Badania nad polityką antynarkotykową w Lambeth

Statystyki odpowiadają na wątpliwości związane ze złagodzeniem polityki antymarihuanowej w Londynie

Anonim

Kategorie

Źródło

BBC News, 25 czerwca 2002

Odsłony

2157

Rozpoczęto badania nad wpływem złagodzonej polityki wobec marihuany na dzieci w południowym Londynie. Wielu uczniów wierzy, że w momencie uruchomienia nowej polityki konopie zostały zalegalizowane. Marihuanę palą dziewięciolatki. W 2001 roku, w ramach akcji pilotażowej w dzielnicy Lambeth, komendant policji miejskiej Brian Paddick zarządził, aby policjanci, którzy złapią osobę posiadającą marihuanę, udzielali jej upomnienia, nie aresztując. Nowy szef policji, Brian Moore, zapowiedział przeprowadzenie we wszystkich szkołach w tej dzielnicy [najbiedniejszej w Londynie - przyp. tłum.] badań nad wpływem polityki na młodzież.

Moore, który zastąpił komendanta Paddicka po jego przeniesieniu do sztabu w Scotland Yardzie, powiedział: "Niektórzy mają obawy, że po wprowadzeniu programu pilotażowego więcej dzieci w wieku 9-10 lat konsumuje konopie". W 66 szkołach podstawowych i 10 gimnazjach w Lambeth zapytano, ilu uczniów usunięto za palenie konopi przed i po rozpoczęciu programu. Pytania dotyczyły także liczby przypadków znalezienia przy uczniach marihuany i przyborów do palenia.

Oceny ekspertów

Moore: "Jak na razie z odpowiedzi wynika, że nie nastąpiła eskalacja, co jak myślę, uspokoi wielu zaniepokojonych". Moore zaprosił 25 ekspertów: nauczycieli, wychowawców oraz specjalistów od pracy z młodzieżą i od uzależnień, aby przyjrzeli się programowi. Będą oni szukali dowodów na wpływ nowej polityki na zdrowie dzieci. Pojawiły się także stwierdzenia, że od chwili wejścia programu w życie Lambeth przyciąga chętnych do kupienia lub sprzedania marihuany.

Setki ostrzeżonych

Jednak zastępca komisarza, Mike Fuller, powiedział: "Brak zauważalnej różnicy pod względem liczby osób, u których znaleziono konopie, w porównaniu do okresu sprzed programu pilotażowego". Od wprowadzenia nowej polityki w lipcu ubiegłego roku ostrzeżeń udzielono łącznie 1.190 osobom. Spośród nich 52,7% było spoza dzielnicy. Podobny procent został zanotowany wśród aresztowanych w okresie przed rozpoczęciem programu, co pozwala sądzić, iż w okolicy nie pojawia się więcej nowych osób z zamiarem zakupu narkotyków.

tłumaczenie: heja

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Substancja: Amfetamina (ok.1g)


Godziny zażycia: Pierwsza ścieżka godz 8.20-16.IX i co kilka godzin kolejne kreseczki dla podtrzymania mocy :D - ostatnia: godz 12.45 - 17.IX


Substancja: Marihuana (ok.0.5g)


Godzina zażycia: ok. godz 18.00 - 17.IX - na złazie po fe.


Sprzęt: Fajka do tytoniu (zakupiona kiedyś tam na ceremonię spróbowania SD) z drzewa wiśniowego :D + zwykła zapalniczka.


  • Dekstrometorfan

Set & Settings: jakieś zarośla, miasto i moje mieszkanie

Doświadczenie: alkohol, marihuana, DXM, benzydamina

wiek i waga: 16/65kg

waga i wiek kumpla: 16/85kg

Uwaga: Jest to moja relacja z

tej > http://neurogroove.info/trip/dxm-wieksza-moc

przygody tak się składa że wraz z kumplem bardzo często wspólnie tripujemy :P

  • MDMA (Ecstasy)

doswiadczenie: THC w duzych ilosciach, 2 razy feta, pierwsza pigula...

pigula: tancerzyk





Okolo 23.15 - zjadlem tancerzyka

Okolo 23.45 - zaczyna działać

Okolo 00.00 – maxymalne działanie





okolo 01.00 - zaczynam pisac: