbę spożyłem pierwszy raz i mimo pozytywnego nastawienia psychicznego dałem się jej zaskoczyć, dobre nastawienie spotęgowało wypicie 3 piw które wypiłem półtora godziny przed spożyciem makumby co mogło mieć wpływ na przebieg tripu, ponieważ mieszanie marihuany z alkoholem kończyło się czasem przykro w moim przypadku, tak więc pijąc smaczne mleko z marihuaną (100ml) które wypiłem o godzinie 19:00 byłem odrobinę wstawiony, czekanie na pierwsze efekty mleka zaczęło mnie z grubsza nudzić - więc postanowiłem umilić sobie czas blantem.

  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tripraport
  • Tytoń

Jestem pozytywnie nastawiona na tripa, jedyne co mnie zaskoczyło pod koniec to mało czasu, nie spodziewałam się, że będzie to trwało aż tak długo, musiałam szybko wytrzeźwieć

Substancja: DXM (Tussidex - 15 kapsułek po 30mg)

Doświadczenie: THC, alkohol, DXM, 4-Ho-Mipt

Wzrost, waga: 168cm, 60 kg

Dawkowanie: najpierw 10 kapsułek, potem dorzucone 5, w sumie 450 mg, 7,5mg/kg masy ciała

S&S: chłopak od rana w pracy, wraca wieczorem, cały dzień w domu z matką i siostrą. Czuję się dobrze i jestem pozytywnie nastawiona na tripa.