Skutki długotrwałego stosowania amfetaminy

Garść informacji, o których zapewne każdy rozsądny użytkownik tej substancji wie. I choć niektóre przesadzone, przypomnieć nie zawadzi.

Początkowa dawka amfetaminy u osoby zaczynającej brać wynosi pomiędzy 30-40mg a 70mg. U większości osób pierwszy raz przyjęte 40mg powoduje trwające kilka godzin działanie, ze wszystkimi jego charakterystycznymi cechami.

Od tego momentu praktycznie każde następne przyjęcie wiąże się ze zwiększeniem dawki. Znane są przypadki przyjmownia kilkunastu gramów w ciągu doby, czyli ilości kilkaset razy przekraczającej umowną dawkę początkową.

Bardzo szybko zaczyna rozwijać się tzw. zalezność psychiczna, czyli uczucie nieodpartej chęci przyjęcia kolejnej dawki specyfiku. Związane jest to przede wszystkim z euforycznym przebiegiem działania amfetaminy, a ponadto z przykrymi dolegliwościami występujacymi przy jej odstawieniu (fatalne samopoczucie, uczucie spowolnienia, zmęczenie i apatia). Powstaje w ten sposób klasyczne błędne koło, typowe zresztą dla większości uzależnień.
Według niektórych autorów amfetamina może powodować także zależność fizyczyną. Dowodem na to ma byc kilkudniowy sen, który zawsze występuje po długotrwalym (nawet tydzień!) bezsennym okresie spowodowanym zaźywaniem.

Przyjmowanie dużych niekontrolowanych dawek wiąże się z ryzykiem przedawkowania, objawiającego się zaburzeniami rytmu serca (mogą być śmiertelne) wymiotami i biegunką.
Amfetamina powoduje przyspieszenie akcji serca i ciśnienia tętniczego, a to wiąże się ze zwiększonym ryzykiem krwotocznego udaru mózgu.

Ponadto przy przewlekłym stosowaniu amfetaminy praktycznie zawsze pojawiają się zaburzenia psychiczne. Najczęściej występują one pod postacią mani prześladowczej, bądź przypominają schizofrenię paranoidalną. Zaburzenia te pojawiają się najczęściej około 24h od ostatniego przyjęcia i są sklasyfikowane jako odrębna jednostka chorobowa -"psychoza amfetaminowa". Chorzy odczuwają strach i głęboki lęk, mogą obawiać się nawet swoich bliskich, często też zdarzają się im próby samobójcze. Psychoza ta najczęściej mija w ciągu kilku dni od odstawiania narkotyku, co odróżnia ją od innych chorób psychicznych.

Znacznie zmniejszone łaknienie u osób używających może prowadzić do patologicznej niedowagi i wyniszczenia. Jednym z ciekawych efektów ubocznych zażywania amfetaminy jest szybkie ścieranie sie zębow, wynikające z tego, że używający są tak pobudzeni, że często szczękaja zębami i trą nimi o siebie.

Inne problemy wynikające z używania tegoż narkotyku (tak jak i zreszta wielu innych) mają już typowy charakter psychospołeczny. Konieczność częstego przyjmowania coraz większych dawek wiąże się z ogromnym obciążeniem finansowym, na które mało który narkoman jest sobie w stanie pozwolić. Bardzo szybko schodzi więc on na drogę przestepstwa, byleby zdobyć potrzebną gotówkę. A w pewnym momencie branie amfetaminy z przyjemności zamienia się w codzienność, bez której nie można praktycznie funkcjonować...

poradnikmedyczny.pl

Odpowiedzi

zgadzam się

Amfa to syf na dłuższą mete.

Informacje przez was podane to prawda święta.

Jechałem na tym gównie do egzaminów przez tydzień i w sumie zdałem ale straty moralne to poniosłem chyba większe...

W zasadzie nie polecam.

Grzyby rulez

Ta sama sytuacja, zajebiste

Ta sama sytuacja, zajebiste wyniki w nauce, ale ciężko się później odzwyczaić. Nie radzę w ogóle próbować tego g...a. Stan psychiczny na skraju wyczerpania. 

fthghkliuo

zgadzam sie stym co tam pisze sam bralem 7lat i przez to guwno stracilem wszystko nabawilem sie wyrokow ale wyszedlem stego bo chcialem nie bierzcie tego guwna

 

Siema!

Moge sie jakos z toba skontaktowac? 

Chcialbym porozmawiac! 

 

FETA ?? <rzygi>

Jak tak was ludzie czytam to poprostu mi się płakać chce.Co wy wiecie o fecie ? Fete zacząłem pizgać jak mialem 15 lat!Teraz mam 19 i przy wzroscie 180 ważę 60 kg :( Gadanie w stylu "mozna od czasy do czasu" też są smieszne ! Jak zaczynhalem pizgać to mi worek starczał na 4-5 baletow a pod koniec "brania" worek na imprezie to byla podstawa! Teraz nie biorę juz 4 misciac i jestem z sibe niesamowicie dumny bo jak slysze slowo "feta" to zaraz biegnę do ubikacji.Poprostu NIE WARTO dla tychj kilku godzin jazdy sobie zapodawać speeda, a w dodatku jeszcze na drugi dzien ten piekielny zjazd ! Jak juz mowilem nie wciagam 4 miesiac i widze u siebie wszystkie typowe dla odstawienia fety objawy:sennosc, apatia,schizy itp.Poprostu NIC MI SIĘ NIE CHCE a przeciez to dopiero poczatek a co bedzie dalej ?? Tak wiec ludzie!! Nawet z czystej ciekawości - NIE PRÓBóJCIE bo NIGDY ALE TO NIGDY na jednym razie sie ie konczy tak jak u mnie konczylo sie 4 lata.

To wy jakis shit szuracie ...

To wy chyba jakies g...o szuracie ... Ja jak pryp...ę se __________ to mam 8 godzin wygrzania... czasem nawet d0 10 a jak macie zjazda to najlepiej pyknac se buszka :) i nie ma Zwaly nYx ...-> Pozdro.

Co Wy Kurwa Wiecie O Amfetamionie :o

Moim zdaniem wiekszosc z was c...a wie o amfetaminie ja to g...o zapierdalalem 6 lat i da sie z tego wyjsc wystarczy chciec p...e kotka za pomocą młotka =D mi pomogla moja dziewczyna :D przyjmowalem w swoj nos czasem po 10 gramów na dobe a jak nieszło do nosa to mieszałem z Coca Cola ! :D xD Nie Róbcie tego lepiej miec rozpierdolony nos niz żoładek !!! co do k...a psychozy po tym gównie to szczera prawda czasem sie k...a wydaje że cie sledzą albo jaki inny c...j schizofremia pojawia sie powiedzmy po roku wszedzie widzicie zagrozenie i inne g...o ktorego tak naprawde nie ma FETA zmienia postrzeganie j...ego swiata ktory kiedys byl fajny bo jej niebylo a teraz jest niby lepszy bo sie wciaga ale pamietajcie jak bedziecie to walic dluzszy czas i jak niebedzie skad wziasc ćpania to c...j wam w d...e sami tego chcieliście :(

Jak ona Ci pomogła?

Jak ona Ci pomogła?

10g na dobę... Oddychasz

10g na dobę... Oddychasz jeszcze nosem? W ogóle oddychasz jeszcze? Zrób sobie badanie serca, wątroby i żołądka jak jesteś twardziel.

10gr.dziennie,czyli 100

10gr.dziennie,czyli 100 dobrych kresek,czyli ,krecha co 15 minut.na dobe

stary,co ty pieprzysz, to nie byla feta