Marihuana przeciwbólowa - opinia pacjenta

Anonimowy Brytyjczyk, cierpiący na uraz kręgosłupa, twierdzi, że kanabis lepiej zwalcza ból i z mniejszymi skutkami ubocznymi niż kodeina czy morfina.

Anonim

Kategorie

Źródło

www.ukcia.org

Odsłony

4524

Ten list, datowany na marzec 93r. został wysłany do Clare Hodges z ACT przez Brytyjczyka cierpiącego na uraz kręgosłupa. Autor listu pragnie pozostać anonimowy.

Trzy lata temu złamałem w wypadku kręgosłup. Na szczęście nadal mogę chodzić, choć moja sprawność została poważnie zaburzona. Muszę nosić gorset i cierpię z powodu silnego bólu w plecach, który promieniuje w stronę nóg. Mam też częste migreny. Leki przeciwbólowe, które dostaję, nie działają, w odróżnieniu od kanabisu, który pomaga mi już przez 3 lata. Marihuana likwiduje spazmy i doskonale kontroluje ból - myslę że głównie dzięki działaniu rozluźniającemu, które likwidując napięcie zapobiega też migrenom.

Stowaryszenie SIA (Spinal Injuries Association) po cichu wspiera pomysł używania kanabisu, wiedząc że wielu sparaliżowanych ludzi stosuje go do kontrolowania spazmów. Oczywiście konsultanci nie mogą do tego namawiać, jednakże najnowsze wieści o badaniach nad kanabisem i testowaniu Nabilonu są bardzo zachęcające. Jestem pewien, że marihuana nie jest bardziej szkodliwa niż lekarstwa zawierające kodeinę lub morfinę, a ponadto nie wywołuje efektów ubocznych.

 
Na podstawie materiałów z www.ukcia.org.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Christoph (niezweryfikowany)

Osiem miesiecy temu mialem wybuchowe zlamanie trzonu L2,z uszkodzeniem rdzenia w 2/3 i od samego poczatku palilem grass(nawet w szpitalu).Na dzien dzisiejszy chodze,nie kuleje,i robie prawie wszystko co przed moja katastrofa.
Christpher (niezweryfikowany)

Zbliża się 2rok od momentu kiedy złamałem kregosłup...nadal pale zioło i jest coraz lepiej!Nie biorę żadnych leków,tylko pale raz dzinnie święte zioło i to sprawia że czuje sie świetnie :-)Polecam tą metode uzdrawiania wszystkim którym niechcący jak mi przytrafiło sie złamać kręgosłup!!!
Christopherek :-) (niezweryfikowany)

co ja bym bez niej zrobił ???
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana


Substancja:LSD-25 pod postacią małego kartonika z nadrukiem

(kot z Alicji w krainę czarów).

Jestem mężczyzną, wiek: 21 lat, waga: 81kg.

Doświadczenie: konopie: prawie codziennie od 5 lat, DXM -

kilkanaście razy, grzybki: kilka razy, meskalina - kilka razy

(w bardzo małych dawkach), amfetamina: kilka razy, LSD - 1 raz

zjadłem 0,5 kartonika, ale wypiłem do tego 6 piw, więc moje

doświadczenie z kwasem zostało zatarte przez katatoniczne

zejście alkoholowe:(.


  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Dobry nastrój

Jesienne popołudnie październik 2007 roku, po 3 tygodniach złotej polskiej jesieni   nadszedl czas oderwać moja smukłą 2 metrową, pełną pachnących lepkich kwiatów istotę od matki ziemi, postanowiłam zachmurzyć niebo aby mój opiekun wreszcie znalazł powód uwolnienia moich korzenii z gruntu za szopką i zaniósł mnie na stryszek abym tam w zacienieniu mogła odpocząć uwieszona na więźbie i dała spłynąć ostatnim sokom do kwiatu aby nie zabrakło podstawy. M przyszedł do mnie pod osłona nocy i w ukryciu starannie poprzycinał wszystkie listki tak jak scina się włosy gdy posiądą już swoja mądrośc.

  • LSD-25


święta były u mnie w domu wyjątkowo skopane, apatia ogarniająca wszystkich i

wielka złość mamy na nas i cały świat. ale pojawiła się perspektywa $$ i

decyzja zapadła - Psychedeliczna Pasterka, transowa impreza. na zewnątrz

mokro (co to za święta bez śniegu???), pełnia... mhmm, to jest ten dzień!

dojechałem do klubu około 23 zaopatrzony w pół hoffmana i pół roleksa

(mdma), poszukałem niesamowitego znajomego który już zjadł hoffmana i po

  • Kodeina
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, może troche ekscytacja, sam z ambientem w pokoju.

12:50 - Wrzucam 15 mg dxm na wzmocnienie kodeiny (tylko 15 mg ze względu na to, że wczoraj zarzuciłem 30 mg czekając aż dxm się załaduje, żeby kode wrzucić, poczułem straszny ból głowy i ogólnie bardzo złe samopoczucie, więc sobie pomyślałem, że jednak nie wrzuce tego dnia kody, bo tylko bym zmarnował, może to dlatego, że byłem po 3 piwach, nie wiem.)

13:00 - Wyszedłem na miasto się przejść, po powrocie miałem zarzucić kode.